Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Πως το κατάφερες αυτό ?

 

Είχα προσπαθήσει παλαιότερα με Πορτογαλλική, αλλά δεν την δέχτηκε.

 

Τώρα το Paysafe είναι κλειστό, απ΄όσο ξέρω.

 

 

Ας είναι καλά το TARGET2

 

Συνεχεια βαζω χωρις προβλημα απο ισπανια, τωρα ξαφνηκα τι επαθε δεν ξερω!

 

TARGET2 = ?  :huh:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε φίλους στο Steam και θέλετε να μοιραστείτε μαζί τους ένα multi-pack ? (2-pack, 3-pack, 4-pack etc)

 

Πολύ πιθανό να καταργηθεί και αυτό  :eek:

 

 

http://steamcommunity.com/app/240620/discussions/1/535152511378935034/#c535152511379405777

 

 

ή ένα άλλο πεδίο δράσης για τα bundle sites ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά νόμιζα ότι τα βάζεις όλα wishlist. Τώρα αναρωτήθηκα πόσα υπάρχουν συνολικά, αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρος.

 

Πχ το steamdb φαίνεται να πιστεύει ότι ο 7extonly · Steam Calculator · Steam Database έχει 6621, αν και το ίδιο το Steam νομίζει ότι έχει μόνο 6086 Steam Community :: 7extonly. Λογικά σε αυτά μπορούμε να προσθέσουμε τα 5046 DLC (αν και αλληλοεπικαλύπτονται) και τα 2057 που έχει σε wishlist (αν και κάποια δε βγαίνουν από wishlist ακόμη κι αν τα αγοράσεις).

 

Αν είναι έτσι, σίγουρα σε είχα παρεξηγήσει! :)

 

Και να σκεφτείς ότι το Buy All of Steam! εξακολουθεί να νομίζει ότι υπάρχουν μόλις 7481, έστω με φίλτρο US. Θέλω γραφήματα!

 

Το πιο ακριβές είναι μάλλον:

It would cost $71445 to buy all 10,890 products on Steam

If we didn't consider all the discounts, it would cost $125045
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο διαφορετικά νούμερα, από που βλέπεις στο Library -> Games (ΝΝΝΝ) και αυτό που φαίνεται στο προφίλ σου, κάτω από το Games.

 

Υπάρχουν αρκετά παιγνίδια / εφαρμογές που δεν αυξάνουν το λεγόμενο "game count", συνήθως είναι τα F2P / F2U (Free-to-Use).

 

Πολλά μάλιστα από τα παραπάνω δεν αυξάνουν το game count ακόμα κι αν αγοράσεις έξτρα DLCs. Υπάρχουν βέβαια εξαιρέσεις στον κανόνα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις "φόρτωσα" το πορτοφόλι μου (Steam Wallet) από ALPHA Bank VISA :D

 

To Steam εξακολουθεί να αρνείταιι να δεχτεί την προπληρωμένη της Eurobank :angry:

Με χρεωστική είχες καμιά τύχη; Σκέφτομαι να πετάξω 10 ευρώ για το επερχόμενο ESL One, η χρεωστική της Euro μπορεί να χρησιμοποιηθεί; Πρόσφατα φόρτωσα 1 ευρώ στο csgoskins.net οπότε είχα την εντύπωση πως θα μπορώ γενικά να την χρησιμοποιήσω σε sites και apps.

Παρεπιπτόντως κάποιο νέο για τις paypal υπάρχει; Έχω ακούσει τα χειρότερα από παλιούς χρήστες, ότι δηλαδή έχουν ξαναπαγώσει τις υπηρεσίες τους σε χώρες για μικρότερα ζητήματα, αλλά τίποτα συγκεκριμένο. 

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο και για paysafe αν εχει καποιος ας μας πει! Μου ειπε ενα παιδι οτι σε 2-3 μερουλες (καπου 20 του μηνα) θα ανοιξουν και παλι.

 

Εχει ακουσει κανεις τιποτα?

 

Αν έχεις φίλο περιπτερά, ενημερώνεσαι άμεσα ;)

Με χρεωστική είχες καμιά τύχη; Σκέφτομαι να πετάξω 10 ευρώ για το επερχόμενο ESL One, η χρεωστική της Euro μπορεί να χρησιμοποιηθεί; Πρόσφατα φόρτωσα 1 ευρώ στο csgoskins.net οπότε είχα την εντύπωση πως θα μπορώ γενικά να την χρησιμοποιήσω σε sites και apps.

Παρεπιπτόντως κάποιο νέο για τις paypal υπάρχει; Έχω ακούσει τα χειρότερα από παλιούς χρήστες, ότι δηλαδή έχουν ξαναπαγώσει τις υπηρεσίες τους σε χώρες για μικρότερα ζητήματα, αλλά τίποτα συγκεκριμένο. 

 

 

Χρησιμοποίησα χρεωστική της ALPHA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update για το θέμα με χρεωστική της Eurobank: Σήμερα φόρτωσα 10 ευρώ κανονικά. Πήγα να κάνω checkout και μου έβγαλε μήνυμα πως ο card holder μου δεν επέτρεψε την συναλλαγή. Δοκίμασα και με το paypal και μου βγήκε αυτό το μήνυμα "we are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the recipient's website to complete your transaction using their regular checkout flow. 

Καμία τύχη λοιπόν. Παράλληλα ένας φίλος μου είχε δοκιμάσει με χρεωστική της Πειραιώς και είχε την ίδια κατάληξη.

 

Εναλλακτικές έχουμε;

 

EDIT: Από σήμερα επιτρέπονται μεταφορές και εμβάσματα έως 500 ευρώ το μήνα στο εξωτερικό, επιπλέον υπάρχει ένα "κόλπο" στο paypal με το οποίο μπορείς να φορτώσεις λεφτά με την χρήση ενός 2oυ mail σου. Δεν κοίταξα πολύ πίσω στο thread μήπως έχει αναφερθεί. Αν, όχι μπορώ να εξηγήσω. 

Έγινε επεξεργασία από CrookedPenguin
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Από σήμερα επιτρέπονται μεταφορές και εμβάσματα έως 500 ευρώ το μήνα στο εξωτερικό, επιπλέον υπάρχει ένα "κόλπο" στο paypal με το οποίο μπορείς να φορτώσεις λεφτά με την χρήση ενός 2oυ mail σου. Δεν κοίταξα πολύ πίσω στο thread μήπως έχει αναφερθεί. Αν, όχι μπορώ να εξηγήσω.

i_hilarious_moar_pictures_029_501591d0bd

Link to comment
Share on other sites

i_hilarious_moar_pictures_029_501591d0bd

Καλά ντε!  

Με μια αναζήτηση στο google βρήκα αυτό  http://www.adslgr.com/forum/threads/886926-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%85%CF%80%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%83%CF%84%CF%8E%CF%82-CC/page8

 

θέλει λίγο scroll down

είναι από το μέλος villasg. Από κάτω δηλώνει κάποιος ότι το έκανε και δούλεψε και πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να μην δουλεύει. Όπως και να 'χει proceed with caution!  :lol:

Έγινε επεξεργασία από CrookedPenguin
Link to comment
Share on other sites

έχουμε και εδώ θέμα και λέμε το ίδιο πράγμα ακριβώς :p

 

http://www.thelab.gr/topic/92098-αγορές-και-paypal/page-16

Μεγάλη παράλειψης τότε! Απλά επειδή μιλούσαμε για το steam συγκεκριμένα δεν κοίταξα αλλού! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πρήξω λίγο αλλά θέλω να κάνω μια τελευταία προσπάθεια γιατί ήθελα να βάλω λεφτά στο Steam Wallet πριν τις 20. Έχει κανείς εμπειρία με steam wallet codes ή cards? Αν αγοράσω από κάποιο αμερικάνικο/αγγλικό μαγαζί θα μπορέσω κανονικά να φορτώσω το steam wallet μου?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.