Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bmQbUJiEax8]Behind the scenes of "Next Car Game": Car damage fun! - YouTube[/ame]

από τους κατασκευαστές του υπέροχου flatout.

ελπίζω να πάρει το 'πράσινο φως'

Steam Greenlight :: Bugbear Entertainment's Next Car Game

Link to comment
Share on other sites

social club - rockstar και steam το πιο ηλίθιο πράγμα !!!

για πείτε μου παίδες

εκεί που έπαιζα εχτές max payne 3 σήμερα δεν μπορώ να παίξω με τίποτα από τις 6 το απόγευμα , διότι μόλις πάω να συνδεθώ μου λέει ότι "Error linking social club account to Steam "

κάτι τέτοιο , του έκανα αρκετά πράγματα και τώρα αποφάσησα να το διαγράψω και να το ξανακατεβάσω είχε κανένας ποτέ τέτοιο πρόβλημα ?

και το γελοίο ποιο είναι στο GTA IV όλα μια χαρά !!!

για βοηθήστε γιατί θα πάω να τους κάψω ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

social club - rockstar και steam το πιο ηλίθιο πράγμα !!!

για πείτε μου παίδες

εκεί που έπαιζα εχτές max payne 3 σήμερα δεν μπορώ να παίξω με τίποτα από τις 6 το απόγευμα , διότι μόλις πάω να συνδεθώ μου λέει ότι "Error linking social club account to Steam "

κάτι τέτοιο , του έκανα αρκετά πράγματα και τώρα αποφάσησα να το διαγράψω και να το ξανακατεβάσω είχε κανένας ποτέ τέτοιο πρόβλημα ?

και το γελοίο ποιο είναι στο GTA IV όλα μια χαρά !!!

για βοηθήστε γιατί θα πάω να τους κάψω ?

ποιο να κάψω το steam η την rockstar μάλλον την rockstar !

Link to comment
Share on other sites

[ame]

[/ame]

Πριν 10 χρονια ολοι οι "gaming experts" κραζανε το steam λεγοντας οτι αυτη η πλατφορμα δεν θα εχει μελλον κλπ, ολοι ομως ! ακομα και ο νουμπο-Κοντης απο το pc master :p

Να πω την αληθεια εγω ειχα φτιαξει τοτε τον σεπτεμβριο ενα προχειρο account μονο και μονο για να μπορεσω να παιξω cs 1.6, (οπως και παρα πολλοι αλλοι ) με αυτη την λογικη δεν το θεωρω απιθανο, μεσα στα 5 επομενα χρονια οι μισοι pc gamer να αποκτησουν ενα πιγκουινο στον σκληρο τους, δεν το εχει σε τιποτα ο Gabe να κανει το Half-life 3 linux exclusive (ή εστω "runs best on Linux" ) και να τους παρει τα μυαλα :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 χρονια ολοι οι "gaming experts" κραζανε το steam λεγοντας οτι αυτη η πλατφορμα δεν θα εχει μελλον κλπ, ολοι ομως ! ακομα και ο νουμπο-Κοντης απο το pc master :p

Να πω την αληθεια εγω ειχα φτιαξει τοτε τον σεπτεμβριο ενα προχειρο account μονο και μονο για να μπορεσω να παιξω cs 1.6, (οπως και παρα πολλοι αλλοι ) με αυτη την λογικη δεν το θεωρω απιθανο, μεσα στα 5 επομενα χρονια οι μισοι pc gamer να αποκτησουν ενα πιγκουινο στον σκληρο τους, δεν το εχει σε τιποτα ο Gabe να κανει το Half-life 3 linux exclusive (ή εστω "runs best on Linux" ) και να τους παρει τα μυαλα :happy2:

θα μας αναγκάσει να έχουμε ένα partition Μόνο για το hl3 :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά, και ο gaben δεν έχει κανέναν ανομολόγητο έρωτα με το linux.

Ο λόγος που θέλουν να το γυρίσουν είναι ότι η M$ έχει εκφράσει την πρόθεση να επιτρέπει μόνο εξουσιοδοτημένες εφαρμογές να τρέχουν στα Windows, και κατά κανόνα μέσα από το δικό τους app store. Δηλαδή πολύ απλά, θα ανταγωνίζεται το Steam σαν διανομέας λογισμικού.

όπως έχει ξαναπεί και ο ίδιος:

I think Windows 8 is a catastrophe for everyone in the PC space. I think we’ll lose some of the top-tier PC/OEMs, who will exit the market. I think margins will be destroyed for a bunch of people. If that’s true, then it will be good to have alternatives to hedge against that eventuality.

Valve's Gabe Newell Interviewed on the Future of Games - Tricia Duryee - Commerce - AllThingsD

Και για όποιον θέλει να παρακολουθήσει και το ιστορικό από τότε:

Exclusive interview: Valve's Gabe Newell on Steam Box, biometrics, and the future of gaming | The Verge

Gabe Newell's Windows 8 'catastrophe' is now the second most used OS on Steam - Neowin

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το γεγονός ότι από τους έχοντες σημαίνουσα θέση σε όλη τη βιομηχανία ο Gabe Newell είναι ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ομιλητής, συμφωνώ με τον [MENTION=22342]minast[/MENTION] ότι η στροφή προς το linux είναι προφανώς ιδιοτελής. Από την άλλη, η MS έχει δείξει ότι είναι ιδιαίτερα ανοιχτή στις αλλαγές πλεύσης, αν φαίνεται να κινδυνεύει να αποκοπεί απο την αγορά (βλ. XBONE), οπότε δεν ξεγράφω ακόμη τα Windows ως πλατφόρμα.

Προσωπικά προσβλέπω σε κάτι διαφορετικό. Τόσα χρόνια, το μόνο θέλγητρο των κονσολών ήταν η ελεγχόμενη διανομή. Με αντάλλαγμα τα -υποτίθεται- εγγυημένα κέρδη, μια ολόκληρη γενιά προγραμματιστών αναγκάστηκε να γράφει κώδικα για απαράδεκτα περίπλοκο υλικό, έχοντας και την υποχρέωση να εξαντλήσει κάθε ίχνος απόδοσης.

Από την άλλη, αξιοποιώντας τη ραγδαία εξέλιξη στην ανοιχτή πλατφόρμα των PC, μια παράλληλη γενιά προγραμματιστών έμαθε να αγνοεί την απόδοση του κώδικα, στηριζόμενη σε ένα πού βολικό ενδιάμεσο επίπεδο (DirectX) που έδινε πρόσβαση εύκολα αλλά αναποτελεσματικά σχεδόν σε όλες τις δυνατότητες του νέου υλικού.

Σήμερα, μετά από πολλά χρόνια, έχουν όλοι κίνητρο να προσπεράσουν για κάποια πράγματα το DirectX και να αρχίσουν να αξιοποιούν απευθείας το hardware, που θα είναι εξαιρετικά όμοιο ανάμεσα στις 2 πλατφόρμες. Άλλωστε, υπάρχουν σήμερα λιγότεροι κατασκευαστές καρτών γραφικών από την εποχή που ήταν διαδεδομένη αυτή η πρακτική, οπότε δεν είναι αδύνατο.

Αν συντελεστεί αυτή η αλλαγή, έστω και σε μικρό βαθμό, το ερώτημα "Straight to hardware/DirectX" μπορεί να είναι πιο σημαντικό και να καθορίσει και την απάντηση στο ερώτημα "Linux/Windows".

Link to comment
Share on other sites

τόσο άσχημα; εδώ ακόμα και στα σφακιά έχει 24άρα :p

Αχ η 24αρα είναι άπιαστο όνειρο :D

Εγώ στην περιοχή μου πιάνω 6 κ είμαι από του τυχερούς!!!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαστε φίλοι (μέσω του Steam)

Αύριο θα γίνουμε κουμπάροι (μέσω του Library Sharing)

αλλά χωρίς κοινωνικές επισκέψεις/εκδηλώσεις (μέσω του Livingroom Sharing).

Που να τρέχω τώρα Βόρεια/Νότια/Δυτικά/Ανατολικά Προάστεια, θα τα πούμε από το Σαλόνι :p

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

Αν συντελεστεί αυτή η αλλαγή, έστω και σε μικρό βαθμό, το ερώτημα "Straight to hardware/DirectX" μπορεί να είναι πιο σημαντικό και να καθορίσει και την απάντηση στο ερώτημα "Linux/Windows".

Η μόνη μου αντίρρηση στο θέμα σου είναι ότι το "Straight to hardware" θα επηρεάσει το C4 (Security) Specification ή/και κάποιο άλλο Security Specification για το Linux.

Αν to "Straight to hardware" υλοποιηθεί σε μια ειδική διανομή, σχεδιασμένη για το Steam, ίσως αυτό να είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

μα που μένετε; :p

Ε κάπου κοντά σε αλεξανδρεια Ημαθίας!!! Αστα να παν!! Τελευταίοι στο ιντερνέτ!!! :banghead:

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από tsakali
Link to comment
Share on other sites

Ε κάπου κοντά σε αλεξαντρια Ημαθίας!!! Αστα να παν!! Τελευταίοι στο ιντερνέτ!!! :banghead:

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Καταρχην λεγεται Αλεξανδρεια. Ουτε οι γυφτοι του Λειανοβεργιου δε τη λενε αλεξαΝΤΡΙα. Αλλα ας μπω στο θεμα.

Βεργινα - Μελικη κ ολα τα γειτονικα εχουν 8mbit συνδεσεις κ την τερματιζουν παντα. Σε σημειο να αναρωτιεμαι γιατι δε την κανουν 24αρα, ή τελος παντων 12-16mbit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.