Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

[MENTION=21298]Makam[/MENTION], ποιο παιχνίδι σου δόθηκε δηλαδή;

Warhammer 40000: Dawn of War II.

Επίσης, έστω ότι ενεργοποιώ ένα παιχνίδι.

Μπορώ να ξαναδώ το κλειδί;

Ξέρω ότι γίνεται για κάποια DLC, αλλά ρωτάω για βασικό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Warhammer 40000: Dawn of War II.

Επίσης, έστω ότι ενεργοποιώ ένα παιχνίδι.

Μπορώ να ξαναδώ το κλειδί;

Ξέρω ότι γίνεται για κάποια DLC, αλλά ρωτάω για βασικό παιχνίδι.

Users who own "Dawn of War II" and then go on to purchase "Dawn of War II Gold Edition" will receive an extra copy of "Dawn of War II".

Παίζει να συνέβη κάτι τέτοιο;

Όσο για το κλειδί, νομίζω πως όχι. Ακόμη χειρότερα, αν δεν "τυπώσεις" την απόδειξη με το confirmation code τη στιγμή της ενεργοποίησης, δε σου δίνεται καν η δυνατότητα να το κάνεις αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή βρέθηκα με δύο κλειδιά από το ίδιο παιγνίδι, χωρίς να θυμάμαι ποιο είχα ενεργοποιήσει.

Υπέβαλα ερώτηση στο support και ζήτησα να μου επιβεβαιώσουν αν είχα ενεργοποιήσει το κλειδί 1AB2C-D3FGH-456I7

δίνοντάς τους και το confirmation code.

Μετά από μερικές μέρες (ως συνήθως) μου απάντησαν θετικά.

Επειδή όντως το confirmation code είναι σημαντικό, αλλά και τα μελάνια είναι ακριβά, όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη,

σας προτείνω την λύση ενός virtual pdf printer driver, όπως το PDFCreator ή ότι άλλο σας βολέψει.

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ευχαριστήριο μήνυμα που στέλνουν με το προϊόν και την τιμή δεν φτάνει;

Όσο για το Dawn of War II, η εκδοχή του [MENTION=22279]acct[/MENTION] φαίνεται λογική.

Όταν πάρεις ένα κλειδί από το Steamgifts πχ δεν έχεις άλλο αποδεικτικό πλην του confirmation code. Οπότε, αν δεν το έχεις κρατήσει έστω σε ένα .xps, αν προκύψει οποιοδήποτε πρόβλημα (exploited keys, account hijack, ...) και χρειαστεί να πιστοποιήσεις πώς απέκτησες το παιχνίδι, ενδέχεται να ταλαιπωρηθείς λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα άρθρο από/για τον ανταγωνισμό

Microsoft doesn’t consider Valve as competition in console space

Ναι ναι κατσε να βγει το steambox και θα δούμε αν θα θεωρείται η valve ανταγωνιστρια για την Microsoft.

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κατσε να βγει το steambox και θα δούμε αν θα θεωρείται η valve ανταγωνιστρια για την Microsoft.

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Το άρθρο δεν το έγραψα εγώ. Το έβαλα εδώ για να ενημερωθείτε ;)

Link to comment
Share on other sites

BeefJack | Steam Workshop user found editing and banning users amid accusations of uploading stolen mods

Από ό,τι φαίνεται στη Valve πετάνε όλη τους τη δουλειά στα πόδια των χρηστών (μετάφραση, τεχνική υποστήριξη, ...). Αυτή τη φορά πήγαν πολύ μακριά. Δεν ξέρω για πόσο ακόμη μπορούν να συνεχίσουν έτσι πριν ο κόσμος αρχίσει να γκρινιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Στο ανατολικό κατάστημα κοστίζει 61rr, δηλαδή 1,52€

Εμένα δεν μου αρέσει αυτή η τιμολογιακή πολιτική :mad:

EDIT:

Για να γίνω πιο σαφής, παραθέτω προσφορά από "καλοθελητές":

Far Cry 3 - 11 μονάδες

Far Cry 3 - Deluxe Edition - 13 μονάδες

Far Cry Franchise Pack - 15 μονάδες

Μπορείτε να γλυτώσετε και καμιά μονάδα ακόμα, με λίγο ψάξιμο.

Δείτε τις τιμές σε ευρώ των παραπάνω και θα καταλάβετε γιατί "γκρινιάζω"

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι λάθος. Θα σου περιγράψω το thought process:

Valve: Κυκλοφορήσαμε το "The War Z" και βρήκαμε το μπελά μας επειδή πουλάγαμε το παιχνίδι ως ολοκληρωμένο, ενώ ήταν χειρότερο από Alpha. Καμιά ιδέα;

Δικηγόρος: Δε φτιάχνετε μια ενότητα που θα φαίνεται ξεκάθαρα ότι τα παιχνίδια δεν είναι ολοκληρωμένα; Το έχουν ήδη άλλες ανταγωνιστικές υπηρεσίες.

Valve: Ναι, αλλά πώς θα το κάνουμε να μοιάζει διαφορετικό;

Δικηγόρος: Μα, εσείς είστε το "Steam". Δε θα τα δίνετε δωρεάν ή ως alphafunding, όπως οι άλλοι. Θα τα χρεώνετε κανονικά! Ο χρόνος μας τελείωσε, $200.000 παρακαλώ.

Valve: $$$ Introducing Early Access $$$

Link to comment
Share on other sites

να πληρώσεις για μη-ολοκληρωμένο game?

απλα περιμενεις μεχρι να βγει και απο beta να σου δωσουν το κανονικο retail game.

Για εμενα αξιζει να δωσεις λεφτα (ετσι ηταν και με το minecraft), δείτε το kerbal space program ειναι epic παιχνιδι πολυ καψιμο :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.