Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

....εχω προβλημα με τη χωρητικοτητα του δισκου οπου ειναι εγκατεστημενο το Steam. Δεν εχω χωρο για να εγκαταστησω πχ ενα παιχνιδι κ μετα να το μετακινησω σε αλλο δισκο με το steamtool.

Αν απεγκαταστησω το Steam απο τον δισκο αυτο κ το εγκαταστησω σε αλλο θα εχω καποιο προβλημα?

Δεν εχω καποιο παιχνιδι εγκατεστημενο τωρα.

Κανένα... Εγώ χτές γύρισα απο format και εγκατέστησα απο πάνω το steam στον 2ο δίσκο και μου βρήκε και τα παιχνίδια που είχα ήδη κατεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

....εχω προβλημα με τη χωρητικοτητα του δισκου οπου ειναι εγκατεστημενο το Steam. Δεν εχω χωρο για να εγκαταστησω πχ ενα παιχνιδι κ μετα να το μετακινησω σε αλλο δισκο με το steamtool.

Αν απεγκαταστησω το Steam απο τον δισκο αυτο κ το εγκαταστησω σε αλλο θα εχω καποιο προβλημα?

Δεν εχω καποιο παιχνιδι εγκατεστημενο τωρα.

The following instructions are a simple way to move your Steam installation along with your games:

  • Browse to the Steam installation folder for the Steam installation you would like to move (C:\Program Files\Steam by default).
  • Delete all of the files and folders except the SteamApps folder and Steam.exe
  • Cut and paste the whole Steam folder to the new location, for example: D:\Games\Steam\
  • Launch Steam and log into your account.
  • Steam will briefly update and then you will be logged into your account. For installed games, verify your game cache files and you will be ready to play. All future game content will be downloaded to the new folder

Link to comment
Share on other sites

Το big picture είναι απίστευτο. Το δοκίμασα και σε TV και πραγματικά του πάει πολύ. Δεν είχα βέβαια εκτενή επαφή με κάποια κονσόλα ως τώρα, αλλά έχουν διαμορφώσει τόσο καλά το Steam σε αυτό το mode που όλα γίνονται πολύ φυσικά!

Ακόμα και το γράψιμο με gamepad έχει πλάκα αν και αργό (υποθέτω είναι θέμα συνήθειας).

Link to comment
Share on other sites

1. Βγαίνει το Big Picture

1α. Οσονούπω θα μπορώ να το αξιοποιήσω :yes2:

2. Επιτέλους κερδίζω το Space Marine (καιρός ήταν!)

3. Κάποια γλυκυτάτη νεαρά με έχει ζαλίσει να μου πάρει δώρο

4. Μπαίνω να ψάξω θέμα για gamepads και πέφτω πάνω σε σένα να ψωνίζεις...

Κάποιος προσπαθεί να μου πει κάτι... Τέλος πάντων, έχω διαλέξει 4 πιθανά. Θα τα πούμε αργότερα. :to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

1. Βγαίνει το Big Picture

1α. Οσονούπω θα μπορώ να το αξιοποιήσω :yes2:

2. Επιτέλους κερδίζω το Space Marine (καιρός ήταν!)

3. Κάποια γλυκυτάτη νεαρά με έχει ζαλίσει να μου πάρει δώρο

4. Μπαίνω να ψάξω θέμα για gamepads και πέφτω πάνω σε σένα να ψωνίζεις...

Κάποιος προσπαθεί να μου πει κάτι... Τέλος πάντων, έχω διαλέξει 4 πιθανά. Θα τα πούμε αργότερα. :to_pick_ones_nose:

Πες στην νεαρά ότι θέλω και εγώ χειριστήριο :p

Link to comment
Share on other sites

1. Βγαίνει το Big Picture

1α. Οσονούπω θα μπορώ να το αξιοποιήσω :yes2:

2. Επιτέλους κερδίζω το Space Marine (καιρός ήταν!)

3. Κάποια γλυκυτάτη νεαρά με έχει ζαλίσει να μου πάρει δώρο

4. Μπαίνω να ψάξω θέμα για gamepads και πέφτω πάνω σε σένα να ψωνίζεις...

Κάποιος προσπαθεί να μου πει κάτι... Τέλος πάντων, έχω διαλέξει 4 πιθανά. Θα τα πούμε αργότερα. :to_pick_ones_nose:

Δεν μου λες και μένα τα 4 πιθανά μιας και δεν έχω ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες και μένα τα 4 πιθανά μιας και δεν έχω ιδέα;

Κατά σειρά προτίμησης αυτή τη στιγμή:

Logitech Rumble Gamepad F510 (F310 χωρίς rumble, F710 wireless)

Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (και το σκέτο κάνει)

Razer Onza Tournament Edition

Microsoft Xbox 360 Wireless Controller for Windows (το σκέτο δεν κάνει, θέλεις receiver)

Προσωπικά έχω απορρίψει διάφορα Thrustmaster, Konig, Mad Catz γιατί όλο και σε κάποιου τα χέρια έμειναν. Γι αυτό ρίχνω 3ο και το Onza που μου άρεσε πολύ, φαίνεται ότι δεν είναι το πιο ανθεκτικό pad. Προφανώς κλίνω προς wired.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.