Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

αυτό κατάλαβα κι εγώ, άρα το ότι ο Χύτρας ήταν χθες από τις 9 έως τις 5 στο κυλικείο και τα έξυν... διάβαζε καθώς έτρωγε, και δεν είδε κάτι, δε μας λέει τίποτα.

Εκτός αν εννοούσες ότι δεν είδες στην κρυστάλλινη σφαίρα σου [MENTION=10676]Hydra[/MENTION] :p

Link to comment
Share on other sites

Χα... και σήμερα ήμουν εκεί μέχρι τις 4. Μάλιστα σήμερα 2μισι ώρες χάσαμε μάθημα για μια ημερίδα της ΔΑΠ, την οποία δεν παρακολούθησα και πάλι στο Κυλικείο, πίνοντας... και τρώγοντας. :p:T:

No army passed in front of me...

Υ.Γ: Κυριολεκτικά δεν τα ξύναμε, μια βδομάδα τώρα πέφτει γερή συζήτηση για πολλά θέματα του τμήματος.

Link to comment
Share on other sites

Το κλασσικο ειναι αναρχες να βαφουν μετα το σπασιμο ΧΑ και σταυρους και τετοια.
κανονικοι αναρχικοι οχι αριστεροι. Δε λεω με σιγουρια ουτε με απασχολει.

Απλα εχει γινει οποτε το πεταω στο τραπεζι...

Είσαι επικίνδυνος.

Ακουσα απο φιλο μου οτι η νεολαια των γκριζων λυκων τα εκανε.

Και trollάρεις.

Ακροδεξιοί / φασίστες ήταν σύμφωνα με Ποντίκι, Indymedia, ΕΑΑΚ, Αρ.Εν. Τώρα αν ήταν Χρυσαυγήτες σκέτοι, Χρυσαυγήτες με "οδηγούς" από τους Νέους Ορίζοντες ή απλά τραμπούκοι με γνωστούς στους Νέους Ορίζοντες, μικρή σημασία έχει.

Το θέμα είναι ότι μπήκαν μέσα και κυνηγούσαν κόσμο με ρόπαλα κ.α. Αποτέλεσμα 2 άνθρωποι, (αριστεροί) στο νοσοκομείο.

Γιατί μπήκαν, ποιον έψαχναν, τι ακριβώς ήθελαν, ο καθένας θα πει τα δικά του..

Τα δικά τους λένε και για το πως πρέπει να αντιμετωπιστεί αυτό, γιατί πρέπει να αντιμετωπιστεί κτλ..

Τα άλματα λογικής και τα "πολιτικά" σχόλια στο θέμα κουράζουν απίστευτα μέχρι και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σε ρωτησω τι θα κανω:hehe:

Οταν συμφερει ειναι αναρχες οταν συμφερει ειναι ακροδεξιοι.

Οι ιδιοι ειναι παντα. Τους δινουν εντολες και πανε.

Προπαγανδα τα καλυπτει ολα.

Το οτι πανε παντου ομως χωρις στανταρ ιδεολογια με κανει να μην μαπασχολει

ποιος βγαζει την ειδηση και γιατι. Αυτος ειναι ο στοχος τους,ο στιγματισμος ομαδας συγκεκριμενης. Οι λενιν-ο-φιλοι την ξερουν την προπαγανδα απο πρωτο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα συνεχιστεί η αναστολή λειτουργίας or sthing?

σύμφωνα με την ανακοίνωση υπάρχει το ενδεχόμενο

εδώ το έγγραφο

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Συμβούλιο του ΤΕΙ Αθήνας στη συνεδρίασή του στις 28-03-2012 και σε συνέχεια της από 22-03-2012 σχετικής απόφασης της Συνέλευσης του Ιδρύματος, αποφασίζει ομόφωνα την αναστολή λειτουργίας του ΤΕΙ Αθήνας από κάθε δραστηριότητα (διοικητική και εκπαιδευτική) την Πέμπτη 29 και την Παρασκευή 30-03-2012, διότι:

  1. Μειώθηκε ο τακτικός προϋπολογισμός του κατά 50% περίπου σε σχέση με τον αντίστοιχο του 2009.
  2. Παράνομα και καταχρηστικά και χωρίς τη συγκατάθεσή του, στις 09-03-2012, η Τράπεζα της Ελλάδος, με τα αποθεματικά του Ιδρύματος, αγόρασε ομόλογα του ελληνικού δημοσίου, τα οποία στις 12-03-2012 υπέστησαν «κούρεμα» κατά 68%, με συνέπεια, σήμερα, η ονομαστική τους αξία να ανέρχεται σε 1,9 εκατ. ευρώ.

Υπό αυτές τις προϋποθέσεις και συνθήκες, το ΤΕΙ Αθήνας, ένα από τα μεγαλύτερα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της χώρας, αδυνατεί να λειτουργήσει έστω και στοιχειωδώς και να παρέχει το επίπεδο εκπαίδευσης και έρευνας που αρμόζει σε ένα Ανώτατο Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα.

Ελπίζουμε ότι θα εξευρεθεί άμεσα αποτελεσματική λύση στα θέματα που αυτή τη στιγμή ταλαιπωρούν το Ίδρυμα. Σε αντίθετη περίπτωση, εάν δηλαδή εξακολουθήσουν να υφίστανται οι υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες, είναι μαθηματικά βέβαιο ότι το ΤΕΙ Αθήνας θα αναγκαστεί να αναστείλει τη λειτουργία του επ’ αόριστον.

Το Συμβούλιο του ΤΕΙ Αθήνας

Link to comment
Share on other sites

Τα λαμόγια στον ΕΥΔΟΞΟ έχουν βάλει υποχρεωτιή συμπλήρωση ερωτηματολογίου και ρωτούν να δηλώσουμε το ποσοστό χρήσης του συγγράματος.

Κόψτε τα μωρέ να τελειώνουμε, αφού το θέλετε τόσο!! Λες και στην τάξη το μάθημα το κάνουμε από αυτό κυρίως; Βεβαίως όχι και καλά κάνουμε, αλλά ο άλλος που θα βάλει 40% - βούτυρο στο ψωμί τους!! Άσε το άλλο, που ρίχνουν το κόστος στα βιβλία που μπορούμε να πάρουμε και μετά περιμένουν να είναι 100% λειτουργικά για το μάθημα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'ολα το ερωτηματολόγιο ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό.

Δεύτερον πώς κατάφερες να συμπεράνεις από το ερωτηματολόγιο ότι θέλουν να κόψουν τα συγγράματα μπορείς να μου εξηγήσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι υποχρεωτικό με μοναδική επιλογή να το αποφύγεις προς το παρόν. Πριν δηλώσεις όμως πρέπει να το κάνεις. Εσύ δεν το έκανες;

Έλα βρε haya... πώς πήγε το μυαλό μου. Του χρόνου θα παίρνουμε σύγγραμα σε χαρτί τουαλέτας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.