Jump to content



Media Markt Απίστευτο & πρωτοφανές περιστατικό


jumaru17

Recommended Posts

Όταν θα πάω στο mediamarkt και μου πουν "τελείωσε" δεν θα ψάξω να το βρω αλλού; Πιθανόν. Υπάρχει η περίπτωση να το πάρω από τον γνωστό σου; Προφανώς και υπάρχει. Θα έχω πληρώσει επιπλέον για κάτι επειδή ο φίλος σου πήγε και το πήρε πριν από εμένα με σκοπό να το πουλήσει μέσω του μαγαζιού του; Υποθέτω πως ναι.

Τότε να αγοράζουμε όλοι μας από τις εταιρίες κατευθείαν και όχι από τα καταστήματα! Οτι κάνει το μικρομάγαζο το κάνουν και τα μεγάλα καταστήματα σε μικρότερη κλίμακα. Αγοράζουν από χαντρεμπόρους και σαν χοντρέμπορος πρέπει να φαίνεται για τον μικροκαταστηματάρχη και η αλυσίδα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply
χωρίς να θέλω να σου πάω κόντρα στα νομικά

δεν νομίζω οτι έχει δικαίωμα να κάνει face control

και όσο είναι στο ράφι με αναρτημένο ταμπελάκι το τσιμπάει όποιος θέλει

και αφού περάσει από την πόρτα το κάνει και ό,τι θέλει.

ποιος τον κατοχυρώνει νομικά να επιλέγει την πελατεία του?

ή να πουλά με απόδειξη λιανικής και όχι με τιμολόγιο τα προιόντα προσφοράς?

Ακριβώς! Τα καταστήματα όταν παίρνουν άδεια λειτουργίας την παίρνουν με προυποθέσεις! Δεν γίνεται να επιλέγουν πελάτες! Οποιος θέλει αγοράζει ότι υπάρχει διαθέσιμο στο ράφι και δεν μπορεί κανείς να τον εμποδίσει !!!

Τι θα το κάνει ????? Δικό του θέμα !

Εγώ θα ρωτήσω κάτι άλλο! Εστω ότι η πράξη της αγοραπωλησίας γινόταν. Θα μπορούσε το κάθε Mediamarkt να κάνει μύνηση στον μικροκαταστηματάρχη και γιατί???? Δηλαδή υπάρχει αξιόποινη πράξη ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνει τίποτα το mediamarkt αφού στην ουσία παραμένει και θα παραμείνει πελάτης ο μαγαζάτορας του μικρομάγαζου !

Ο μαγαζατορας ομως θα παει στο ΜΜ μονο για την ευκαρια ενω ο απλος πελατης θα παει και για αλλους λογους.

Και στην τελικη εγω σαν απλος πελατης γιατι να παω στο ΜΜ οταν θα εχω δει μια προσφορα απο την στιγμη που θα ξερω οτι θα εχουν παει απο τις 8 το πρωϊ οι μαγαζατορες και θα τα εχουν παρει ολα!

Ετσι με χανει το ΜΜ σαν πελατη και ενας πελατης μπορει να παει σε ενα μαγαζι για μια προσφορα αλλα αμα του αρεσει και κατι αλλο ισως να το παρει, ο μαγαζατορας δεν υπαρχει περιπτωση να παρει το κατι αλλο που ισως του αρεσει μονο αν ειναι σε προσφορα και εχει να βγαλει κερδος.

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελικη εγω σαν απλος πελατης γιατι να παω στο ΜΜ οταν θα εχω δει μια προσφορα απο την στιγμη που θα ξερω οτι θα εχουν παει απο τις 8 το πρωϊ οι μαγαζατορες και θα τα εχουν παρει ολα!

Όχι μόνο δε συμβαίνει αυτό, αλλά τα καταστήματα το κάνουν και επί τούτου. Βάζουν προσφορά 5 κομμάτια, τελειώνουν σε 0.43 nanosecond και μετά όσοι πάνε, είναι έτοιμοι οι πωλητές να τους πασάρουν κάτι "πολύ" καλύτερο σε ελάχιστα ακριβότερη τιμή. Η ιστορία αυτή βασίζεται στην ψυχολογία, που έχεις φτιαχτεί από την προηγούμενη, έχεις πεί σε παιδιά, γυναίκα, κολλητούς, γείτονα και ερωμένη ότι το βράδυ θα δείτε τον αγώνα στη 625" super-duper-HD τηλεόραση που θα αγοράσεις με 99€ και δε μπορείς να φύγεις από το κατάστημα με άδεια χέρια...

Άλλωστε και οι απλοί πελάτες στήνονται από τα χαράματα σε ουρές για να πάρουν τις προσφορές, οπότε άπαξ και εξαντληθεί, τι σημασία έχει ποιός τα πήρε...;

Link to comment
Share on other sites

Ολά όσα περιγράφω στο 1ο ποστ είναι γεγονότα που έγιναν τώρα γιατί πρέπει να κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας δε ξέρω. Έκανα τόσο κακό που το είπα δημόσια ή πρέπει όλα να σκεπάζονται σε αυτή τη χώρα;

Πες μας λοιπόν το όνομα του καταστήματος του φίλου σου, αφού τόσο πολύ σου αρέσει η διαφάνεια, να δούμε κι εμείς λοιπόν που ΔΕΝ συμφωνούμε με αυτό που λες, από πού να μην ψωνίζουμε.

Εφ'όσον θες δημοσιοποίηση, αυτή δεν μπορεί να γίνεται μονομερώς, εφ'όσον μιλάμε για εταιρίες.

Ειδάλλως μας δουλεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λοιπόν το όνομα του καταστήματος του φίλου σου, αφού τόσο πολύ σου αρέσει η διαφάνεια, να δούμε κι εμείς λοιπόν που ΔΕΝ συμφωνούμε με αυτό που λες, από πού να μην ψωνίζουμε.

Εφ'όσον θες δημοσιοποίηση, αυτή δεν μπορεί να γίνεται μονομερώς, εφ'όσον μιλάμε για εταιρίες.

Ειδάλλως μας δουλεύεις.

Το όνομα του καταστήματος δεν πρόκειται να υποθεί γιατί είναι κάτι που μου ζήτησε ο φίλος μου. Και πρέπει να το σεβαστώ. Επίσης το post δε το ανεβάσαμε μαζί αλλά εγώ μόνος μου. Τώρα σε μερικούς που το παίζουν έξυπνοι ή οτιδήποτε άλλο δεν είμαι υποχρεωμένος να αποδείξω τίποτα. Δεν είμαι σε δικαστήριο για να απολογούμαι. Πάρε τηλέφωνο τους ίδιους. Η δοκίμασε να πάρεις 2- 4 Playstation 3 των 299 στο ίδιο κατάστημα να δεις τι θα γίνει. Α και εχουμέ ίδια μουσικά γούστα αν κρίνω απ΄το αβαταρ!

Link to comment
Share on other sites

Ή σας περάσαν για τοκογλύφους (έχει γεμίσει η αγορά...και ναι είναι πρώτοι πρώτοι στο skroutz) ή είστε όντως και σας έχει φακελώσει η τράπεζα που εκδίδει στα θύματα τις κάρτες (you ****ed up dudes) και το thread πρέπει να πάει κάδο άμεσα μαζί με το account.

Όπως και να χει δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα (στην 2η περίπτωση το έχετε εσείς) αν σας έδιωξε ο υπεύθυνος. Πάτε αλλού και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ή σας περάσαν για τοκογλύφους (έχει γεμίσει η αγορά...και ναι είναι πρώτοι πρώτοι στο skroutz) ή είστε όντως και σας έχει φακελώσει η τράπεζα που εκδίδει στα θύματα τις κάρτες (you ****ed up dudes) και το thread πρέπει να πάει κάδο άμεσα μαζί με το account.

Όπως και να χει δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα (στην 2η περίπτωση το έχετε εσείς) αν σας έδιωξε ο υπεύθυνος. Πάτε αλλού και τέλος.

Δεν έχω ούτε καν καταθετικό λογαριασμό σε τράπεζα, αυτό αρκεί νομίζω για να καταλάβεις...

Το αβαταρ μου μάλλον προδίδει τον λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Ο μαγαζατορας ομως θα παει στο ΜΜ μονο για την ευκαρια ενω ο απλος πελατης θα παει και για αλλους λογους.

Και στην τελικη εγω σαν απλος πελατης γιατι να παω στο ΜΜ οταν θα εχω δει μια προσφορα απο την στιγμη που θα ξερω οτι θα εχουν παει απο τις 8 το πρωϊ οι μαγαζατορες και θα τα εχουν παρει ολα!

Ετσι με χανει το ΜΜ σαν πελατη και ενας πελατης μπορει να παει σε ενα μαγαζι για μια προσφορα αλλα αμα του αρεσει και κατι αλλο ισως να το παρει, ο μαγαζατορας δεν υπαρχει περιπτωση να παρει το κατι αλλο που ισως του αρεσει μονο αν ειναι σε προσφορα και εχει να βγαλει κερδος.

Αρα πρώτα το mediamarkt ΠΟΥΛΩΝΤΑς ΚΆΤΩ ΤΟΥ ΚΌΣΤΟΥΣ διαπράτει ηθικό αδίκημα και μετά συμπαρασύρει τον μικρομαγαζάτορα να αγοράει από εκεί για να επιζήσει !!!

Αρα πρωτοβάθμια το MM διαρπάτει το αδίκημα.

Από εκεί και πέρα στην ελεύθερη αγορά σε ένα κατάστημα που υπάρχει προιόν για πώληση στο ράφι ο οποιοσδήποτε μπορεί να το αγοράσει και κανένας δεν μπορεί να τον εμποδίσει!

Όπως εσύ και ο κάθε ένας από εμάς θα το αγοράσει και θα αφήσει το προβλεπόμενο κέρδος στα mediamarkt το ίδιο θα κάνει και ο μαγαζάτορας!!!

Αν το mediamarkt πουλάει κάτω του κόστους κανείς δεν το γνωρίζει, μόνο το ίδιο, οπότε θα πρέπει να το λουστεί !!!! Ετσι κι αλλιώς το ίδιο το ΜΜ είναι που δημιουργεί αυτή την αλυσίδα αθέμητου ανταγωνισμού !!!!

Θα μας νοιάξει εμάς τους καταναλωτές αν χάνει το MM από αυτή την πρακτική ???? Αφού μόνο του την δημιουργεί !!!!

Σε ότι αφορά τις ευκαιρίες και κατά πόσο θα είναι διαθέσιμες στους απλούς καταναλωτές ???? Σε αυτή την περίπτωση ισχύει το "Οποιος πρόλαβε πρώτος "" !!! Το προιόν είναι στο ράφι σε συγκεκριμένο αριθμό και είναι διαθέσιμο προς όλους!

Όπως εσύ μπορεί να προλάβεις να αρπάξεις την ευκαιρία από εμένα και να μην μπορέσω να την πάρω εγώ, έτσι θα γίνει και μεταξύ εμένα και του μικρομαγαζάτορα !!!

Link to comment
Share on other sites

αν ο jumaru ΔΕΝ έλεγε οτι θα το πούλαγε αλλού

θα μιλάγαμε ή δεν θα μιλάγαμε για μια ακόμα προσφορά κράχτη απάτη?

πρέπει να έχεις κανείς μεγάλα βυζιά για να πάρει πλε'ι'στε'ι'σον τγία?

ποια είναι τα κριτήρια εσένα σε είδα στο ράφι με τα τυριά ξανά εσένα όχι?

δεν το καταλαβαίνω αυτό

ανέλαβε ο καουμπόυς να βάλει τάξη στην αγορά???

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε σωστα και ο Τσακωνας μπορει ενα μεγαλο καταστημα να βγαζει καποιες προσφορες ακομα και κατω του κοστους και ας χανει η και ας μια βγαζει μια μονο και μονο για να προσελκησει πελατες στο καταστημα του.

Οπως ελεγε και ο πατερας μου ο "Εβραιος αγοραζει κατι μια δραχμη το πουλαει μια δραχμη και ειναι κερδισμενος"

Συν οτι εγω σαν ΜΜ παω στην Sony και παρω 100 τηλεορασεις θα μου κανει καλυτερη τιμη η θα μου δωσει και 10 PS δωρο ενω το μικρο το μαγαζι αντε να παρει 10 τηλεορασεις πως ειναι δυνατον η καθε Sony να του κανει καλυτερη τιμη η να του δωσει δωρο?

ΑΝ και κατα την γνωμη μου πρεπει ολα τα προϊοντα να εχουν αναγαρφωμενη τιμη πωλησης οπως τα τσιγαρα.

Αν πας σε ενα περιπτερο και του πεις θελω ενα καρελια και γραφουν πανω 3 ευρω και σου πει 3.50 τα περνεις του αφηνεις 3 ευρω και φευγεις κυριος η στην χειρωτερη του το κλεινεις μεσω νομου.

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδες αλλα ποιο το πρόβλημα με την μεταπώληση και μαλιστα με νομιμη απόδειξη; Αν ισχυαν αυτα που λετε περι κλεψίματος, τοτε και ο φουρνος της γειτονιάς που πουλάει ετοιμα κουλουράκια κλέβει, και τα καταστηματα υποδηματων κλεβουν και ολοι οι μεταπωλητές κλέβουν. Αν ο καταναλωτης ειναι ζωο και δεν μπορει να ανοιξει τα στραβά του και να ψαξει την πιο φθηνη τιμή της αγοράς, ειναι λαθος αποκλειστικα δικο του.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο δε συμβαίνει αυτό, αλλά τα καταστήματα το κάνουν και επί τούτου. Βάζουν προσφορά 5 κομμάτια, τελειώνουν σε 0.43 nanosecond και μετά όσοι πάνε, είναι έτοιμοι οι πωλητές να τους πασάρουν κάτι "πολύ" καλύτερο σε ελάχιστα ακριβότερη τιμή. Η ιστορία αυτή βασίζεται στην ψυχολογία, που έχεις φτιαχτεί από την προηγούμενη, έχεις πεί σε παιδιά, γυναίκα, κολλητούς, γείτονα και ερωμένη ότι το βράδυ θα δείτε τον αγώνα στη 625" super-duper-HD τηλεόραση που θα αγοράσεις με 99€ και δε μπορείς να φύγεις από το κατάστημα με άδεια χέρια...

Άλλωστε και οι απλοί πελάτες στήνονται από τα χαράματα σε ουρές για να πάρουν τις προσφορές, οπότε άπαξ και εξαντληθεί, τι σημασία έχει ποιός τα πήρε...;

Καλα δεν εχεις και αδικο σε αυτο θυμαμαι οταν ειχε ανοιξει το ΜΜ εδω στο Περιστερι ειχε βγαλει προσφορα μια 46αρα και ειχα παει απο τις 7 το πρωϊ μπηκα σχεδον πρωτος μεσα αλλα οταν πηγα να την παρω ειχαν πουληθει ολα τα κομματια. Τι να πω ισως να αγοραζουν και τα ποντικια και οι κατσαριδες που ειναι μεσα στο κτηριο και να με προλαβαν.:p

Link to comment
Share on other sites

εσυ το διαβασες ολο?αν κανεις τον κοπο να κανεις κλικ στο λινκ που λεει "περι ανταγωνισμου" θα δεις οτι το κειμενο αυτο ειναι εκθεση δημοσιας διαβουλευσης.Δηλαδη το "τι συζητιεται στην βουλη".Δεν ειναι νομος και δεν δεσμευει κανεναν γιατι -γκεςς- δεν εχει ψηφιστει.Οι νομοι εχουν κωδικο-dash-χρονολογια .Ο νυν ισχυων νομος για τον ανταγωνισμο ειναι ο 146/1914 και ο 703/1977

και β)

αν διαβασεις το αρθρο 1 ολοκληρο,και οχι το (δ) ξεκαρφωτο στον αερα θα δεις οτι λεει "μπλα μπλα μπλα " <απαγορευονται ολες οι συμφωνιες και εναρμονισμενες πρακτικες επιχειρησεων κλπ ...ΙΔΙΩΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΙΣΤΑΝΤΑΙ ,-->και εκει κολλαει το (δ).Δηλαδη σου λεει απαγορευεται να συμπραξουν 5-6 επιχειρησεις μαζι που εισαγουν ενα Χ προιον και να κανουν ολιγοπωλιο.Δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με την σχεση ΜΜ-θρεντ σταρτερ

και οπως ξαναειπα.

ανοιχτα ειναι τα δικαστηρια για τον θρεντ σταρτερ..Να μας ποσταρει το αποτελεσμα ομως :p

Μιας και πιασαμε τα Νομικα....

Στον 703/1977

1. Απαγορεύονται πάσαι αι συμφωνίαι μεταξύ επιχειρήσεων, πάσαι αι αποφάσεις ενώσεων επιχειρήσεων

και οιασδήποτε μορφής ενηρμονισμένη πρακτική επιχειρήσεων, αι οποίαι έχουν ως αντικείμενον ή

αποτέλεσμα την παρακώλυσιν, τον περιορισμόν ή την νόθευσιν του ανταγωνισμού, ιδία δε αι

συνιστάμεναι εις:

Για πες μου νομικα τι ακριβως σημαινουν τα παρακατω: παρακώλυσιν, τον περιορισμόν ή την νόθευσιν του ανταγωνισμού. Αυτο γινεται με την πρακτικη του εν λογω καταστηματος αν λαβουμε γνωση την διαφορα καιφαλαιου και δυναμικου?

οσο για το υποπαραγραφο Δ:

την, κατά τρόπο δυσχεραίνοντα την λειτουργίαν του ανταγωνισμού, εφαρμογήν εν τω εμπορίω ανίσων

όρων δι’ ισοδυνάμους παροχάς, ιδία δε την αδικαιολόγητον άρνησιν πωλήσεως, αγοράς ή άλλης

συναλλαγής,

και ρωτω με την πρακτικη αυτη δυσχεραινεται η λειτουργια του ανταγωνισμού?

Οσο για τον νομο146/1916 στο αρθρο 1 μιλαει για :

Απαγορεύεται κατά τας εμπορικάς, βιομηχανικάς ή γεωργικάς συναλλαγάς πάσα προς τον

σκοπόν ανταγωνισμού γινομένη πράξις, αντικειμένη εις τα χρηστά ήθη. Ο παραβάτης δύναται

να εναχθή πρός παράλειψιν και προς ανόρθωσιν της προσγενομένης ζημίας.

Ετσι απο περιαργια.. σε ποιο νομο οριζονται τα χρηστα ηθη;

Δεν περιμενω νομολογια γιατι ως γνωστο δεν ειναι δεσμευτικη σε κανενα δικαστηριο στην Ελλαδα ουτε καν οι αποφασεις του Αριου παγου.

Link to comment
Share on other sites

Κάθησα και διάβασα το όλο thread και απο όσα γράφτηκαν έχω να συμφωνήσω με αυτό

Sorry ρε παιδες αλλα ποιο το πρόβλημα με την μεταπώληση και μαλιστα με νομιμη απόδειξη; Αν ισχυαν αυτα που λετε περι κλεψίματος, τοτε και ο φουρνος της γειτονιάς που πουλάει ετοιμα κουλουράκια κλέβει, και τα καταστηματα υποδηματων κλεβουν και ολοι οι μεταπωλητές κλέβουν. Αν ο καταναλωτης ειναι ζωο και δεν μπορει να ανοιξει τα στραβά του και να ψαξει την πιο φθηνη τιμή της αγοράς, ειναι λαθος αποκλειστικα δικο του.

Επίσης η συμπεριφορά του "προϋστάμενου" ήταν απλά απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνει τίποτα το mediamarkt αφού στην ουσία παραμένει και θα παραμείνει πελάτης ο μαγαζάτορας του μικρομάγαζου !

Προφανώς και δεν με απασχολεί τι θα χάσει το Mediamarkt. Ο καημένος ο πελάτης όμως που θα τρέχει με το φυλλάδιο στο χέρι και στο τέλος θα μείνει με κάτι άλλο στο χέρι διότι κάποιος πήγε με φορτηγό και βούτηξε τις προσφορές τι φταίει;

Τότε να αγοράζουμε όλοι μας από τις εταιρίες κατευθείαν και όχι από τα καταστήματα! Οτι κάνει το μικρομάγαζο το κάνουν και τα μεγάλα καταστήματα σε μικρότερη κλίμακα. Αγοράζουν από χαντρεμπόρους και σαν χοντρέμπορος πρέπει να φαίνεται για τον μικροκαταστηματάρχη και η αλυσίδα!

Και σε μένα το μικρομάγαζο μπορεί να μου φαίνεται χονδρέμπορος. Αν του ζητήσω να μου το δώσει χονδρικής λες να μου το δώσει; Αν το απαιτήσω; Ας αφήσουμε το τι πως που φαίνεται δείχνει μοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδες αλλα ποιο το πρόβλημα με την μεταπώληση και μαλιστα με νομιμη απόδειξη; Αν ισχυαν αυτα που λετε περι κλεψίματος, τοτε και ο φουρνος της γειτονιάς που πουλάει ετοιμα κουλουράκια κλέβει, και τα καταστηματα υποδηματων κλεβουν και ολοι οι μεταπωλητές κλέβουν. Αν ο καταναλωτης ειναι ζωο και δεν μπορει να ανοιξει τα στραβά του και να ψαξει την πιο φθηνη τιμή της αγοράς, ειναι λαθος αποκλειστικα δικο του.

Έστω ότι εγώ έχω φούρνο απέναντι από εσένα και κάθε πρωί έρχομαι και σου παίρνω ΟΛΟ το ψωμί. Στο κάνω μία δυο δέκα εκατό φορές. Στο τέλος τι θα έχει γίνει; Θα έχεις έναν φούρνο ο οποίος πουλάει όλο το ψωμί που βγάζει αλλά δεν έχει πελάτες πλην ενός, εμένα. Μόλις δω ότι έχω κλειδώσει όλη την πελατεία και δεν χρειάζεται να συνεχίσω αυτή την τακτική, σταματήσω να αγοράζω το ψωμί σου οπότε πάει έκλεισες, λουκέτο.

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι εγώ έχω φούρνο απέναντι από εσένα και κάθε πρωί έρχομαι και σου παίρνω ΟΛΟ το ψωμί. Στο κάνω μία δυο δέκα εκατό φορές. Στο τέλος τι θα έχει γίνει; Θα έχεις έναν φούρνο ο οποίος πουλάει όλο το ψωμί που βγάζει αλλά δεν έχει πελάτες πλην ενός, εμένα. Μόλις δω ότι έχω κλειδώσει όλη την πελατεία και δεν χρειάζεται να συνεχίσω αυτή την τακτική, σταματήσω να αγοράζω το ψωμί σου οπότε πάει έκλεισες, λουκέτο.

Νομιζω οτι το πας στα ακρα. αλλα και αν γινοταν πουλας το ψωμι οπως πρεπει να κανεις και κανεις καταγγελία για αθέμιτο ανταγωνισμό. απλα τα πραγματα , με την αρνηση να πουλησεις κατι ειδικα οταν μιλαμε για τεραστια καταστηματα σε μικρα μαγαζια χανεις το δικαιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το πάω στα άκρα το ξέρω, αλλά η δουλειά του υπεύθυνου δεν είναι να περιμένει να δει το λουκέτο πρώτα και μετά να αντιδράσει. Ο άνθρωπος υπάλληλος είναι και η δουλειά του είναι να αυξήσει τα έσοδα και την πελατεία του μαγαζιού. Όταν βλέπει κάποιους με τις τακτικές τους να του βάζουν τρικλοποδιά τι θα κάνει; Θα το βουλώσει επειδή είναι ο εκπρόσωπος της μεγάλης αλυσίδας και άρα κατά κανόνα έχει άδικο; Την δουλειά του υπερασπίζεται και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.