Jump to content



Νεα συνθεση για games και λιγο image/video-edit


tim

Recommended Posts

εχει να δειξει και 2mb παραπανω cache...και ενα multi παραπανω ..(σε περιπτωση που δεν παρεις ξεκλειδωτο δλδ...και τον πας μονος σου στα ~4.5ghz

Οχι οτι δεν αξιζει ο 2600κ...αλλα και εγω στον 2500Κ θα εμενα..

Τα 100Ε διαφορας θα τα εκανα ssd(+καμποσα ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο ψαξιμο εχω αλλαξει λιγο τι συνθεση μου και θα ήθελα τη γνωμη σας,

cpu:ι7-2600κ ή ι5-2500κ(δεν εχω αποφασισει ακομα)..

psu:corsair gs800

case:cm haf 922

gpu:hd 6970

mb: asus p8p67 -m pro

hdd:καποιον 500gb

ram:Corsair XMS 4GB DDR3-1600(2x2gb).

λοιπον..πως τα βλεπεται,χρειάζομαι καμιά αλλαγή;:T:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στα παιχνιδια δεν θα δεις (τουλαχιστον στο κοντινο μελλον) καμια διαφορα ομως οσον αφορα επεξεργασια εικονασ/βιντεο η συμπιεση/αποσυμπιεση αρχειων ο i7 2600κ ειναι γρηγοροτερος(δε ορισμενες περιπτωσεις υπαρχει μεγαλη διαφορα)

Εδω μπορεις να δεις μια συγκριση των δυο

Link to comment
Share on other sites

ok..για τα αλλα καμια γνωμη; Επειδη εβαλα σε dual channel 2χ2gb, αν αργοτερα χρειαστω παραπάνω μνημη θα μπορω στα δυο αλλα slots να βαλω παραπανω μνημη πχ 2χ4gb ή θα πρεπει να βαλω παλι 2χ2gb; Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

ok..για τα αλλα καμια γνωμη; Επειδη εβαλα σε dual channel 2χ2gb, αν αργοτερα χρειαστω παραπάνω μνημη θα μπορω στα δυο αλλα slots να βαλω παραπανω μνημη πχ 2χ4gb ή θα πρεπει να βαλω παλι 2χ2gb; Ευχαριστω..

Μπορείς στο άλλο ζευγάρι να βάλεις ότι θέλεις, 2x2GB, 2x4GB, 2x8GB. Και τα 2 ζευγάρια θα δουλέψουν στους χρονισμούς του πιο αργού από τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο ψαξιμο εχω αλλαξει λιγο τι συνθεση μου και θα ήθελα τη γνωμη σας,

cpu:ι7-2600κ ή ι5-2500κ(δεν εχω αποφασισει ακομα)..

psu:corsair gs800

case:cm haf 922

gpu:hd 6970

mb: asus p8p67 -m pro

hdd:καποιον 500gb

ram:Corsair XMS 4GB DDR3-1600(2x2gb).

λοιπον..πως τα βλεπεται,χρειάζομαι καμιά αλλαγή;:T:

οκ, ευχαριστω...Τη συνθεση που εχω κανει πως τη βλεπετε πρεπει να κανω καμια αλλαγή; :mobile1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.