Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

πριν 17 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

ή visa πειραιως μπορω να κανω αγορα;

Δουλευει, ψωνιζω κανονικα (οπως ειπαν και οι προηγουμενοι, μερικες φορες με τη 2η προσπαθεια)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
43 minutes ago, UltraB said:

Γνωρίζει κανείς πως λειτουργεί το www.steamcardexchange.net; Γιατί ότι του στείλω μου το κάνει Declined;

Αποκτάς credits δίνοντάς του τα πράγματα που δεν θέλεις. Στη συνέχεια μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πιστωτικό σου για να "αγοράσεις" πράγματα που θέλεις.

 

Αν προτιμάς απευθείας ανταλλαγές 1-1 από το ίδιο παιχνίδι, ρίξε μια ματιά και στο http://www.steamtradematcher.com/. Σου βρίσκει όσους έχουν διπλές κάρτες που χρειάζεσαι, ενώ τους λείπει κάποια που εσύ έχεις διπλή. Οπότε, σου προτείνει αμοιβαία επωφελείς ανταλλαγές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Αποκτάς credits δίνοντάς του τα πράγματα που δεν θέλεις. Στη συνέχεια μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πιστωτικό σου για να "αγοράσεις" πράγματα που θέλεις.

 

Αν προτιμάς απευθείας ανταλλαγές 1-1 από το ίδιο παιχνίδι, ρίξε μια ματιά και στο SteamTrade Matcher - Home. Σου βρίσκει όσους έχουν διπλές κάρτες που χρειάζεσαι, ενώ τους λείπει κάποια που εσύ έχεις διπλή. Οπότε, σου προτείνει αμοιβαία επωφελείς ανταλλαγές.

Ωραία όσο αφορά το κομμάτι αγοράς κάρτας. Αλλά εγώ του πρόσφερα ανταλλαγές (3), μια κάρτα για μια και έγιναν όλες Declined.

 

Θα δοκιμάσω το δεύτερο καθώς κάνει σχεδόν ακριβώς αυτό που θέλω, οπότε όλα καλά :)

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, UltraB said:

Αλλά εγώ του πρόσφερα ανταλλαγές (3), μια κάρτα για μια και έγιναν όλες Declined.

Τσέκαρες τις τιμές των καρτών; Αν όσες θες κοστίζουν περισσότερα credits (έσετω και +1) από όσες ζητάς, δεν προχωρά η ανταλλαγή. Όπως και να 'χει, δεν το έχω χρησιμοποιήσει καιρό τώρα το CardExchange, ακριβώς επειδή θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο όλη η ιστορία με τα credits.

 

Το πλεονέκτημά του είναι ότι μπορείς έτσι να ανταλλάξεις μεταξύ διαφορετικών σετ ή να βρεις τις κάρτες που πουλιούνται ακριβότερα και να κερδίσεις λίγο από τη διαφορά, αλλά για τον δικό μου μικρό όγκο ανταλλαγών είναι χαμένος χρόνος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στην προσπαθεια μας να κανουμε family share με ενα παιδι , λαμβανω αυτο το μηνυμα! 

"failed to update borrower rate limit exceeded"

Με googlαρισμα δε βρισκεται λυση. Μαλλον πρεπει να περιμενω 2 μηνες; (αν καταλαβα καλα) 

Τι κουφο ειναι αυτο; Υπαρχει κατι που το προκαλει; 

εδιτ: Με λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο: 

Παράθεση

 "Currently you can authorize 10 accounts within a 3 month period."

Ισως λογω των απανωτων μου φορματ σε διαστημα λιγων ημερων (λογω προβληματος που ειχα με την καρτα γραφικων και τους drivers ) , που ξανακανα καποια family share, μου δημιουργειται αυτο το πραγμα. Παρολο που αυτοι που κανω add ειναι τα ιδια ακριβως ατομα, το steam τους μετραει για διαφορετικους users ( bug apparently ). .  

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tommybertsen said:

Στην προσπαθεια μας να κανουμε family share με ενα παιδι , λαμβανω αυτο το μηνυμα! 

"failed to update borrower rate limit exceeded"

Με googlαρισμα δε βρισκεται λυση. Μαλλον πρεπει να περιμενω 2 μηνες; (αν καταλαβα καλα) 

Τι κουφο ειναι αυτο; Υπαρχει κατι που το προκαλει; 

Ωχ και γω τώρα το googlara και δεν το ήξερα ότι ίσχυουν αυτά. Κάτι για 90days λέει κάθε φορά που κάνεις add κάποιο account. Υποθέτω πρέπει να περιμένεις 90 μέρες από το 1ο account που αφαίρεσες ; Δεν ξέρω πολύ περίεργο και μλκια που δεν φαίνεται καν αυτό το Limit κάπου.... για να ξέρεις πόσο χρόνο πρέπει να περιμένεις 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.