Jump to content



Πρακτικη Σκοποβολη


uNick

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Καλημερα

Καλη ειναι η Μ9 αλλα εγω θα σου προτεινα κατι σε CZ (ειναι και τα 2 κατω απο 1000 ευρω) η ΙΜΙ (Jericho-απιστευτο οπλο)

Ειμαι οπλο τελικα :p

Παντως αν καποιος απο εσας γραφτει σε μια λεσχη φροντιστε να ψαξετε λιγο τι ρολο βαραει.Π.Χ. πολλοι ξεκινουν εναν συλλογο απλα και μονο για να προμηθευονται σφαιρες(οπως εδω Αργολιδα).Για μενα αλλη χαρη εχει η σκοποβολη τυφεκιου και αλλη η πιστολιου,εκανα σκοποβολη με ενα saiga (δεν θυμαμε μοντελο).

Link to comment
Share on other sites

saiga μπορεις να παρεις και εσυ αν εισαι πανω απο 18 , δεν ειναι τυφεκιο ραβδωτο ειναι καραμπινα-λειοκανο!

Βγαινει σε 36ρι η 12ρι !

Να σου πω την αληθεια δεν ξετρελαθηκα με το saiga(συνεχιζω να μην μπορω να θυμηθω μοντελο)Εγω εχω ενα Molot Vepr 12 και ενα Kar98K(ναι αυτο του 2 ΠΠ,Σουβενιρ γαρ:)) με μια ZF39Χ4 αυθεντικη(με πασα επιφυλαξη καθως αγοραστηκε μονη της).Βεβαια το δευτερο εχει να ριξει καμια 7-8 χρονια γιατι δεν βρισκονται πυρομαχικα,αλλα ειναι πιο πολυ σουβενιρ :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ραβδωτο ακομα :innocent:,η μονη μετατροπη που εχει γινει ενα αυλακωμα για να μπορει να πιασει σωστα η βαση της ZF39 γιατι αυτη η εκδοση δεν δεχεται την βαση κανονικα.Wizard μονο να ηξερες ποσα τετοια υπαρχουν στην κρητη αλλα ειναι ολα μονταρισμενα για αλλα διαμετρηματα,το δικο μου υποθετικα απο κρητη εχει ερθει και ειναι πολλα χρονια στην οικογενια.Nick 8x57 παιρνει αλλα ειναι mauser,εχει ενα αυλακι(οπως ολες,απλα αυτο ειναι ιδιοτροπο)δηλαδη για να πιανει πανω στον πενταρι γεμιστηρα(που δεν εχω).Δεν ειναι βεβαια για σκοποβολη αυτο το πραγμα,γιατι κατεβαζει ωμο αμα δεν προσεξεις:o

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβαζει ωμο αλλα ειναι ωραιο τουφεκι!

Στην Κρητη λογικα θα πρεπει να τα εχουν μετατροπη σε 7,62χ51 (.308) που βρισκεται πολυ πιο ευκολα!

Προσεχε το σαν τα ματια σου!Αυτα ειναι κειμηλια...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβαζει ωμο αλλα ειναι ωραιο τουφεκι!

Στην Κρητη λογικα θα πρεπει να τα εχουν μετατροπη σε 7,62χ51 (.308) που βρισκεται πολυ πιο ευκολα!

Προσεχε το σαν τα ματια σου!Αυτα ειναι κειμηλια...!

Ναι αποτι εχω ακουσει αυτο κανουν (δεν ξερω το πως)εννοειτε πως ειναι προσεγμενο.

Unick σταματαει εδω το :OT:.Σορρυ :o

Link to comment
Share on other sites

Εχω ριξει με αρκετα οπλα. Το shadow ειναι πολυ καλο και προσωπικα το θεωρω και πολυ ομορφο οπλο.

Εγω εχω ερωτα με το 1911 para ordnance Para USA, High-Quality Handguns: Products

axxxx

Αν και το 1911 είναι το αγαπημένο μου, εμφανισιακά είναι χάλια το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.