Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

Mε το αθηνα θελανε να περασουν 10 πραματα. Μας πασαραν 20. Αντιδρασαμε. Περασαν 10.

Ειμαστε ευχαριστημενοι. Τοσο απλα. Α και δε πινω τιποτα γιατι εμενα δεν ηταν δημοσιοι οι δικοι μου να μου παρεχουν σπουδες στην ολλανδια και

να μαι ανετος σφυροδρεπανος

Link to comment
Share on other sites

Εμας οι περισσοτεροι διαφωνουν και για συμπαρασταση ενος τμηματος που φευγει γινεται η αναστολη, αλλα το θεμα ειναι πως τα deadlines των εργασιων και οι υποχρεωσεις των μαθηματων δεν "απεργουν" ;)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Mε το αθηνα θελανε να περασουν 10 πραματα. Μας πασαραν 20. Αντιδρασαμε. Περασαν 10.

Λάθος.

Α και δε πινω τιποτα γιατι εμενα δεν ηταν δημοσιοι οι δικοι μου να μου παρεχουν σπουδες στην ολλανδια και

να μαι ανετος σφυροδρεπανος

Ψψψψ με τάπωσες. Ξεχειλίζω από άνεση εγώ εδώ πάνω, τρώγοντας τα λεφτά των πλούσιων Δ.Υ. γονιών μου..

Link to comment
Share on other sites

Λαθος; Οκ. Μεσα στην αθηνα τα δυο τει μολις κατεφεραν και κρατησαν τα

δικαιωματα τους οι μονιμοι τους ειπε το υπουργειο οκ δε κανουμε ολες τις συγχωνευσεις,

αλλα λεφτα ΔΕΝ σας δινουμε για προϋπολογισμο και μετα ολα ωραια και ανθηρα.

Και στα αλλα τει αποτι βλεπω αρκει να μη χασουν οι μονιμοι τις δουλειες τους.

Ουτε ποιοτητα κρατησαν ουτε τιποτα. Αντε γεια και οι αυτοματιστες εφοσον οι

δασκαλοι θα συνεχισουν να διδασκουν σε αλλα τμηματα. Who cares.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς,κακώς οι καταλήψεις πλέον δεν κάνουν τίποτα. Εκτός από το να χάνεις τσάμπα μάθημα. Το τι θα γινόταν ΑΝ δεν έχει νόημα. γιατι πολύ απλά δεν θα γίνει. Οπότε τις θεωρώ πλέον άχρηστες. Βέβαια και οι ίδιοι οι φοιτητές που ψηφίζουν ναι, με την στάση τους αυτό δείχνουν.

Link to comment
Share on other sites

«Απαιτούμε πλήρης απόσυρση του σχεδίου "Αθηνά"». Κι εγώ απαιτώ τη διδασκαλία της ελληνικής γλώσσας, αλλά χαλάλι.

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ ότι το σχέδιο είναι ένα έκτρωμα που δε φιλοδοξεί να αναμορφώσει την 3βάθμια εκπαίδευση, αλλά να πείσει ότι θα εξοικονομήσει μερικές πενταροδεκάρες. Ακόμη χειρότερα, κάποια Τμήματα που ιδρύθηκαν βυσματικά είναι εκείνα που εξακολουθούν να διατηρούν τις πολιτικές διασυνδέσεις που θα τα προστατέψουν από συγχωνεύσεις ή καταργήσεις.

Όμως, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την ιδιαιτερότητα των Τμημάτων Αυτοματισμού και γιατί για το γνωστικό αντικείμενο δεν αρκεί λχ μια κατεύθυνση στα Τμήματα Μηχανολογίας ή Ηλεκτρολογίας; Η διεπιστημονικότητα είναι ενδιαφέρουσα έννοια, αλλά ούτε οι 2 παραπάνω είναι μονολιθικές επιστήμες. Μια χαρά διεπιστημονικό είναι και το πρόγραμμα σπουδών της Μηχανολογίας που κοιτάω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Για την ΣΤΕΦ Αθηνας παντως, ο μονος λογος που εκλεισε ειναι για "συμπαρασταση" στο ΤΙΟ, το οποιο ειναι ηδη κλειστο εδω και μερες. Γελοια πραγματα. Αν συνεχισουν αυτο το βιολι ολο το εξαμηνο, βλεπω την πτυχιακη εξεταστικη να πιανει Αυγουστο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλήμερα παίδες μπορείτε να μου πείτε κανένα βιβλιογραφία που να έχει σε κατανοητή μορφή με αναλυτικό λύσιμο ασκήσεων για το μάθημα ΣΑΕ και σε ηλεκτρονική μορφή αν γίνετε

Ευχαριστώ

Sent from my lg pantofla e510

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

του Πακτίτη είναι καλό για λύσιμο ασκήσεων. Έχει πολλά τυπογραφικά λάθη (ενίοτε λάθος σύμβολα ή κάτι λείπει) όμως, οπότε δε διαβάζεις, αλλά λύνεις και συγκρίνεις διαδικασία (όχι πράξεις) και αποτέλεσμα (αυτό συνήθως το έχει σωστό :p). Συστήματα αυτομάτου ελέγχου, λέγεται αν θυμάμαι καλά. Ένα πρασινωπό εξώφυλλο έχει.

Link to comment
Share on other sites

Βρωμομαθημα που γινεται τελειως λαθος ενω αν γινοταν σωστα

θα ταν και χρησιμο. Μπλεκεις με μαθηματικα για να μπορουν να σε κοψουν

και οι πιο πολλοι ελληνες δασκαλοι του μαθηματος ειναι καβαλα σταλογο

χωρις να χουν δουλεψει ποτε πανω σε σαε βιομηχανικα η εστω μηχατρονικα

και ολη την ωρα σε ζαλιζουν στη θεωρια.

Link to comment
Share on other sites

μάθημα απάτη είναι. λες "θα κάνω κάτι ενδιαφέρον" και σε (μας, at least) σκίζουν σε μετασχηματισμούς laplace, και επίπονα μαθηματικά. Τουλάχιστον ο δικός μας είναι ξηγημένος και βάζει βατά θέματα, εξ όσων έχω δει :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ το επέλεξα ως μάθημα επιλογής από την κατεύθυνση της ηλεκτρονικής (ως τέτοια επέλεξα επίσης και συστήματα υπολογιστών, και ψηφιακή επεξεργασία σήματος). Τα 3 υποχρεωτικά από την ίδια κατεύθυνση (πανάθεμά με...) είναι εισαγωγή στα συστήματα τηλεπικοινωνιών, υπολογιστές 2 (κυκλώματα με λογικές πύλες, προγραμματισμός σε c, και πολύ βασική assembly σε επεξεργαστή 8bit, τον pdp 11), και ηλεκτρονική 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.