Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Για να μοιραστώ κι εγώ τον πόνο μου,

τo gamersgate πρόσφατα είχε βγάλει "από λάθος" πακετάκια σε τιμή χώμα... Κάμποσοι πρόλαβαν και παρήγγειλαν πριν πέσει η σελίδα τους και ακόμα λιγότεροι κατάφεραν και πήραν κλειδιά για εγκατάσταση στο steam. Η πλάκα είναι ότι κάποιοι που έχουν προσθέσει τα παιχνίδια στο steam έχουν πάρει και επιστροφή χρημάτων :).

Χθες κατάφερα ίσα ίσα να παραγγείλω και να πληρώσω το Borderlands 2 4-pack για 9.37€... η συνέχεια παρακάτω:

Hi,

This message is regarding issues with the Bethesda New Year Collection and the Borderlands 2 Four Pack deal.

We΄re very sorry but due to technical difficulties we are not able to deliver the product you purchased and have provided a full refund of your purchase. We are currently looking into the possibility of additional compensation for this inconvenience.

GamersGate team

support@gamersgate.com

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22342]minast[/MENTION] ναι έμαθα και εγώ ότι έγινε αυτό και η αλήθεια είναι ότι ειδικά για το BL2 4pack το περίμενα. Στο πακέτο της Bethesda ήταν πολλά διαφορετικά παιχνίδια και τα κλειδιά δεν τελείωσαν όλα ταυτόχρονα άρα κάποιοι ενεργοποίησαν τα μισά. Κρίμα γιατί ένας γνωστός μου είχε καβαντζώσει και για μένα μία κόπια στο BL2...

Link to comment
Share on other sites

Μω΄ρε και εγώ το έκανα αλλά ειδοποίηση δεν είδα.
Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ λαμβάνω ειδοποιήσεις...

[MENTION=1014]Tsunami[/MENTION] και [MENTION=4676]tragikos[/MENTION] επανέρχομαι γιατί παρατήρησα το εξής (για δεύτερη φορά):

Μόλις άνοιξα την σελίδα με τη wishlist (μέσα από browser) μου ήρθαν ειδοποιήσεις για όσα

παιγνίδια είχε πέσει η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για λύστε μου την εξής απορρία:

Έστω οτι έχω αγοράσει ενα παιχνίδι, εκτός steam. Είτε απο άλλο ψηφιακό κατάστημα είτε σε CD. Στα steam sales έπειτα, βρίσκω το ίδιο παιχνίδι σε έκπτωση, και σε αντίστοιχη έκπτωση τα dlc του. Μπορώ να αγοράσω τα dlc ΜΟΝΟ και να συνδυάσω τις 2 εκδώσεις που έχω, ΧΩΡΙΣ να υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησης του προαναφερθέντος παιχνιδιού στο steam? Και αν ναι, πώς?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για λύστε μου την εξής απορρία:

Έστω οτι έχω αγοράσει ενα παιχνίδι, εκτός steam. Είτε απο άλλο ψηφιακό κατάστημα είτε σε CD. Στα steam sales έπειτα, βρίσκω το ίδιο παιχνίδι σε έκπτωση, και σε αντίστοιχη έκπτωση τα dlc του. Μπορώ να αγοράσω τα dlc ΜΟΝΟ και να συνδυάσω τις 2 εκδώσεις που έχω, ΧΩΡΙΣ να υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησης του προαναφερθέντος παιχνιδιού στο steam? Και αν ναι, πώς?

πωπω φίλε την ίδια απορία είχα και μπήκα να το γράψω. μην μου πεις ότι ενδιαφέρεσαι για το 7 settlers paths to a king dom.

το αγόρασα από μαγαζί 10 ευρώ και μέσω ubisoft account το κατέβασα . μόνο το κλειδί είχε το κουτί . και βλέπω στο steam τα dlc σε προσφορά .:wall::wall:

στο μεταξύ το είχα μπανίσει από παλιά το παιχνιδάκι και την περίοδο που το πήρα το είχε το g2play , 12 ευρώ thn deluxe edition με όλα μέσα . και λέω δεν βαριέσαι ...:cry:

και κόλλησα με το παιχνίδι και τώρα άντε βρες τα dlc τσάμπα:whistle2:

The Settlers 7: Downloadable Content Pack III

to παραπάνω dlc που μπορώ να το βρώ?

Έγινε επεξεργασία από jordanis
Link to comment
Share on other sites

Μπά, για το Anno 2070 ρωτούσα εγώ συγκεκριμένα, που εκανα κι εγω κατι παρόμοιο μ' εσενα, αλλά έχω κι άλλα παιχνιδια που ίσως να με ενδιέφεραν για κατι τετοιο. Τζίφος κατα πως φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ αυτά τα ριμάδια τα flash sales, καταστροφή σκέτη ειναι... απο δω το ενα GOTY, απο εκει το άλλο παιχνίδι που όλη τη χρονια ήθελα και τωρα ειναι τιμη χώμα, πιο πέρα επικο κομμάτι απο τα παλιά που το αγοράζω για το γαμώτω, ακομα κι αν δε το παίξω, για "επιβράβευση" αλλά και για να το βλέπω στη βιβλιοθήκη... το 150αρι έχει φύγει σίγουρα μεχρι τώρα. :whip:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ αυτά τα ριμάδια τα flash sales, καταστροφή σκέτη ειναι... απο δω το ενα GOTY, απο εκει το άλλο παιχνίδι που όλη τη χρονια ήθελα και τωρα ειναι τιμη χώμα, πιο πέρα επικο κομμάτι απο τα παλιά που το αγοράζω για το γαμώτω, ακομα κι αν δε το παίξω, για "επιβράβευση" αλλά και για να το βλέπω στη βιβλιοθήκη... το 150αρι έχει φύγει σίγουρα μεχρι τώρα. :whip:

Ακριβώς τα ίδια έπαθα αλλά το καλοκαίρι.

Τώρα με ρέγουλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πάθει ένα μικρό blackout με τις προσφορές, και έχω χάσει και κάποια που κακώς θεωρούσα ότι θα είναι διαθέσιμα και αργότερα.

Terraria και Awesomenauts - ακόμα τα έχει σε έκπτωση, αλλά όχι 75%. Παρεμπιπτόντως αν κάποιος τα έχει και ενδιαφέρεται για ανταλλαγή, ας μου σφυρίξει.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία: Η αξία του bundle μεγαλύτερη από αυτή των μεμονομένων παιγνιδιών.

Save 50% on S.T.A.L.K.E.R. Bundle on Steam

Ισχύει για μία συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά στην πρώτη ματιά "χτυπάει" άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Sniper v2 λεει τπτ γενικά;

Υ.Γ. Παντως εγω τοσα λιγα και σε μεγαλη προσφορα, πρωτη φορα παιρνω. Εμπλεξα και με WoT προσφατα...

Οι προσφορες ηταν καλες φετος αλλα αυτα που θα με ενδιεφεραν τα ειχα ηδη παρει.

Θα την πεσω σε indie μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Sniper v2 λεει τπτ γενικά;

Οχι πολλα...

Οι προσφορες ηταν καλες φετος

Αυτο μην το ξαναπεις γιατι θα σε ακουσουν και του χρονου θα εχουμε παλι τα ιδια...

Οτι πιο μαπα οι φετινες του steam...

Link to comment
Share on other sites

Οχι πολλα...

Αυτο μην το ξαναπεις γιατι θα σε ακουσουν και του χρονου θα εχουμε παλι τα ιδια...

Οτι πιο μαπα οι φετινες του steam...

Δεν ηθελες Payne 3; Ειχε καλη εκπτωση... Προσωπικα δεν περιμενα να πεσει το Black Ops II σε υποφερτα επιπεδα και φυσικα δεν επεσε...

Τα ιδια και τα ιδια εχουμε στις προσφορες(summer-xmas) αλλα προσωπικα ειδα λιγο καλυτερες εκπτωσεις. Αλλο αν ειναι μαπα καποια παιχνιδια και τα ριχνουν πολυ.

Μη με παρεξηγεις, ετσι κι αλλιως δε τα παιζω τελικα... Με 1-2 κολλαω παντα.

Έγινε επεξεργασία από Thrael
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.