Jump to content



Sapphire HD 5850 Xtreme 129 ευρω


atego

Recommended Posts

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

HDMI και Dp έξοδο;

Και γω που έχω 2 dvi monitor πρέπει να σκάσω άλλα 5 ευρώ;

Εγώ φταίω βέβαια που δεν έδωσα βάση στα χαρακτηριστικά της πιο λετπομερώς, αλλά σπάζομαι με κάτι τέτοες λεπτομέρειες. Βάλε μωρή Sapphire έναν μετατροπέα μέσα. Που έμεινες ακόμα στον VGA-DVI.

Θα σκεφτώ τελικά αν την παραλάβω.... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

HDMI και Dp έξοδο;

Και γω που έχω 2 dvi monitor πρέπει να σκάσω άλλα 5 ευρώ;

Εγώ φταίω βέβαια που δεν έδωσα βάση στα χαρακτηριστικά της πιο λετπομερώς, αλλά σπάζομαι με κάτι τέτοες λεπτομέρειες. Βάλε μωρή Sapphire έναν μετατροπέα μέσα. Που έμεινες ακόμα στον VGA-DVI.

Θα σκεφτώ τελικά αν την παραλάβω.... :getlost:

με την κινηση αυτη η καρτα επεσε σε κοστος κ κυριως, εμεινε μεγαλυτερο κενο για απαγωγη αερα εκτος κουτιου, στο πισω μερος της καρτας. ολα αυτα στα πλαισια του νεου συστηματος ψυξης, σε σχεση με την reference 5850.

θυμιζω ειναι dual slot με γριλια .

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε

.....βάλε και τις βενζίνες για να ξαναπάς εκεί....είναι κάτι παραπάνω.... :hang3:

Ας πρόσεχες :p

Γενικά οι ποιο πολλές εταιρίες, πόσο μάλλον σε μοντέλα που έχουν χαμηλή τιμή για την κατηγορία τους, κόβουν όπου μπορούν. Σου λέει τώρα. Αν έχει ψηφιακό monitor βολεύεται. Ο DVI-VGA όμως χρειάζεται για την περίπτωση που ο αγοραστής έχει ξεμείνει με monitor που έχει μόνο VGA input.

Link to comment
Share on other sites

Ας πρόσεχες :p

Γενικά οι ποιο πολλές εταιρίες, πόσο μάλλον σε μοντέλα που έχουν χαμηλή τιμή για την κατηγορία τους, κόβουν όπου μπορούν. Σου λέει τώρα. Αν έχει ψηφιακό monitor βολεύεται. Ο DVI-VGA όμως χρειάζεται για την περίπτωση που ο αγοραστής έχει ξεμείνει με monitor που έχει μόνο VGA input.

Απ την αλλη αν ο ανθρωπος παει να παρει 5850 για να τη βαλει σε οθονη με vga ειναι απιστευτος

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοειται οτι παιζει..

Απλα η οθονη σου gregory για να εχει vga φανταζομαι θα ναι παλια ετσι?

Θελω να πω πως η 5850 που ειναι σουπερ καρτα για να την φχαριστηθεις πρεπει να εχεις και οθονη νεας τεχνολογιας..

Link to comment
Share on other sites

HDMI και Dp έξοδο;

Και γω που έχω 2 dvi monitor πρέπει να σκάσω άλλα 5 ευρώ;

Εγώ φταίω βέβαια που δεν έδωσα βάση στα χαρακτηριστικά της πιο λετπομερώς, αλλά σπάζομαι με κάτι τέτοες λεπτομέρειες. Βάλε μωρή Sapphire έναν μετατροπέα μέσα. Που έμεινες ακόμα στον VGA-DVI.

Θα σκεφτώ τελικά αν την παραλάβω.... :getlost:

Μα η καρτα εχει DVI εξοδο , στην U2311H με DVI την εχω κοτσαρει ...

Ωραιο VFM ;) μετα την U2311H :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοειται οτι παιζει..

Απλα η οθονη σου gregory για να εχει vga φανταζομαι θα ναι παλια ετσι?

Θελω να πω πως η 5850 που ειναι σουπερ καρτα για να την φχαριστηθεις πρεπει να εχεις και οθονη νεας τεχνολογιας..

Δεν την λες παλιά.Απλά επειδή οταν μου χάλασε αυτή που είχα πήγα για αυτή με τα λιγότερα χρήματα σε 22inches,οπότε μονο vga.πάντως κάποια φάση είχα μία lg 23' dvi και την δικιά μου με vga δίπλα δίπλα και η δικιά μου έδειχνε καλύτερα και όχι μόνο στα δικά μου μάτια. :p τώρα θα μου πείτε είναι και το πανελ που παίζει ρόλο.αλλά πιστεύω πως δεν υπάρχει κάποια τρελή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ετσι φαινοταν σε 3dmark/furmark.

Με OCCT GPU + error checking χτυπησε errors.

100% stable+ errorfree παιζει 820/1200.

Για τη μη δυνατοτητα overvoltage ναι ειμαι σιγουρος ολοι εχουν το ιδιο "προβλημα", και πολυ κακως το διαφημιζαν στην ιστοσελιδα του TriXX.

Αυτο για μενα ειναι λογος να την επιστρεψω...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ετσι φαινοταν σε 3dmark/furmark.

Με OCCT GPU + error checking χτυπησε errors.

100% stable+ errorfree παιζει 820/1200.

Για τη μη δυνατοτητα overvoltage ναι ειμαι σιγουρος ολοι εχουν το ιδιο "προβλημα", και πολυ κακως το διαφημιζαν στην ιστοσελιδα του TriXX.

Αυτο για μενα ειναι λογος να την επιστρεψω...

Mα δεν εγω προσωπικα δεν εχω δει να διαφημιζουν το trixx για τη σειρα 5χχχ οταν πας να το κατεβασεις σου λει οτι θελει να εχεις κανει register καρτα τις σειρας 6χχχ

-------------ΕDIT-------------

Δικο μου λαθος τελικα πριν 2-3 μερες που ειχα μπει δεν την ειχε στη λιστα

Link to comment
Share on other sites

Και πριν 2 μερες υπηρχε φιλε μου και πριν 7 που εκανα την παραγγελια της συγκεκριμενης.

Το θεμα ειναι οτι θελω να τη γυρισω πισω γιατι δεν παρεχει αυτο που διαφημιζει, αλλα αντε εξηγα το αυτο στον καθε πωλητη του Πλαισιου...

Link to comment
Share on other sites

Και πριν 2 μερες υπηρχε φιλε μου και πριν 7 που εκανα την παραγγελια της συγκεκριμενης.

Το θεμα ειναι οτι θελω να τη γυρισω πισω γιατι δεν παρεχει αυτο που διαφημιζει, αλλα αντε εξηγα το αυτο στον καθε πωλητη του Πλαισιου...

Πριν 2-3 μερες που κοιτουσα εγω για να κατεβασω το trixx για την 6990 δεν ειχα δει τη 5850

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.