Jump to content



Mechanical Keyboards, γνωμες και αγορα απο eshops.


Recommended Posts

Το camouflage edition δεν το έχει στο site τους όμως, μήπως είναι σε έλλειψη?

Κανένα άλλο μαγαζί? Βοηθήστε λίγο.

EDIT

Μόλις τους έστειλα μήνυμα για να δω αν είναι διαθέσιμο, θα περιμένω να μου απαντήσουνε.

Έγινε επεξεργασία από Padaz Bloody
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου βγαινει αλλα εγω λεω να το παρω σε Red! Το μπλε χρωμα τα σπαει. Μου θυμιζει IMB πληκτρολογιο. Ασε που φενεται σαν Τανκ :)

Το παρήγγειλα σήμερα! Σε red τελικά και όχι σε brown...Νομίζω ότι αυτό τελικά έπρεπε να παραγγείλω απ' την αρχή, έχω δώσει ήδη το τριγκερ (λόγω μαυρων διακόπτων) και το K95 corsair το αλλάζω κι αυτό λόγω μεγέθους (μικρό για τα γούστα μου, κοντό wrist rest).Το aivia έχει όλα τα στοιχεία που θέλω, φάρδος, αποστάσεις, φαρδύ ξεκουραστήρι. Το corsair βέβαι από εμφάνιση σκίζει , (με αυτό γράφω τώρα). Γούστα του καθενός

Έγινε επεξεργασία από kaRAmeLA
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει κατι video στο youtube για το πως να αλλαξεις μονος σου τα switches

Βγαζεις το καπακι και αλλαζεις μονο καπακι και ελατηριο

Καπακια και ελατηρια πουλανε πουθενα; Η Φτηνα swithes;

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα! Σε red τελικά και όχι σε brown...Νομίζω ότι αυτό τελικά έπρεπε να παραγγείλω απ' την αρχή, έχω δώσει ήδη το τριγκερ (λόγω μαυρων διακόπτων) και το K95 corsair το αλλάζω κι αυτό λόγω μεγέθους (μικρό για τα γούστα μου, κοντό wrist rest).Το aivia έχει όλα τα στοιχεία που θέλω, φάρδος, αποστάσεις, φαρδύ ξεκουραστήρι. Το corsair βέβαι από εμφάνιση σκίζει , (με αυτό γράφω τώρα). Γούστα του καθενός

Φιλε μου το παρειγγηλα και εγω! Το με Red Switches μονο και μονο για τον μπλε φωτησμο. Το πηρα βεβαια απο Ελλαδα και θα μου το στηλουνε λογικα την αλλη εβδομαδα. Πες μου λιγο απο εξωτερικο το πηρες? Ποσα χρηματα? Εγω 125 € το βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το παρειγγηλα και εγω! Το με Red Switches μονο και μονο για τον μπλε φωτησμο. Το πηρα βεβαια απο Ελλαδα και θα μου το στηλουνε λογικα την αλλη εβδομαδα. Πες μου λιγο απο εξωτερικο το πηρες? Ποσα χρηματα? Εγω 125 € το βρηκα.

120 με τα μεταφορικα, Ελλάδα! Νομίζω και ελπίζω να μου "κάτσει" αυτή η αγορά γιατί έχω δεινοπαθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το Gigabyte Aivia Osmium... Ενταξει το Keyboard δεν υπαρχει απλα... Ειναι τελειο. Ειναι τοσο στιβαρο που θυμιζει τανκ. Απιστευτη αισθηση πληκτρων. Απιστευτος φωτισμος. Και τα ροδακια που εχει για τον ηχο και τον φωτισμο τα σπανε.

Επιτελους ενα Keyboard που ενθουσιαστικα απο την πρωτη στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το Gigabyte Aivia Osmium... Ενταξει το Keyboard δεν υπαρχει απλα... Ειναι τελειο. Ειναι τοσο στιβαρο που θυμιζει τανκ. Απιστευτη αισθηση πληκτρων. Απιστευτος φωτισμος. Και τα ροδακια που εχει για τον ηχο και τον φωτισμο τα σπανε.

Επιτελους ενα Keyboard που ενθουσιαστικα απο την πρωτη στιγμη!

Καλορίζικο! Δε μας λες και μαγαζί/τιμή για να το έχουμε υπόψη; ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το Gigabyte Aivia Osmium... Ενταξει το Keyboard δεν υπαρχει απλα... Ειναι τελειο. Ειναι τοσο στιβαρο που θυμιζει τανκ. Απιστευτη αισθηση πληκτρων. Απιστευτος φωτισμος. Και τα ροδακια που εχει για τον ηχο και τον φωτισμο τα σπανε.

Επιτελους ενα Keyboard που ενθουσιαστικα απο την πρωτη στιγμη!

Καλοριζικο!

Με τι διακοπτες, γτ το εψαχνα σε καφε παλιοτερα και τα μαγαζια που το χαν δεν ανεφεραν.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Με τι διακοπτες, γτ το εψαχνα σε καφε παλιοτερα και τα μαγαζια που το χαν δεν ανεφεραν.

Σε ευχαριστώ! Το πήρα με κόκκινους δικόπτες. Μέχρι στιγμής είχα: Μπλέ, καφέ και μαύρους. Ειναι η πρωτη φορά που πιάνω κόκκινους. Να σου πω την αλήθεια φοβόμουνα οτί θα ήταν πολύ μαλακοί (σε σχέση με τα Reviews που διάβαζα). Όχι ομως. Είναι τέλειοι! Φτού φτού μη το ματιάσω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω το corsair k70 mx brown gun-metal με US/UK layout?

Μονο στο αμαζον στην αγγλια το εχω βρει αλλα ειναι λιγο ακριβοτερο απο εκει...στα 165 ευρω βγαινει... Δεν ξερω τι να κανω τωρα... Θα μου πειτε το Logitech g710+ εδω εχει 150ευρω οποτε, σιγα την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

εάν αργήσουμε τόσο πολύ να βρούμε k70 με βλέπω με το πληκτρολόγιο τις corshair rgb

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=y-GjMH8kQlc]Corsair RGB Backlit Mechanical Keyboard - CES 2014 - YouTube[/ame]

και όταν ακούμε μουσική θα το κάνουμε φωτορυθμικο

Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραια και αυτο το RGB version αλλα εδω δεν μπορουμε να βρουμε το κ70 εδω και ποσους μηνες δεν εχει εμφανιστει πουθενα US/UK layout.... Ποσο μαλλον να δουμε το RGB.... ΕΛΕΟΣ:wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Alexopus6

μπορείς να ξεδιαλύνεις λίγο το τοπίο;

ψάχνω το παρακάτω:

TKL

cherry mx red

PBT caps

δεν θα λεγα όχι σε backlight.. white κατα προτίμηση

επίσης από stabilizers ; Τείνω πρός cherry παρά costar..

το πιό κοντινό που βρήκα να είναι αρκετά ενδιαφέρον ήταν το Ducky DK9087G2 PRO TKL με τα άσπρα caps.. τι λες; :p

Επίσης όσοι θέλουν το Corsair k70 .. υπάρχει στο καναδικό

http://products.ncix.com/detail/corsair-vengeance-k70-cherry-mx-brown-switches-backlit-mechanical-gaming-keyboard-silver-df-89787.htm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.