Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Αφού έχει μπει ήδη daily, δύσκολα. Δεν είναι απίθανο να τύχει κανένα daily+flash από λάθος και να σου βγάλει κανένα περίεργο 92% off (έχει ξανασυμβεί), αλλά το διορθώνουν γρήγορα. Ρίξε μια ματιά αν παίξει σε κανένα Amazon λίγο φτηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

@UltraB δεν νομιζω να βρεις το dayz σε καλυτερη τιμη απο αυτη

γιατι ειναι early access και τα αλλα σιτε το εχουν πιο ακριβα και απο το στεαμ!

[MENTION=30472]UltraB[/MENTION] Please don't contact me about why DayZ went on sale. I am as clueless and shocked as everyone else. by Dean Hall (Πριν λιγα λεπτα)

@acct το -85% hotline miami ειναι πολυ καλα ε?! δεν νομιζω να πεσει και αλλο?

Έγινε επεξεργασία από ValantisMP
Link to comment
Share on other sites

Το Hotline Miami έχει μπει ήδη σε Bundle. Αν δεν το βιάζεσαι, μπορείς να περιμένεις πότε θα το ξαναβάλουν σε κανένα humble weekly. Πάντως, 1.26€ δεν είναι κακή τιμή και δύσκολα θα πέσει παρακάτω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση για τους ειδήμονες.

Πώς στο διάολο βρίσκεις booster packs; Έχω 300+ ώρες σε παίγνια που μου λείπουν κάρτες και δεν μου έχει "ρίξει" κάποιο booster.

Για να πάρεις booster, πρέπει κάποιος να κάνει craft ένα badge για το συγκεκριμένο παιχνίδι, και μετά είναι θέμα τύχης. Επίσης ΝΟΜΙΖΩ ότι αν κάνεις craft ένα badge γίνονται reset τα card drops.

Προσωπικά, μόνο μια φορά έχω πετύχει booster, και μάλλον τυχαίως αφού είχα φτιάξει το badge.

Link to comment
Share on other sites

Το Hotline Miami έχει μπει ήδη σε Bundle. Αν δεν το βιάζεσαι, μπορείς να περιμένεις πότε θα το ξαναβάλουν σε κανένα humble weekly. Πάντως, 1.26€ δεν είναι κακή τιμή και δύσκολα θα πέσει παρακάτω τώρα.

εχω βαλει χρηματα στο στεαμ οποτε , οι αγορες θα γινουν απο εκει.

οποτε προχοραω σε αγορα (1.26€) :p

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις booster, πρέπει κάποιος να κάνει craft ένα badge για το συγκεκριμένο παιχνίδι, και μετά είναι θέμα τύχης. Επίσης ΝΟΜΙΖΩ ότι αν κάνεις craft ένα badge γίνονται reset τα card drops.

Προσωπικά, μόνο μια φορά έχω πετύχει booster, και μάλλον τυχαίως αφού είχα φτιάξει το badge.

Μπορείς να πάρεις booster για οποιοδήποτε παιχνίδι έχεις συμπληρώσει τις κάρτες που πέφτουν παίζοντας, αλλά η πιθανότητα είναι μικρή. Όμως δεν ξαναξεκινούν να πέφτουν κάρτες, ούτε εαν φτιάξεις το badge. Αυτό είναι το νόημα των booster. Όσο χάνονται κάρτες, τις αναπληρώνουν, ώστε να υπάρχει περίπου σταθερός αριθμός σε κυκλοφορία.

Η πιθανότητα να ρίξεις booster αυξάνει με το Steam level.

Link to comment
Share on other sites

@UltraB δεν νομιζω να βρεις το dayz σε καλυτερη τιμη απο αυτη

γιατι ειναι early access και τα αλλα σιτε το εχουν πιο ακριβα και απο το στεαμ!

[MENTION=30472]UltraB[/MENTION] Please don't contact me about why DayZ went on sale. I am as clueless and shocked as everyone else. by Dean Hall (Πριν λιγα λεπτα)

@acct το -85% hotline miami ειναι πολυ καλα ε?! δεν νομιζω να πεσει και αλλο?

Βάλε το Enchanced Steam.

1-12061.jpg

Σου λέει στα περισσότερα lowest price κτλ. Επίσης σου κάνει highlight με πράσινο άμα το έχεις ήδη.

2-12062.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση για τους ειδήμονες.

Πώς στο διάολο βρίσκεις booster packs; Έχω 300+ ώρες σε παίγνια που μου λείπουν κάρτες και δεν μου έχει "ρίξει" κάποιο booster.

Booster Pack - Steam Trading Cards Wiki

Once you have gotten all of your card drops for a game you own, you have a chance of receiving a booster pack. Boosters contain 3 random cards from the set. The odds of receiving a booster pack increase based on your Steam level - 20% for every 10 levels. In addition, Valve has said that there is a 'anti-bad luck' measure in play: the longer you go without receiving a pack, the greater your odds of receiving one in future giveaways.

Booster packs are given out in batches: a number of Half-Life 2 booster packs will be given out at one time for players eligible for Half-Life 2, Left 4 Dead packs at a different time, and so on. The timing of when packs are awarded is not known, but is based on the badges that are crafted. As cards are used up as players craft badges, those cards are replenished by pack giveaways. Thus the total number of cards available for a given game is constant.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αγορασω Half Life 2 / Half Life 2 Deathmatch / Half Life 2 : Episode One

Αλλα δεν με αφηνει και μου λεει :

Δεν μπορείτε να ολοκληρώσετε τη συναλλαγή σας επειδή επιχειρείτε να αγοράσετε ένα αντικείμενο που περιλαμβάνεται ήδη σε ένα άλλο πακέτο αντικειμένων στο καλάθι σας. Ελέγξτε το καλάθι σας για να βεβαιωθείτε ότι δεν αγοράσετε ένα αντικείμενο πολλές φορές. Η πιο συνηθισμένη αιτία είναι να αγοράζετε DLC μαζί με την deluxe έκδοση ενός παιχνιδιού που περιλαμβάνει ήδη το ίδιο περιεχόμενο προς λήψη.

πρεπει να αγορασω ολο το πακετο του half life δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα πάτε με τα summer sales και το summer adventure?

Όπως το βλέπω, η Valve έμαθε το μάθημα και αποφάσισε να βγάλει από τη μύγα ξύγκι...

Οι τιμές των καρτών έχουν ανέβει στο ύψη, και αυτές μερικών αντικειμένων του διαγωνισμού είναι μεγαλύτερες κι από ΑΑΑ παιχνίδια :)

Υπάρχει κανείς που ασχολείται με το διαγωνισμό/τις ομάδες? Εγώ είμαι purple team (που όπως το κόβω θα νικάει μέχρι τέλους), αλλά δε νομίζω ότι θα συμμετέχω ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο ανήθικο το τζογάρισμα που προωθούν, ειδικά από τη στιγμή που είναι μέσα πιτσιρίκια, αλλά υποθέτω είναι πρόβλημα των γονιών τους πώς θα τα αφήσουν να χρησιμοποιοήσουν το χαρτζιλίκι τους.

Εγώ ελπίζω να νικήσει κι η κόκκινη σήμερα. Αρκετοί κόκκινοι εγκατέλειψαν χθες την προσπάθεια, όταν ξέφυγαν πολύ οι μωβ, οπότε μπορεί να πάμε για ρελάνς. Αν πάει έτσι, θα κάνω ένα (ήδη έτοιμο) craft για τις 2 καρτούλες και την απειροελάχιστη πιθανότητα για την κλήρωση, αλλά μέχρι εκεί.

Στο μεταξύ, εκτός εκτός από τα εξωφρενικά ποσά για τα tokens, έχουν πάρει κι όλες οι κοινές κάρτες. Ίσως βγάζουν περισσότερα λεφτά από αυτά από ό,τι από τα παιχνίδια αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.