Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Τελικα τελος καλο ολα καλα σχετικα με το περιστατικο που ειχα με την χρεωση χωρις να βαλουν το παιχνιδι.

Μεχρι στιγμης εχουμε:

*Batman Arkham City

*Dear Esther

*Demolition Inc.

*Orange Box

*Prince of Persia:The forgotten Sands

*Project Freedom

*Train Simulator 2012

Με τις τιμες που βαζουν με βλεπω να συνεχιζω τις αγορες μεχρι τελους :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε πόσο έχουμε αγοράσει ένα παιχνίδι;

Δεν εννοώ μέσα από τις συναλλαγές καταστήματος στο λογαριασμό του κάθε χρήστη, γιατί εκεί αν έχουν αγοραστεί δύο ή παραπάνω μαζί τα δείχνει με μία τιμή όλα μαζί.

https://store.steampowered.com/account/

Στο Store Transactions

edit: ninja'd

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν θέλω να δω πόσο πήρα ένα παιχνίδι πέρυσι;

Στο mail που σου στέλνουν σου λέει την τιμή που το είχες αγοράσει. Δεν έχει καμία δουλειά ο χρόνος αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ευχαριστώ όσους απάντησαν αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Έστω ότι αγοράζω το καλοκαίρι το 2011 τα Batman+...+Fable, όλα μαζί 30Ευρώ και δεν κρατάω το μήνυμα της αγοράς τους. Στις συναλλαγές του λογαριασμού γράφει όλα τα παιχνίδια μαζί αγοράστηκαν 30Ευρώ. Αυτό που θέλω είναι να μάθω είναι πόσο αγόρασα μόνο το Batman π.χ.

Αυτό γίνεται αν κρατήσω το μήνυμα αγοράς (προσωπικά τα σβήνω αμέσως οπότε άκυρο) ή να τα αγοράζω ξεχωριστά (το σκέφτηκα τώρα οπότε και πάλι δεν μπορώ να μάθω πόσο μου κόστισε το Batman που έλεγα παραπάνω).

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ευχαριστώ όσους απάντησαν αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Έστω ότι αγοράζω το καλοκαίρι το 2011 τα Batman+...+Fable, όλα μαζί 30Ευρώ και δεν κρατάω το μήνυμα της αγοράς τους. Στις συναλλαγές του λογαριασμού γράφει όλα τα παιχνίδια μαζί αγοράστηκαν 30Ευρώ. Αυτό που θέλω είναι να μάθω είναι πόσο αγόρασα μόνο το Batman π.χ.

Αυτό γίνεται αν κρατήσω το μήνυμα αγοράς (προσωπικά τα σβήνω αμέσως οπότε άκυρο) ή να τα αγοράζω ξεχωριστά (το σκέφτηκα τώρα οπότε και πάλι δεν μπορώ να μάθω πόσο μου κόστισε το Batman που έλεγα παραπάνω).

Πρώτον στα mail που σου στέλνει το Steam λέει αναλυτικά την τιμή του κάθε παιχνιδιού και δεύτερον δεν καταλαβαίνω το λόγο που σβήνεις το email της απόδειξης. Γιατί ουσιαστικά είναι η απόδειξη αγοράς. Κάνε έναν φάκελο, ή βάλε ένα label. Δεν είναι απαραίτητο να είναι στο inbox αν δε θες.

Link to comment
Share on other sites

Για τους φαν του είδους (και της amanita design), Amanita Collection -75%!

(το νέο) botanicula, machinarium (+soundtrack) και samorost 2

Save 75% on Amanita Collection on Steam

Γενική ερώτηση για collections/bundles σαν αυτό.

Αν αγοράσω κάποιο collection/bundle, μου δίνει έναν κωδικό που τα ενεργοποιεί όλα ή ένα κωδικό για το καθένα (ώστε αν έχω κάποιο να το κάνω gift) ?

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο steam ή το αγοραζεις για εσενα ή για gift

Δεν με κατάλαβες νομίζω. Από τα 3 παιχνίδια που έχει το bundle, έχω ήδη το 1. Αν αγοράσω το bundle, μου δίνει έναν κωδικό για όλα, ή έναν για το καθένα? Θέλω πχ το machinarium που το έχω να το δώσω δώρο.

Edit: Μόλις το έβαλα στο καλάθι και πατησα checkout με ενημέρωσε ότι δεν θα παρω extra copy του παιχνιδιου που ήδη έχω.

Έγινε επεξεργασία από apostolis159
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαιρεί τιμή. Ο κανόνας είναι ότι τα in-Steam bundles δε σου δίνουν extra copy από παιχνίδια που ήδη έχεις.

Για bundles που αγοράζεις απ' έξω (πχ humble bundle) παίρνεις κλειδιά είτε για μεμονωνμένα παιχνίδια, είτε για ομάδες παιχνιδιών. Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να δώσεις κάποιο από τα κλειδιά σε άλλον, εάν ο διαχωρισμός που έχουν κάνει σε βολεύει.

edit: μιλώντας για περιορισμούς, δε μπορείς να πάρεις packs (2-pack, 4-pack) από παιχνίδια που ήδη έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.