Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Επειδή το έβαλα πρόσφατα... Πρέπει να κάνει updates κάθε εβδομάδα και να κατεβάζει 50-60ΜΒ; Είμαι με 2mbit γραμμή και με σκίζει κάθε φορά... :wassat:

Το ίδιο το Steam συνήθως θέλει πολύ μικρές ενημερώσεις και σχετικά περιστασιακά. Αν βγει patch για τα εγκατεστημένα σου παιχνίδια όμως, κι αυτό μέσω Steam θα κατέβει και συνήθως θα είναι μεγαλύτερο.

Πάντως, τα 50 ΜΒ ακόμη και σε 2 ΜBit 3 λεπτά υπόθεση είναι. Εκτός αν εννοούσες millibit. :D

Link to comment
Share on other sites

2mbit? σε ποια σπηλιά είσαι;

Σε αστική περιοχή με δανεική γραμμή...

Το ίδιο το Steam συνήθως θέλει πολύ μικρές ενημερώσεις και σχετικά περιστασιακά. Αν βγει patch για τα εγκατεστημένα σου παιχνίδια όμως, κι αυτό μέσω Steam θα κατέβει και συνήθως θα είναι μεγαλύτερο.

Πάντως, τα 50 ΜΒ ακόμη και σε 2 ΜBit 3 λεπτά υπόθεση είναι. Εκτός αν εννοούσες millibit.

Το ίδιο το Steam κάνει, για αυτό ρωτάω.

Όσον αφορά στο χρόνο, με 2mbit για να κάνεις αυτά που θέλεις, αν τρέχει παράλληλα το update σε καθυστερεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το σχέδιό μου χάνει το ενδιαφέρον του. Σκόπευα να αφήσω στη διαθήκη μου το Steam Password και να βάλω τους επίδοξους κληρονόμους να διαγωνιστούν μέχρι θανάτου για τη βιβλιοθήκη μου... Καταραμένη Valve! :laughing:

Fight_To_The_Death_Motivation_by_sexysexy.jpg

Link to comment
Share on other sites

είναι ωραίο αλλά και άχρηστο συνάμα. Κάνεις share όλο το library και όχι συγκεκριμμένα παιχνίδια. Δηλαδή δεν γίνεται να παίζει ό ένας το παιχνίδι Α και ο άλλος το παιχνίδι Β που και τα δύο ανήκουν στο ίδιο library. :tomato:

Κοινώς τρίχες κατσαρές.

Όσοι πιστοί προσέλθετε μπας και αποκτήσει traction https://www.change.org/petitions/valve-corporation-allow-steam-family-sharing-users-to-access-different-games-at-the-same-time#share

Link to comment
Share on other sites

2mbit? σε ποια σπηλιά είσαι;

Υπαρχουν πολλες σπηλιες στην Ελλαδα με 2mbits....Οπως και η δικια μου...!

Αν κατεβαζω το οποιοδηποτε αρχειο ή ακομα αν απλα βλεπω ενα βιντεο στο youtube, δεν μπορω ουτε online games να παιζω, ουτε καλα-καλα να ανοιξω σελιδες. Τραγικες καταστασεις, κυριως για καποιον που 15 χρονια πριν ειχε γνωρισει το ιντερνετ στην Αγγλια με ποιο γρηγορες ταχυτητες...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες σπηλιες στην Ελλαδα με 2mbits....Οπως και η δικια μου...!

Αν κατεβαζω το οποιοδηποτε αρχειο ή ακομα αν απλα βλεπω ενα βιντεο στο youtube, δεν μπορω ουτε online games να παιζω, ουτε καλα-καλα να ανοιξω σελιδες. Τραγικες καταστασεις, κυριως για καποιον που 15 χρονια πριν ειχε γνωρισει το ιντερνετ στην Αγγλια με ποιο γρηγορες ταχυτητες...

Απ' ότι με ενημερώνουν γνωστοί μου, το internet στην Αγγλία εξακολουθεί να έχει καλές ταχύτητες.

Δυσκολεύονται όμως στο περιεχόμενο (με τους τελευταίους νόμους) :o

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες σπηλιες στην Ελλαδα με 2mbits....Οπως και η δικια μου...!

Αν κατεβαζω το οποιοδηποτε αρχειο ή ακομα αν απλα βλεπω ενα βιντεο στο youtube, δεν μπορω ουτε online games να παιζω, ουτε καλα-καλα να ανοιξω σελιδες. Τραγικες καταστασεις, κυριως για καποιον που 15 χρονια πριν ειχε γνωρισει το ιντερνετ στην Αγγλια με ποιο γρηγορες ταχυτητες...

τόσο άσχημα; εδώ ακόμα και στα σφακιά έχει 24άρα :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.