Jump to content



Assassin's Creed: Revelations


vic

Recommended Posts

Αφου οι βυζαντινου ειναι οι templars σε αυτο (βεβαια στο τελος σου κανει ενα γυρισμα και στο αλλαζει γιατι αλλος ειναι ο ηγετης αλλα οκ).

Αντε παλι τωρα 1 χρονο περιμενε για το επομενο...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Ποσο το εχεις προχωρησει και τα ειδες αυτα φιλε;

Ειμαι περιπου στο 20% και ακομα δεν εχω δει κατι ανθελληνικο.

Μαλιστα ενας ασασινος που εκανα recruit, λεγεται Maximos Sgouros.

Μπορεί να ήμουν λίγο υπερβολικός αλλά ε μη μου πεις ότι δεν είδες ότι οι "κακοί" είναι οι ελληνόφωνοι; (αυτό εννοώ Έλληνες)

Και δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου (δεν είμαι "Ελληνάρας") αλλά το γεγονός ότι αυτό γίνεται κόντρα στην πραγματική ιστορία. Πχ να παίζεις ένα παιχνίδι για τον τρωικό πόλεμο και να είναι κακοί οι Έλληνες είναι το λογικό.

Πιο πολύ με πείραξε ο τρόπος που παρουσιάζουν τον Παλαιολόγο γιατί είναι υπαρκτό πρόσωπο. Ας βάζανε ένα άσχετο ελληνικό όνομα και ας κάνανε τους Έλληνες άθλιους. Να είναι εντελώς fiction όμως και να μη δημιουργούν εντυπώσεις για να τα έχουν καλά με κάποιους.

Το έχω τερματίσει πάντως το παιχνίδι και μου άρεσε άσχετα από αυτά. Είχα κι εγώ recruits Έλληνες.

Δεν υπάρχει λόγος για διαφωνία απλά λέω την οπτική μου. Κάποιος άλλος το βλέπει αλλιώς... Άλλωστε την μεγαλύτερη δυσφήμιση την κάνουμε οι ίδιοι στους εαυτούς μας σαν λαός.

Στο τέλος ο Ezio μετράει. :T:

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα ειλικρινης ηταν η ερωτηση μου, δεν σε παρεξηγησα ουτε παρεξηγηθηκα.

Αναλογιζομαι ομως οτι αν ενοχλησε εσενα αυτο (και δεκτο),

γυρευε ποσο μπορει να ενοχλησε τους ιταλους που στο 2 +brotherhood

εμφανισε εναν Leonardo da vinci φλωρο και ομοφυλοφιλο, και εναν templar/προδοτη Πάπα του Βατικανου.

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα ειλικρινης ηταν η ερωτηση μου, δεν σε παρεξηγησα ουτε παρεξηγηθηκα.

Αναλογιζομαι ομως οτι αν ενοχλησε εσενα αυτο (και δεκτο),

γυρευε ποσο μπορει να ενοχλησε τους ιταλους που στο 2 +brotherhood

εμφανισε εναν Leonardo da vinci φλωρο και ομοφυλοφιλο, και εναν templar/προδοτη Πάπα του Βατικανου.

Σε κάποιες περιπτώσεις θα ισχύει αυτό που λες αλλά ο Πάπας του Βατικανού είναι λογικό να είναι templar/προδότης (ειδικά με τις φήμες για τους Βοργίες). Είχανε κάνει τον Da Vinci ομοφυλόφιλο; Δεν το θυμάμαι να σου πω την αλήθεια αλλά και πάλι είναι εξέχουσα προσωπικότητα μες στο παιχνίδι.

Μην ξεχνάς όμως ότι οι Ιταλοί είχανε το καλύτερο. Τον Ezio! Δεν υπήρχαν εθνικές προεκτάσεις αλλά μόνο θρησκευτικές. Δεν νομίζω πλην του Βατικανού να ενοχλήθηκαν και πολύ οι Ιταλοί.

Link to comment
Share on other sites

Αποστολε προφανως τα καταστηματα το λαμβανουν πριν την ημερα της πρεμιερας για να το εχουν διαθεσιμο ανημερα.

Αλλα τι να λεμε, εδω διερευσε στο ιντερνετ 10 μερες πριν, πως το ελαβε το καταστημα μας εκπλησει...

Αντε ευχομαι αυριο να παραλαβεις για να λιωσεις το ΣΚ !

Απο τιμες παντως, στο σκρουτζ ξεκιναει απο 27 ευρω.

Αρκετα καλα θα ελεγα σε σχεση με ολες τις αλλες πρεμιερες αυτου του μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Αποστολε προφανως τα καταστηματα το λαμβανουν πριν την ημερα της πρεμιερας για να το εχουν διαθεσιμο ανημερα.

Αλλα τι να λεμε, εδω διερευσε στο ιντερνετ 10 μερες πριν, πως το ελαβε το καταστημα μας εκπλησει...

Αντε ευχομαι αυριο να παραλαβεις για να λιωσεις το ΣΚ !

Απο τιμες παντως, στο σκρουτζ ξεκιναει απο 27 ευρω.

Αρκετα καλα θα ελεγα σε σχεση με ολες τις αλλες πρεμιερες αυτου του μηνα.

Μπα, δεν το βλέπω για σημερα.. Λογικά από δευτέρα, εκτός αν εμφάνιστει κανένας courier/ταχυδρόμος όπου να 'ναι!:p

Ωστόσο το έπαιξα λίγο χθες σε ps3 σε φίλο που πήρε την ίδια έκδοση (καλα το κουτάκι απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!:drool:) και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Περισσότερα θα σας πω μόλις έρθει..:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηρθε η Collector's!!!:dance3::dance3::dance3::dance3::dance3: (τελικα το 3-5 working days ήταν για uk, για ευρώπη ισχύει 7-10 days, ήρθε στις 9 :p)

Δείτε φωτό μέχρι να γίνει η εγκατάσταση...:-O

img6434c.jpgimg6435q.jpg

img6438x.jpg

To soundtrack είναι μέσα στο κουτάκι μαζί με το δίσκο του παιχνιδιού. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδαρα.Μακαρι να βγαινει καθε χρονο και καινουργιο.Δεν χορταινεται.

Περιμενω εντυπωσεις γιατι δεν το παραγγειλα ακομη.

Άμα γυρίσεις 1-2 σελίδες πίσω, θα δεις. Όσοι το παιξαν η το τερμάτισαν έχουν γράψει εντυπώσεις απο το παιχνίδι..:T:

Εγώ λίγο που έπαιξα το μεσημέρι (καμια ώρα) μου άφησε πολύ καλή γεύση!

Ειδικά μόλις πάς Κων/πολη είναι όλα τα λεφτα!:T:

Περισσότερα μόλις το ξεψαχνίσω...(βλέπε τερματίσω και φτάσω 100% synch:p)

Link to comment
Share on other sites

...το βαλα κ γω......εφτασα στη Πολη.

-Καποια textures ειναι εντυπωσιακα λεπτομερη, ενω καποια μοντελα-αντικειμενα ειναι εκπληκτικα προχειροφτιαγμενα!

-Αλλαξαν τα controls για αγνωστο λογο, και τα κανανε χειροτερα.

-Ωραια εισαγωγη. Η διαδρομη μεχρι να φτασω στη Πολη μου αρεσε πολυ.

-Η Πολη για καποιο λογο δε μ'αρεσει. Αλλα ειναι ακομα νωρις....δεν εχω παιξει καμια αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα side mission που ειχε ...

Το εχω ηδη τερματισει 2 φορες στο 90+%.

Πολυ ωραιο, ολοκληρωμενο, πολυ γελιο με τις βομβες, αλλα με απογοητευσε πληρως σε διαρκεια.

Πιο γρηγορο και απο το brotherhood μου φανηκε.

Σαν το 2 δεν ηταν ... :hm:

Link to comment
Share on other sites

To τερματισα πριν μερικες μερες..

Πολυ ωραιο παιχνιδακι, αν ηταν και λιγο μεγαλυτερο ομως θα ηταν καλυτερα..

Τωρα κανω τα side mission..:T:

Για το μέγεθος ισχύει, θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο..

Σιγα τα side mission που ειχε ...

Το εχω ηδη τερματισει 2 φορες στο 90+%.

Πολυ ωραιο, ολοκληρωμενο, πολυ γελιο με τις βομβες, αλλα με απογοητευσε πληρως σε διαρκεια.

Πιο γρηγορο και απο το brotherhood μου φανηκε.

Σαν το 2 δεν ηταν ... :hm:

Ούτε side missions, ούτε faction missions, ούτε τίποτα..

To story μου άρεσε, αλλα με απογοήτευσε πολύ το τέλος. Πολύ όμως. Περίμενα να απαντηθούν ερωτήματα απο 2/brotherhood και εμεινα με το περίμενε.

Ισχύει αυτό με τα textures που είπε κάποιος πιο πάνω. Κάποια είναι εντυπωσιακα και λεπτομερη και κάποια πολύ προχειροφτιαγμένα.

Τα χρώματα ωστόσο είναι πολύ όμορφα κατα τη γνώμη μου, δεν έχει την μονοχρωμία που είχαν τα προηγούμενα(ιδίως το πρώτο) και είναι ωραίο όλο αυτό το χρώμα στο ματι.

Επίσης λείπει το puzzle στοιχείο που υπήρχε στα 2/brotherhood με τα Glyphs και Clusters αντίστοιχα (που btw μου είχαν παρει ώρες κάποια από αυτά:p)..

Οι βόμβες τρελό γέλιο όντως (ειδικά το tripwire, και γενικα το diversion pouch), και για κάποιους που ειναι achievement freaks έχει μερικά πολύ καλα και ζόρικα.. :)

Multi δεν έπαιξα ακομα, εξάλλου δεν καίγομαι αφού πήρα το παιχνίδι κυρίως για το single. Θα δοκιμάσω βέβαια, οπότε αν κάποιος έχει δοκιμάσει ας ρίξει καμια γνώμη και ας κάνει μια σύγκριση με το προηγούμενο. Ποιο είναι καλύτερο?

Σαν το 2 δεν είναι ΚΑΝΕΝΑ(της σειράς. προσωπικά θα έλεγα και γενικά, αλλα κλάιν)!:fun: Έχει απ' όλα!:T:

Έχω μέρες τώρα που ψήνομαι να το ξαναπαίξω..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οντως το δευτερο πιστευω κ γω ηταν το καλυτερο so far..

Ισχυει οτι μεσα στην Αγια Σοφια εχει μια αποστολη που παιρνεις μια καινουργια πανοπλια?

Ισχύει..:fun:

Μόλις μαζέψεις και τα 10 memoir pages..

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

να σας κάνω μια ενδεχομένως χαζή ερώτηση!

το παιχνίδι το αγόρασα- κατέβασα σε καλή τιμή απο το steam (προσφορά).

επειδή θέλω να κάνω ένα format στο pc, τα saved games αποθηκεύονται στο steam account ή στο pc???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.