Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

εγώ μπήκα διοίκηση επιχειρήσεων και με συγχωνεύουν με διεθνών οικονομικών σπουδών...

με λίγα λόγια το πτυχίο μου δεν θα είναι της σχολής για την οποία διάβασα να περάσω...........

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω για εσενα αλλα σε σχολες τυπου πληροφορικης, (εμας απο εφαρμοσμενη πληροφορικη και πολυμεσων το πανε μηχανικοι πληροφορικης , εμενα μου αρεσει κατι κοπελιτσες οχι) ποιο πολυ σε ρωτανε τι εμπειρια εχεις παρα τι γραφει το πτυχειο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξαναβλέπω καταργούν και το ΑΕΙ εφαρμοσμένης πληροφορικής στην Θεσσαλονίκη και το συγχωνεύουν με αυτό της Διοίκησης Τεχνολογίας.

Οπότε δεν υπάρχω ούτε σαν προπτυχιακός ούτε σαν μεταπτυχιακός...:whip:

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια το πτυχίο μου δεν θα είναι της σχολής για την οποία διάβασα να περάσω...........

Σε πολύ κόσμο συμβαίνει αυτό, εξαιτίας των πανελλαδικών. Μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

Κατάληψη από τη Δευτέρα στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης για το ΣΧΕΔΙΟ ΑΘΗΝΑ | Esos.gr - Τα πάντα για την παιδεία

Το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης μεταφέρεται στις Σέρρες κάτω από το όνομα ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας. Ευτυχώς εμείς (Αυτοματιστές) θα παραμείνουμε στο παράρτημα της Θεσσαλονίκης επειδή δεν υπάρχει αντίστοιχο τμήμα για να συγχωνευτούμε εδώ κοντά.

Η καμπάνα έρχεται και για τα Πανεπιστήμια όπου τα Πολυτεχνία θα γίνουν 4+1. Στα 4 χρόνια θα παίρνει κάποιος bachelor, ενώ αν ο βαθμός του ή γενικα αν πληρεί κάποιες προϋποθέσεις, τότε θα συνεχίζει στον 5ο χρόνο για να πάρει diplome.

Σκατά πατημένα με λίγα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION]

Άλλο να μη σου φτάνουν τα μόρια και άλλο να έχεις μπει κάπου ένα χρόνο και μετά να σε πηγαίνουν αλλού με το έτσι θέλω...

*Μπορεί να κατάλαβα λάθος βέβαια το ποστ σου. :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω για εσενα αλλα σε σχολες τυπου πληροφορικης, (εμας απο εφαρμοσμενη πληροφορικη και πολυμεσων το πανε μηχανικοι πληροφορικης , εμενα μου αρεσει κατι κοπελιτσες οχι) ποιο πολυ σε ρωτανε τι εμπειρια εχεις παρα τι γραφει το πτυχειο.

Εμάς απο εφαρμοσμένη πληροφορική μας απορροφάει ενα μικρό τμήμα με λιγότερα μέλη δεπ με τίτλο "διοικηση τεχνολογιών".

Link to comment
Share on other sites

Το τμημα Ηλεκτρονικης Αθηνας ΑΠΟΡΡΟΦΑ το τμημα ηλεκτρονικης Πειραια, αλλα η διοικηση κλπ πλεον ειναι αρμοδιοτητα του ΤΕΙ Πειραια. Πως γινεται αυτο, δε ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Το τμημα Ηλεκτρονικης Αθηνας ΑΠΟΡΡΟΦΑ το τμημα ηλεκτρονικης Πειραια, αλλα η διοικηση κλπ πλεον ειναι αρμοδιοτητα του ΤΕΙ Πειραια. Πως γινεται αυτο, δε ξερω...

F@ck LOGIC :tomato::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

μην κοιτάς το όνομα του τμήματος για πολλές φορές είναι ότι να νε

εγώ Ηλεκτρονική ΤΕΙ Αθήνας είμαι, το χαρτί που θα έπαιρνα τώρα δεν ξέρω τι θα γράφει αλλά θα έγραφε το χαρτί Ηλεκτρονικός Μηχανικός ...

το τμήμα το λένε αλλιώς όμως

Link to comment
Share on other sites

Εδω που στρώνανε οι καθηγητες και οι προεδροι με μιζες και τα εσπα τα αχρηστα,

θα κοιμηθουμε παίδες. Ας ελπισουμε να κρατηθουν μερικα επαγγελματικα

δικαιωματα να μην πανε τσαμπα οι αγωνες και οι πανελληνιες ολων των παιδιων.

Link to comment
Share on other sites

Η καμπάνα έρχεται και για τα Πανεπιστήμια όπου τα Πολυτεχνία θα γίνουν 4+1. Στα 4 χρόνια θα παίρνει κάποιος bachelor, ενώ αν ο βαθμός του ή γενικα αν πληρεί κάποιες προϋποθέσεις, τότε θα συνεχίζει στον 5ο χρόνο για να πάρει diplome.

Λογικό. Δεν υπάρχει προπτυχιακό με πάνω απο 240ECTS. 5ετούς είχαν και σε άλλες χώρες και έκαναν το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.