Jump to content



Mechanical Keyboards, γνωμες και αγορα απο eshops.


Recommended Posts

Αγόρασα και εγώ το Steelseries 6GV2 και να πω πως τα γράμματα άρχισαν ήδη να ξεθωριάζουν από την πρώτη μέρα Gaming. Το έχω 2 μέρες τώρα και με τον ρυθμό αυτό προβλέπω ότι δεν θα έχω τα γράμματα σε 10 μέρες!

Μόλις έστειλα e-mail στην εταιρία να ζητήσω άλλα keycaps με καλύτερο print αν έχουν και εννοείται τσάμπα :(

Καλή τύχη. Ελπίζω να μην πάρεις αντί απάντησης το άβατάρ σου.

Αν προλάβεις να βγάλεις καμία φωτογραφία, θα ήθελα να το δω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα.... Πήρα το kbt race 75% και ενώ άρχισα να το συνηθίζω τσουπ ένα πλήκτρο έχασε την ένταση στο backlight του.Μπορούν να αλλάξουν αυτές οι λαμπίτσες ή να πάω για επιστροφή;

[ATTACH]52723[/ATTACH]

Εννοείται οτι ζητάς rma απο όπου το αγόρασες!!

Αλλαγή του led δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε..Οπότε πάω για refund και ξανά παραγγελία από το γερμανικό amazon αυτή την φορά // (Δεν με πάνε τα πληκτρολόγια τώρα τελευταία ...)

Αλλά έτσι εγκυκλοπαιδικά άμα το λύσω δεν γίνεται να αλλάξω το ledaki; Είναι μη προσβάσιμοι οι ακροδέκτες του;

Link to comment
Share on other sites

Το led είναι μαζί με τον διακόπτη. Θα χρειαστεί να βγάλεις το pcb + αποσυγκόλληση + συγκόλληση αλλά δεν είναι τόσο απλό.

Μπορείς να δείς εδώ για ποιό αναλυτικά.

Legendary Deck (a keyboard mod) - Overclockers Forums

Link to comment
Share on other sites

Έγινε..Οπότε πάω για refund και ξανά παραγγελία από το γερμανικό amazon αυτή την φορά // (Δεν με πάνε τα πληκτρολόγια τώρα τελευταία ...)

Αλλά έτσι εγκυκλοπαιδικά άμα το λύσω δεν γίνεται να αλλάξω το ledaki; Είναι μη προσβάσιμοι οι ακροδέκτες του;

αμα το λυσεις χανεις την εγγυηση και μαλλον δεν κανεις και τιποτα...στειλε το πισω

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το Steelseries 6GV2 και να πω πως τα γράμματα άρχισαν ήδη να ξεθωριάζουν από την πρώτη μέρα Gaming. Το έχω 2 μέρες τώρα και με τον ρυθμό αυτό προβλέπω ότι δεν θα έχω τα γράμματα σε 10 μέρες!

Μόλις έστειλα e-mail στην εταιρία να ζητήσω άλλα keycaps με καλύτερο print αν έχουν και εννοείται τσάμπα :(

Έχω και εγώ το ίδιο "πρόβλημα", αλλά όχι στον ίδιο βαθμό. Έχω το keyboard 2-3 μήνες και το πάνω στο μήνα άρχισαν να ψιλοξεθωριάζουν τα γράμματα τα οποία χρησιμοποιώ περισσότερο. (qwerasd)

Ουσιαστικά αυτό που συμβαίνει σε μένα είναι ότι το print πάνω στα keycaps έχει χάσει την υφή του και το ζωντανό χρώμα του, το οποίο έγινε γκρι.

Και με παραξένεψε όλο αυτό γιατί γενικά το keyboard το καθαρίζω συχνά, το προσέχω πάρα πολύ(δεν τρώω, δεν πίνω κτλ. στο γραφείο) και τα χέρια μου είναι πάντοτε απολύτως καθαρά προτού κάτσω στον υπολογιστή.

Τι παίζει με RMA για το συγκεκριμένο πρόβλημα; Προσωπικά δεν το θεώρησα τόσο σημαντικό και δεν ασχολήθηκα ούτε έδωσα ιδιαίτερη σημασία.

Αν σου είναι εύκολο ενημέρωσε με σχετικά με την απάντηση που θα πάρεις !

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το Steelseries 6GV2 και να πω πως τα γράμματα άρχισαν ήδη να ξεθωριάζουν από την πρώτη μέρα Gaming. Το έχω 2 μέρες τώρα και με τον ρυθμό αυτό προβλέπω ότι δεν θα έχω τα γράμματα σε 10 μέρες!

Μόλις έστειλα e-mail στην εταιρία να ζητήσω άλλα keycaps με καλύτερο print αν έχουν και εννοείται τσάμπα :(

Εμ αυτό είχα γράψει και εγώ και μου έλεγε όχι ο άλλος εδώ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα από την Steelseries, έχω ανοίξει ticket.

Κρατάω μια επιφύλαξη αν θα εξαφανιστεί τελείως γιατί τα γράμματα είναι και βαμμένα και χαραγμένα.

Άρα όταν φύγει το έντονο άσπρο και μείνει λίγο το πιο κίτρινο, τότε αυτό είναι πιο βαθιά στο κουμπί

και άρα δε θα το αγγίζει εύκολα το δάχτυλο εκτός αν το πιέζεις με δύναμη ΚΑΙ κουνάς το δάχτυλο.

Φώτο αργότερα δεν είμαι σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κυριοι εχω περιπου 5-6 μερες που μιλησα με τον qiunan για το πληκτρολογιο και μου ειπε οτι θα το αλλαξει αλλα θελει το paypal email λογικα εννωει το μαιλ που εχω δηλωσει εκει ετσι? καλου κακου εγω του εστειλα και αυτο και το μαιλ που μου εστειλε το παυπαλ για την παραγγελεια και τα παντα ολα για να ειμαι μεσα, το θεμα ειναι οτι δεν μου εχει πει τι θα κανουμε με το πληκτρολογιο που εχω εδω τωρα, θα το στειλω πισω, θα το κρατησω, τι θα κανω? ακομα δεν γνωριζω τι εχει κανει αυτος εχει στειλει αλλο και απλα δεν μου το εχει πει? δεν εχει στειλει τπτ γτ του εστειλα λαθος πραγματα στο μαιλ? ειμαι σε αναμενα καρβουνα... και το ducky με κοιταει μεσα απο κουτι του σαν ορφανο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.