Jump to content



Aεροπλάνα-Εταιρείες-Προσφορές :D


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Μήπως να πήγαινες με εταιρεία που έχει πιο σύγχρονο αεροπλάνο για την υπερατλαντική πτήση και έχεις περισσότερες δυνατότητες απασχόλησης κατά τη διάρκεια του ταξιδιού;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πήγαινες με εταιρεία που έχει πιο σύγχρονο αεροπλάνο για την υπερατλαντική πτήση και έχεις περισσότερες δυνατότητες απασχόλησης κατά τη διάρκεια του ταξιδιού;

Και με πιο συγχρονο αεροπλάνο να παει τι παραπανω δυνατότητες να του δώσει περα απο μια ταινια στο dvd και την μουσική; Πρωτάθλημα μακριας γαϊδούρας στον διάδρομο; :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξυ τι αλλο να γινει δηλαδη; Θα κοιμηθει λιγο, θα δει καμια ταινια, θα διαβασει κανα βιβλιο, θα φαει, θα πει καμια μλκια με το διπλανο και θα περασει η ωρα. Δεν θα παει και στον Αρη.

 

Στην τελικη πες οτι εισαι σκοπετο και σε εχουν ξεχασει, τι θα εκανες.  :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω πετάξει 4 φορές υπερατλαντικά, η μόνη που πέρασε πιο γρήγορα ήταν με Delta που είχε προσωπική οθονίτσα με ταινίες και παιχνίδια.

Προφανώς δεν μπορείς να κοιμηθείς εύκολα στα καθίσματα της οικονομικής θέσης, αλλά ένα μαξιλαράκι λαιμού με βοηθάει όταν κάνω μακρινά ταξίδια, πχ. όταν γυρνάω οδικώς στην Ελλάδα (20+ ώρες).

Link to comment
Share on other sites

Πολύωρο συνεχές ταξίδι με αεροπλάνο... χειρότερη φασίνα δεν υπάρχει.

Προτιμώ να καθαρίσω μια πολυκατοικία μόνος μου δίχως διάλειμα :p

Ειδικά αν δεν μπορείς να κοιμηθείς ( εγω για παράδειγμα :p )... μάμησέ τα.

Και σε lazyboy καναπέ να είσαι, απλά δεν περνάει η ώρα και ακόμα και έτσι πιάνεσαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για να σπάσεις τη μονοτονία λίγα μπορεί να γίνουν. Για την κούραση όμως, αν πραγματικά σου είναι τόσο εξαντλητική κι εφόσον έχεις τη χρονική και οικονομική δυνατότητα, μπορείς να σπάσεις το ταξίδι σε δύο μικρότερα με ενδιάμεση διανυκτέρευση σε αεροδρόμιο ή κοντά. Ύπνο κανονικό κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω σκεφτει και να σπασω το ταξιδι, αλλα δεν πρόκειται να το κανω... οσο πιο γρηγορα τοσο καλυτερα...

 

Παντως οταν ξεκινας Τεταρτη και φτανεις Παρασκευη, με 3 πτησεις συνολο, οτι και να κανεις δεν παλευεται... μετα χτυπαω και ενα 2ωρο λεωφορείο ετσι για μαγκια... 

 

Νομιζω η κουραση του αεροπλανου σε συνδυασμό με τη βαρεμαρα ειναι το χειροτερο πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απαγορευονται και καλά τα αιχμηρά αντικείμενα γιατί μπορεί να χρησιμοποιηθούν εναντίον του πληρώματος ή των επιβατών.

Βέβαια με στυλό δεν είχα πρόβλημα.  Αλλά σκεψου να κανει κάποιος αεροπειρατεία με BiC crystal χααχαχα

Link to comment
Share on other sites

είχα ακούσει κάποτε πως ειδικά τα στυλό τα απαγορεύουν γιατί με κάποιο μηχανισμό πίεσης αέρα, γίνονται πιο "επικίνδυνα".. χαζομάρες.. ίσως τα'χω δει σε αερογραμμές του άλλου ημισφαιρίου ή έχω επηρεαστεί από ταινίες.. :D

μια χαρά πέρασε στον έλεγχο με το στυλό πάντως.. όλα καλά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέταξα προ ημερών Βιέννη-Αθήνα-Ηράκλειο και πίσω. Στυλό, μολύβι και ξυριστική μηχανή περάσανε αβίαστα. Συνήθως βρίσκουν κάτι άκυρα πράγματα, για παράδειγμα το μεταλλικό πείρο μίας θήκης που έχω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.