Jump to content




DJD

Recommended Posts

Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι σαν Έλληνες η διασκέδαση μας (σαν όλο) δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από του Αμερικάνου.

Επί το πλείστον ναι, αν και υπάρχουνε κάποια πράγματα που δεν τα έχω συναντήσει Ελλάδα, αλλά προφανώς δεν υπάρχει μάλλον και η ανάλογη ζήτηση ώστε να τα κρίνει ο Έλληνας επιχειρηματίας ως "κερδοφόρα".

Όλα αυτά φυσικά προϋποθέτουν να υπάρχει φράγκο στην τσέπη σου.

Το ότι υπάρχει μειωμένη κίνηση σε "στέκια" που ποτέ δεν είχανε θέμα, είναι τουλάχιστον ανησυχητικό.

Κεφαλάρι, Μπουρνάζι, Χαλάνδρι, Αγ. Παρασκευή έχουνε αρχίσει και νεκρώνουνε, και τα ίδια ακούω και για τις καφετέριες πρωί/μεσημέρι/απογευματόβραδο στο κέντρο ( Θησείο, κλπ ) από φίλους/γνωστούς ( δεν είμαι της Αθήνας )

Διαφορετικοί λαοί διασκεδάζουν διαφορετικά. Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο όμως ότι σαν λαός χαμογελάμε λίγο παραπάνω.

Δεν ξέρω ποιός γελάει παραπάνω ή λιγότερο, ούτε ποιός γελά και το νοιώθει και ποιός γελά για να ξεχαστεί, αλλά ας πούμε δεκτόν.

Την διασκέδαση ο καθένας την ορίζει διαφορετικά, δεν είναι θέμα λαού ( συν ότι δεν μπορείς να πείς στην Αμερική για λαό, είναι λάθος υπό την άποψη ότι είναι η πιο πολιτισμικοεθνικοτητοποικιλική χώρα, μια μίξη λαών ).

Εγω π.χ. γουστάρω να πάω για καφέ με την παρέα κατά τις 7pm και να κάτσουμε στην καφετέρια μέχρι τις 9-10, και μετά να πάμε σε κάποιο bar/club μέχρι αργούτσικα ( είτε 1, είτε 2, είτε 3am ) για ποτάκι και τα λοιπά.

Άλλες φορές γουστάρω κατά τις 7 να πάμε για κανά μπιλιάρδο, μπόουλινγκ, και μετά για φαΐ ή και για ποτό μετά.

Άλλη φορά γουστάρω να πάμε σε μαγαζί που κάνουνε events ή εκδηλώσεις σχολές/club χορού latin και να ξεδώσουμε.

Υπάρχουνε ένα σωρό πράγματα να κάνεις, υπάρχουνε ένα σωρό διαφορετικοί τρόποι διασκέδασης ανάλογα την παρέα και τον χαρακτήρα του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

ok θέλω να περάσω από το plaisio να πάρω κάτι καλώδια :p

τι καλώδια;

εγώ ψάχνω από :

csrfadapt.1.jpg

σε :

hdmi.jpg

και δεν βρίσκω, θέλω να συνδέσω το laptop με την ασπρόμαυρη Tv να δω κάνα 3D blu ray.

Link to comment
Share on other sites

πω... απο τις 15 του μηνος κανω διακοπες για χριστουγεννα... και αρχιζω μαθημα στις 9... πολυ κουραση βρε παιδι μου... αστα να πανε...

ααα περιμενω και παραλαβη απο cosmote το iPhone 4S 16GB

:D :triniti:

Link to comment
Share on other sites

πω... απο τις 15 του μηνος κανω διακοπες για χριστουγεννα... και αρχιζω μαθημα στις 9... πολυ κουραση βρε παιδι μου... αστα να πανε...

ααα περιμενω και παραλαβη απο cosmote το iPhone 4S 16GB

:D :triniti:

'

noob iphonakia πάρε android να κάνεις o/c

πείρα hub e510 θα του αλλάξω τα φώτα, μόλις κλείσει ένα μήνα :p

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.