Jump to content




DJD

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Α και μια μικρή λεπτομέρεια. Το υπερβάλλω είναι με δύο λάμδα επειδή είναι ενεστώτας. Just sayin.

Φιλόλογος δεν είμαι (ούτε καν ακουμπάω) αλλά στην έκθεση (τοοοότε) θυμάμαι πως διπλό λάμδα βάζουμε σε εξακολουθητικούς χρόνους (μην με ρωτήσεις ποιοι είναι :p). Πχ υπερβάλλεις, υπέβαλε κλπ.

Τι σε είπα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Με δύο λάμδα είναι. Στα αρχαία είναι "βάλλω" το ρήμα και με ένα λάμδα πάει στον αόριστο "έβαλον". Στην υποτακτική αορίστου,που θα λέγαμε μοιάζει με τον ενεστώτα,κάνει βάλω - βάλης κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τις γνώσεις που έχω πάνω στην ελληνική γλώσσα και τις χρήσεις τις αμφιβάλω αν τις έχουν 10 εδώ μέσα, οπότε άσ' το το oops! i just dit it. Και δεν υπερβάλω. Κάνουμε και εμείς λάθη,αλλά να μη μας κάνουν και τους έξυπνους.

FIXED: "και τις χρήσεις της"

και μετά το κόμμα, βάζουμε κενό.

Link to comment
Share on other sites

λιγο προσβλητικο, δεν νομίζεις;

εκλεισαν το megaupload sit

http://www.thelab.gr/eidiseis/megaupload-com-diakoptei-tin-leitourgia-tou-o-104750.html

και λέω τι άλλο σκατά θα πάει σήμερα ?

τράβηγμα στο πόδι στο κρεβάτι ...

κόψιμο (ακα αγκαλιά η τουαλέτα)

και τώρα το megaupload ...

:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Τις γνώσεις που έχω πάνω στην ελληνική γλώσσα και τις χρήσεις τις αμφιβάλω αν τις έχουν 10 εδώ μέσα, οπότε άσ' το το oops! i just dit it. Και δεν υπερβάλω. Κάνουμε και εμείς λάθη,αλλά να μη μας κάνουν και τους έξυπνους.

Και να είναι και τελείως αναρμόδιοι γι' αυτό.

Oops.

αν υπάρχει χώρος, πρόσθεσε μέσα στις πάμπολλες γνώσεις σου και το ότι κάποιος που πραγματικά είναι εξυπνος/μορφωμένος κλπ δεν έχει καμία ανάγκη και δεν κάνει ποτέ επίδειξη της όποιας γνώσης του με τέτοιο τρόπο.

Το μόνο που δείχνεις πίσω από τις αράδες του συγκεκριμένου σου ποστ, είναι ένα πιτσιρίκι με τσακισμένο εγωισμό που προσπαθεί να τραβήξει την προσοχή πάνω του :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION] Σε ξέρω ; Όχι . Με ξέρεις: Όχι. Δε θα πετύχω κάτι αν κερδίσω την προσοχή σου.

Τις ψυχαναλύσεις σου ,το έχω ματαπεί, στα κολλητάρια σου.

Ξεπροστυχεύτε λίγο. Είναι σαν να επιμένω ότι ξέρω περισσότερα από εσένα στη φωτογραφική. Θα ήταν μάταιο!!

Όλοι εύθικτοι ...

Link to comment
Share on other sites

Τις γνώσεις που έχω πάνω στην ελληνική γλώσσα και τις χρήσεις τις αμφιβάλω αν τις έχουν 10 εδώ μέσα, οπότε άσ' το το oops! i just dit it. Και δεν υπερβάλω. Κάνουμε και εμείς λάθη,αλλά να μη μας κάνουν και τους έξυπνους.

Και να είναι και τελείως αναρμόδιοι γι' αυτό.

Oops.

τρισμεγιστε γκουρου της αληθειας και της γλωσσας μπορω να το βαλω σαν sig?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION] Σε ξέρω ; Όχι . Με ξέρεις: Όχι. Δε θα πετύχω κάτι αν κερδίσω την προσοχή σου.

Τις ψυχαναλύσεις σου ,το έχω ματαπεί, στα κολλητάρια σου.

Ξεπροστυχεύτε λίγο. Είναι σαν να επιμένω ότι ξέρω περισσότερα από εσένα στη φωτογραφική. Θα ήταν μάταιο!!

Όλοι εύθικτοι ...

Το bold είναι ομολογουμένως ένα δείγμα πάρα πολύ σωστής και εύστοχης χρήσης της ελληνικής γλώσσας. :)

Πέρα από αυτό, εμένα σίγουρα δεν με έχεις δει να κομπάζω για τις όποιες τυχόν γνώσεις έχω επάνω στα φωτογραφικά. Αντιθέτως νομίζω οτι μονίμως θα με έχεις δει να ρωτάω και να ψάχνομαι για να μάθω περισσότερα καθ΄τι πραγματικά θεωρώ ότι δεν κατέχω παρα ένα ελάχιστο κομμάτι αυτής της επιστήμης (εντός ή εκτός εισαγωγικών).

Το να γυρίσω στα 22 μου και να πω ότι τις γνώσεις που έχω για το όποιο θέμα (ακόμη και για το πώς περνάνε μια κλωστή στη βελόνα) αντε να τις έχουν άλλοι δέκα εδώ μέσα θα ήταν τουλάχιστον γελοίο και θα με εξέθετε ανεπανόρθωτα. Δεν συμφωνείς ;

Link to comment
Share on other sites

Τις γνώσεις που έχω πάνω στην ελληνική γλώσσα και τις χρήσεις τις αμφιβάλω αν τις έχουν 10 εδώ μέσα, οπότε άσ' το το oops! i just dit it. Και δεν υπερβάλω. Κάνουμε και εμείς λάθη,αλλά να μη μας κάνουν και τους έξυπνους.

Και να είναι και τελείως αναρμόδιοι γι' αυτό.

Oops.

για πες γιατί είμαι αναρμόδιος... Γιατί ο μόνος που σου έκανε πλάκα ήμουν εγώ, άρα σε εμένα απευθύνεσαι.

Και να σκεφτείς ότι ήμουν καλός τις προάλλες, και δε σχολίασα καν το «forums» που είχες γράψει σε άλλο νήμα...

Link to comment
Share on other sites

για πες γιατί είμαι αναρμόδιος... Γιατί ο μόνος που σου έκανε πλάκα ήμουν εγώ, άρα σε εμένα απευθύνεσαι.

Και να σκεφτείς ότι ήμουν καλός τις προάλλες, και δε σχολίασα καν το «forums» που είχες γράψει σε άλλο νήμα...

To "forums" δεν ειναι ελληνική λέξη οπότε δεν εμπίπτει στο ultra wide πεδίο γνώσεως του χύτρα :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.