Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Αναδημοσιεύω με επιφύλαξη. Ούτε φέτος Ανοιξιάτικες εκπτώσεις.

 

hAytjRU.jpg

 

 

 

Pfff και ήθελα να συμπληρώσω στη συλλογή μου τα απαιτούμενα games για το garry's mod :/  

Ας ελπίσουμε το g2a και το kinguin να κάνουν κάποιο sales event!

Έγινε επεξεργασία από CrookedPenguin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Steam Guard Mobile Authenticator Beta http://steamcommunity.com/groups/MobileAuthBeta Welcome to the Steam Guard Mobile Authenticator Beta group. The Steam Guard Mobile Authenticator will soon be in limited beta as a feature of the iOS and Android mobile applications (which will be updated soon). The authenticator provides two-factor login to Steam. It also provides additional ways to protect and recover your account. Beta participants will be selected from members of this group. Join now to express your interest in participating. Please share your thoughts and feedback in the discussions. We will select a small number of beta participants from group members and then do a round of testing. If all goes well, we will enable more, with the ultimate goal of enabling participation for everyone.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Steam Store Country - Billing - Knowledge Base - Steam Support

 

Your country is now part of your Account Details, making it easy to purchase games and apps on Steam from anywhere. When you're signed in to Steam you'll be able to see prices and make purchases in your country's currency.

 

Your country is now part of your Steam account, so no matter where you travel, you'll see the store in your country's prices and be able to make purchases as you would normally.

 

You can select any of the countries available in the Store Country drop down to view that country's available products and pricing. Your next purchase will require a payment method tied to an address within that country.

 

:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Μπα, αυτοί μας πρόλαβαν όλους... Μετά τους περιορισμούς στις ανταλλαγές και τις ενεργοποιήσεις εκτός ζώνης έρχονται και περιορισμοί στην αγορά παιχνιδιών, οπότε στην ουσία το Steam γίνεται αντίγραφο φυσικού καταστήματος χωρίς τους υπαλλήλους.

 

Αναρωτιέμαι αν κάποια ρώσικη τράπεζα αρχίσει να βγάζει πιστωτικές κάρτες δι αλληλογραφίας με διεύθυνση μια γραμματοθυρίδα στη Μόσχα. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπα, αυτοί μας πρόλαβαν όλους... Μετά τους περιορισμούς στις ανταλλαγές και τις ενεργοποιήσεις εκτός ζώνης έρχονται και περιορισμοί στην αγορά παιχνιδιών, οπότε στην ουσία το Steam γίνεται αντίγραφο φυσικού καταστήματος χωρίς τους υπαλλήλους.

 

Αναρωτιέμαι αν κάποια ρώσικη τράπεζα αρχίσει να βγάζει πιστωτικές κάρτες δι αλληλογραφίας με διεύθυνση μια γραμματοθυρίδα στη Μόσχα. ;)

 

Δεν νομίζω ότι τα πράγματα είναι έτσι, όσο αφορά τις αγορές.

 

Μέχρι τώρα, όταν έβγαινες στο εξωτερικό, δεν μπορούσες να χρησιμοποιήσεις τον Steam Client για να κάνεις αγορές.

 

Έπρεπε να προσθέσεις στον browser το "?cc=gr" (για την Ελλάδα) για να μπορέσεις να κάνεις αγορές.

 

Το παραπάνω είναι επίσημη απάντηση σε ticket που άνοιξα στο Steam Support πριν από ένα χρόνο περίπου,

λόγω επαγγελματικών ταξιδιών που θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για steam market.

Δε μπορώ στο CS-GO να χρησιμοποιήσω το κουμπί Sell σε αντικείμενα στο inventory.

Το παιχνίδι έχει αγοραστεί πάνω από 30ημέρες

Το SteamGuard είναι ενεργό από την 1η ημέρα

Δεν έχω κανένα account charge dispute ή παρεμφερή θέματα με το λογαριασμό

Και το μηχάνημα ήταν ένα και μοναδικό κλειδωμένο στο account για πάνω από μήνα.

 

έχω φάει το ιντερνετ να ψάχνω για λύση και δε βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για steam market.

Δε μπορώ στο CS-GO να χρησιμοποιήσω το κουμπί Sell σε αντικείμενα στο inventory.

Το παιχνίδι έχει αγοραστεί πάνω από 30ημέρες

Το SteamGuard είναι ενεργό από την 1η ημέρα

Δεν έχω κανένα account charge dispute ή παρεμφερή θέματα με το λογαριασμό

Και το μηχάνημα ήταν ένα και μοναδικό κλειδωμένο στο account για πάνω από μήνα.

 

έχω φάει το ιντερνετ να ψάχνω για λύση και δε βρίσκω.

 

Τα αντικείμενά σου είναι Tradable, Marketable ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.  Chroma cases και μερικά όπλα με τα skins τους.

 

Δοκίμασες να τα πουλήσεις από το inventory ή το Steam Market ?

 

Αν ούτε κι εκεί μπορείς, τότε ο λογαριασμός σου είναι περιορισμένος (restricted).

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω γιατι ειναι restricted.

Στο γκριζαρισμένο κουμπί SELL μου λεει διάφορα για το λογαριασμό....το τελευταίο για τις 7 ημέρες μου το βγαλε σήμερα που έκανα format και το βρίσκω λογικό...αλλά εδώ και 10 ημέρες που έχει κλείσει η περίοδος των 30ημερών δε λέει να ξε-γκριζάρει!

post-30469-0-95972000-1429391926.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.