Jump to content




DJD

Recommended Posts

Έβαλα το kung fu panda στο htpc για λίχο καναπεδάτο χαβαλέ, και πάω στις ρυθμίσεις στα γραφικά να τα χώσω τέρμα, και βλέπω μέγιστη ανάλυση 1680x1050 η οποία ξεχειλώνει τα πάντα... wtf λέω κι έψαχνα να βρω μπας και έχει external configurator αλλά εις μάτην. Μετά πάω στο multiplayer και δεν με άφηνε να επιλέξω 2ο παίχτη (2 wireless xbox360). ΤΟΜΠΟΥΛΟ με τη μια λέμε...

Το συγκεκριμένο ΓΑΜέ διεκδικεί επάξια τον τίτλο του χειρότερου console port of all times. :sick:

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

Καλά στημένο είναι. Είδε η μαμά το χαμό και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε ήταν να πάρει τη κάμερα;:p Εγώ σκοινί θα έπιανα για να τα κρεμάσω ανάποδα μέχρι να ενηλικιωθούν.

Link to comment
Share on other sites

εγω αν ημουν ο πατερας και η μητερα ηταν εκτος σπιτιου (και οχι καπου κρυμμενη για τις αναγκες του video) ...θα ειχα πεταξει τη μητερα στον καιαδα και θα ημουν χαρουμενος που ειναι ζωντανα για αρχη και δεν εχουν χτυπησει ασχημα εν συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλά στημένο είναι. Είδε η μαμά το χαμό και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε ήταν να πάρει τη κάμερα;:p Εγώ σκοινί θα έπιανα για να τα κρεμάσω ανάποδα μέχρι να ενηλικιωθούν.

ξέρεις πολλές γυναίκες που θα έστηναν κάτι τέτοιο; Αν ήταν ο μπαμπάς με την κάμερα θα ήταν σίγουρα στημένο, καθ θα είχαμε έναν πολύ πετυχημένο troll dad-husband :p

Το μόνο που μου φάνηκε ιδιαίτερα περίεργο, πως διάολο κουβάλησαν το πακέτο αλεύρι τα τσιπιρίκια. 5 κιλά λέει ήταν.

Link to comment
Share on other sites

για σκανταλια εχουν δυναμη.

ενα τριχρονο ανηψακι αρεσκεται να σηκωνει ενα αλτηρακι που εχω 7.5 κιλα και να το αφηνει στο κρεβατι.

εδιτ

:D:D:D:D

Υπερτατο cheat.:p

Βαλτε την ηλεκτρονικη ζυγαρια σας πανω στο χαλι και ζυγιστειτε :p

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο ειδα στην τηλεοραση διαφημιση που εδινε δωρο αλμπουμ και αυτοκολλητα panini

και μου'ρθε αυτοματα και εντονα στο μυαλο η μυρωδια τους απο την τελευταια φορα που ασχοληθηκα εντατικα μ'αυτα (mexico 86)

τι παιχνιδια σου μπορει να σου παιξει το μυαλο....

Link to comment
Share on other sites

"Οι ηλίθιοι" έχουν νοίκι, μεταφορικά, όλα τα παρελκόμενα έξοδα ενός φυσικού καταστήματος που το αμαζον δεν έχει. Εντάξει καλό το άμαζον, αλλά πρέπει να διατηρούμε ισορροπίες γιατί αν κλείσουν όλα τα εγχώρια καταστήματα κάποιοι από εμάς μπορεί να χάσουν και τη δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα φαυλος κυκλος ειναι...

Για παραδειγμα, δεν εχω δει καμμια τραγικη διαφορα στα πραγματα που με ενδιαφερουν μεταξυ αμαζον/εγχωριας αγορας. Περιπτωσεις για +5-10 ευρω στα π.χ. 50 δεν θα κατσω να ασχοληθω με αμαζον.

Αντι-Παραδειγμα πηγα να παρω ενα screen protector για το tablet@5 ευρω στο αμαζον (+15 ευρω στους εδω κλεφτες) και μου κοτσαρε 15 ευρω μεταφορικα...

Αυτο που πρεπει να καταλαβουν οι "ηλιθιοι" ειναι να αφησουν την αισχροκερδια και να πουλανε για ενα λογικο κερδος. Εμεις απο την μερια μας θα φροντισουμε (απο μονοι μας) να τους δωσουμε τo hard-earned-κασερι μας γιατι στην τελικη ειναι ΚΑΙ προς οφελος μας.

Link to comment
Share on other sites

"Οι ηλίθιοι" έχουν νοίκι, μεταφορικά, όλα τα παρελκόμενα έξοδα ενός φυσικού καταστήματος που το αμαζον δεν έχει. Εντάξει καλό το άμαζον, αλλά πρέπει να διατηρούμε ισορροπίες γιατί αν κλείσουν όλα τα εγχώρια καταστήματα κάποιοι από εμάς μπορεί να χάσουν και τη δουλειά τους.

Το άμαζον δεν έχει αποθήκες; Δεν έχει να πληρώσει τη UPS και τη DHL, που εσύ δεν την πληρώνεις εφόσον πάρεις πράγματα >25 λίρες; Φόρους δεν πληρώνουν και αυτοί; Ναι, όλα αυτά τα κάνουν, και ταυτόχρονα ξοδεύουν χρήματα για να βγάλουν e-book readers και tablets, και να τα δώσουν στο κόστος. Προφανώς όλα αυτά δεν τα κάνουν για την ψυχή της μάνας τους, αλλά έχουν αρκετά έσοδα ώστε να μπορούν να τα υπερκαλύψουν, και να έχουν και αξιόλογα κέρδη. Το πρόβλημα λοιπόν, δεν είναι μόνο τα έξοδα του φυσικού καταστήματος, αλλά και η λειτουργία των ελληνικών καταστημάτων. Κάτι κάνουν λάθος, δεν μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να βγάλω λάδι τους εγχώριους, αλλά αυτοί είναι απλά ο τελευταίος τροχός της αμάξης. Αν ο εισαγωγέας (που στα μεγάλα καταστήματα μπορεί να είναι οι ίδιοι) βαράει τις τιμές στο σταυρό, τι θα κάνουν αυτοί; επί 1,23 (το ΦΠΑ) επί 1,15 (το κέρδος τους) της τιμής που του δίνει ο προμηθευτής.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να παραγγείλουν απ'ευθείας από το Άμαζον; Έστω να μαζευτούν 10-20-30 μικρά βιβλιοπωλεία κι ας παρακάμψουν τον εισαγωγέα. Λύσεις υπάρχουν, θέλω να πιστεύω. Απλώς τόσα χρόνια ο Έλληνας αγνοούσε την ύπαρξη του Άμαζον και ψώνιζε από εδώ, οπότε κι αυτοί δεν είχαν λόγο να ρίξουν τις τιμές

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.