Jump to content



Τελικα Ati ι Nvidia??


Duff

Recommended Posts

Δεν υπάρχει η καλύτερη εταιρία!

Πριν από λίγα χρόνια η ATI ήταν χώμα μπροστά στην nvidia πριν από λίγο περισσότερα χρόνια η Voodoo μεσουρανούσε αλλά έκλεισε γιατί έκανε μ@λ@κ..ς

Ακόμα περισσότερα χρόνια πριν δεν υπήρχε ούτε καν η nvidia και η ati ήταν πάλι εμπορική.

Μπορεί να γίνει καμιά στραβή και μια από τις δυο εταιρίες να φουντάρει και να κάνει χρόνια να ανακάμψει και κάποτε μπορεί και να κλίσει

Παραδείγματος χάριν εδώ και 1,5 χρόνια η Ati υπερέχει της nvidia μπορεί με την επόμενη γενιά chip αυτό να ανατραπεί.. μπορεί και να ενισχυθεί όμως..

Αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς είναι να έχουμε τα γκαβά μας ανοιχτά και να βλέπουμε τι είναι καλύτερο την κάθε περίοδο και όχι να μένουμε προσκολλημένοι σε εταιρίες

Link to comment
Share on other sites

με την επομενη γενια η ΑΤΙ ειναι πιο γρηγορη αλλα ουσιαστικα δεν προσεφρει κατι καινοτομο και η αλλη εχει πιο αργο αλλα το πιο συγχρονο και υποσχεται πολλα. Αν με ρωτουσες θα σου ελεγα οτι αν ειχα 200 πλεονασμα θα επαιρνα την 6800

Link to comment
Share on other sites

Λέτε άμα δεν είχε κλείσει η 3dfx να είχαμε κάρτες ακόμα καλύτερες απ'τις σημερινές; Αλήθεια ρε παιδιά, όλο για nVidia και ATI ακούω. Η Matrox τι έχει απογίνει; Eίχα κάποτε μια Matrox Pharelia με 8ΜΒ (δισδιάστατη). Ωραία κάρτα... Επίσης έχω ακούσει οτι δημιουργήθηκε μέσα στο 2003 μία νέα εταιρία κόντρα στις nVidia και ATI. Το μόνο που θυμάμαι είναι οτι είναι Ανατολικοασιάτικη. Αν ξέρει κανείς τίποτα, τι λέει; Εγώ πάντως πιστεύω πως η nVidia τη ******* την έχει κάνει στο ότι προσπαθεί να είναι πρώτη και στα GPUs και στα Chipsets. Σκεφτείτε να έφτιαχνε και chipsets για Intel...

Link to comment
Share on other sites

Aν και παλι η ΑΤΙ φαινεται να εχει ενα μικρο προβαδισμα σε overall performance, εγω θα προτιμουσα την 6800 γιατι αυτη τη φορα ,και για πρωτη φορα εδω και χρονια, η nvidia εχει καλυτερο τεχνολογιακ προιον.Αυτη τη φορα εχει δυνατη επεξεργασια στα 32bit (οχι σαν την ψοφια επιδοση της 5900) και πληρη hardware υποστηριξη ps3.0 που η ΑΤΙ δεν εχει καθολου και που οπως λενε θα υποστηριζει η επομενη εκδοση του directX.Εχει και καλυτερους οδηγους (για μενα ) η nvidia.Απο την αλλη οι νεες ΑΤΙ τρωνε λιγοτερο ρευμα και ειναι πιο μικρες...

Ειναι σχεδον ισοπαλες οι εταιρειες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν ρολο αυτα.Αν δεις στο λινκ που μου εδωσες, σε αλλα κερδιζει η ΑΤΙ και σε αλλα η NVIDIA.Τωρα για +/- 5 frames χεστηκαμε... Εγω τις θεωρω ισαξιες πανω κατω και πλεον τα πραγματα δεν ειναι οπως με την 9800/5900 ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Λέτε άμα δεν είχε κλείσει η 3dfx να είχαμε κάρτες ακόμα καλύτερες απ'τις σημερινές; Αλήθεια ρε παιδιά, όλο για nVidia και ATI ακούω. Η Matrox τι έχει απογίνει; Eίχα κάποτε μια Matrox Pharelia με 8ΜΒ (δισδιάστατη). Ωραία κάρτα...

Οι κάρτες Matrox υπάρχουν ακόμα και είναι πολύ αξιόλογες αλλά είναι ακριβές και απευθύνονται στους επαγγελματίες..

Δες εδώ http://www.ram-shop.gr/showproduct.jsp?prodid=4473

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

ΡΕ ΣΕΙΣ Η NVIDIA ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΗΤΙΡ ΠΑΣΙΣ ΜΑΘΗΣΕΩΣ ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΚΟΥΓΕΤΕ Η ΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φυσικά οι φανατισμοί δε θα εξαλειφθούν ποτέ

Όσο αναλυτικά και να γράφουν κάποιοι το γιατί να μη φανατίζεσαι εσείς στα @ρχιδ,α σας τσάμπα κοπανάω το πληκτρολόγιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd

Φυσικά… οι φανατισμοί δε θα εξαλειφθούν ποτέ…

Όσο αναλυτικά και να γράφουν κάποιοι το γιατί να μη φανατίζεσαι εσείς στα @ρχιδ,α σας… τσάμπα κοπανάω το πληκτρολόγιο μου.

Σωστόοοοος, :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχουμε νεο σλογκαν.......

Νεα μονομαχια στο προσκυνιο........

"Ρε παρε ΑΤΙ" VS " Ρε σεις η NVIDIA ειναι κορυφη"

Τα ποσοστα αυτη την στιγμη ειναι 2.5:1 υπερ της ΑΤΙ. Περιμενω τα στοιχηματα σας κυριοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 01:06]

Τελικα εχουμε νεο σλογκαν.......

Νεα μονομαχια στο προσκυνιο........

"Ρε παρε ΑΤΙ" VS " Ρε σεις η NVIDIA ειναι κορυφη"

Τα ποσοστα αυτη την στιγμη ειναι 2.5:1 υπερ της ΑΤΙ. Περιμενω τα στοιχηματα σας κυριοι.

Ειπαμε, να μην τα ξαναλεμε... ΠΑΡΕ ΑΤΙ KAI AN TO ΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΗΚΩΜΕΝΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ :T:

**** ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΡΤΟΥΛΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ Μ.Α.Μ.Ε. ΠΑΡΕ nVIDIA ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ :jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.