Jump to content



Αγορές και paypal


Lakisss

Recommended Posts

Αν δε τα επαιρνε θα ηταν ανωμαλία απο πλευράς πωλητή :p

Απλως αυτος ο τροπος ενδεικνυται οταν θες να εχεις paypal balance για καμποσες αγορες και να μη βαζεις καθε τρεις και λιγο , γιατι το 3.4% που κραταει , μου φαινεται μεγαλο νταβατζιλικι. 

Παρολα αυτα ειναι ενας απο τους στανταρ τροπους πληρωμων! 

Χαιρομαι που δουλεψε σωστα απο την αρχη (βασικα και εγω προβλημα δεν ειχα :)  ) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω συνδεμένο τον τραπεζικό μου λογαριασμό με το paypal. κάνοντας top up σου δίνει ένα λογαριασμό τραπέζης να στείλεις έμβασμα ( κόστος 1€) την επόμενη εργάσιμη έχουν μπει μέσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω 5 ευρώ σε paypal balance γιατί έχω θέμα για αγορά μαζί με Revolut και μου λείπουν τόσα. Θα γίνει το ποσό κατάθεση σε τράπεζα το ίδιο millisecond(κάποιος με Πειραιώς ή Εθνική μόνο).

 

Ευχαριστώω!

 

(βρήκα ευχαριστώ παιδιά :)

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς χρηστες Revolut και Paypal ...

 

 

Εκανα top-up με ενα τριψηφιο νουμερο. Εκανα add την καρτα στο wallet του paypal, αλλα εδω και 2 μερες ειναι pending η χρεωση. Θελει καποια περαιτερω κινηση?

 

Α, εχω δωσει και διαβατηριο, οποτε δεν εχω ορια κλπ

 

Link to comment
Share on other sites

Pending είναι είναι οι χρεώσεις για την ενεργοποίηση της κάρτας στην paypal αυτό εννοείς;

 

Υπάρχουν 2 χρεώσεις μία που σου παίρνει 1 ευρώ με το που συνδέεις την κάρτα και μία που σου παίρνει 1.5 ευρώ για να σου δώσει το κωδικό επιβεβαίωσης. Η πρώτη χρέωση μένει pending 1 μήνα και μετά σου γυρίζουν τα λεφτά και η δεύτερη το πολύ 10 μέρες μένει Pending και μετά σου επιστρέφονται τα λεφτά. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

1 USD εχει χρεωσει κ γραφει Paypal μονο. Σε ολο το ιστορικο υπαρχει μονο το top-up και το Pending του Paypal

 

 μετα το add της καρτας που χρεωσε το 1 USD, πάτησες να την κανεις και confirm?

Link to comment
Share on other sites

εγώ την έχω συνδέσει με το paypal πάντως και έκανα και αγορές πριν μερικές μέρες. Τώρα τη κόψανε;

πριν 4 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Ερωτηση προς χρηστες Revolut και Paypal ...

 

 

Εκανα top-up με ενα τριψηφιο νουμερο. Εκανα add την καρτα στο wallet του paypal, αλλα εδω και 2 μερες ειναι pending η χρεωση. Θελει καποια περαιτερω κινηση?

 

Α, εχω δωσει και διαβατηριο, οποτε δεν εχω ορια κλπ

 

Γιάννη για να μη σου κάνει τη χρέωση σίγουρα έχεις κάνει κλικ στην επιλογή Link my card κάπως έτσι; Αρχικά το δείχνει Pending μέχρι να πατήσεις απο το Paypal ένα κουμπάκι που δε θυμάμαι τι γράφει. Ανέβασε ενα screenshot (με κρυμμένα εννοείται τα νουμερα κλπ)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μηνυμα οτι δεν υποστηριζουν επισημα paypal ειναι αυτοματοποιημένο και το λενε σε ολους απο την αρχη λειτουργιας της revolut. παρόλα αυτα λειτουργει κανονικα με paypal.

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2016 at 12:57, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Μόλις έκανα αγορά με Paypal πάντως. Μικρό ποσό (32,11$) αλλά πέρασε χωρίς πρόβλημα.

έχεις βάλει την κάρτα  revolut   στο paypal και έκανες την αγορά ? 

Link to comment
Share on other sites

...αμα σου ζαλιζουν την ωρα που κανεις πράγματα,αυτα παθαινεις...

 

..σε αποπειρα topup απο λογαριασμο,εστειλα απο λαθος λογαριασμο εμβασμα και οχι απο τον linked ...τωρα εχω μπλεξει με το support και φυσικα ακομη μια καθυστερηση στην αγορα...

...αμα σου ζαλιζουν την ωρα που κανεις πράγματα,αυτα παθαινεις...

 

..σε αποπειρα topup απο λογαριασμο,εστειλα απο λαθος λογαριασμο εμβασμα και οχι απο τον linked ...τωρα εχω μπλεξει με το support και φυσικα ακομη μια καθυστερηση στην αγορα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως εγώ προσωπικά απέφυγα τη σύνδεση της revolut με το paypal και δεν είχα θέμα ούτε με ebay ούτε με Fasttech. Στη περίπτωση του ebay παρόλο που ο seller έλεγε στο description ότι δέχεται μόνο Paypal στο checkout είχε κανονικά επιλογή για απευθείας κάρτα. Ούτως ή άλλως στα transactions της revolut σαν paypal transaction φαίνεται. Επίσης για κάποιο λόγο εμφάνισε και $1 σαν προμήθεια paypal αλλά μετά επιστράφηκε στο balance και έφυγε από τα transactions.    

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Grisos said:

Πάντως εγώ προσωπικά απέφυγα τη σύνδεση της revolut με το paypal και δεν είχα θέμα ούτε με ebay ούτε με Fasttech. Στη περίπτωση του ebay παρόλο που ο seller έλεγε στο description ότι δέχεται μόνο Paypal στο checkout είχε κανονικά επιλογή για απευθείας κάρτα. Ούτως ή άλλως στα transactions της revolut σαν paypal transaction φαίνεται. Επίσης για κάποιο λόγο εμφάνισε και $1 σαν προμήθεια paypal αλλά μετά επιστράφηκε στο balance και έφυγε από τα transactions.    

Αν αγόρασες από ebay.co.uk σου δίνει την επιλογή κάρτας. Γενικά νομίζω ότι δεν σου την δίνει όμως.

 

Δυστυχώς ήσουν τυχερός στα περισσότερα site έχει πρόβλημα το paypal με τις κάρτες μας. Εκτός από αυτό με τη revolut γλιτώνεις ένα αρκετά σεβαστό ποσό από την ισοτιμία (1 ευρώ=1,1312$ τώρα τσέκαρε να δεις στο paypal). Προσωπικά λόγου αυτού θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ κανονικά και μετά το πέρας των Capital Control.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον για να χρησιμοποιησουμε paypal απλα μπαινουμε στο site του paypal και κανουμε ''link'' την καρτα μας? 

Δεν χρειαζεται να παμε στην τραπεζα κλπ.?

 

Η καρτα μου ειναι Maestro btw. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, artyom said:

Βλεπω πλεον πολύ revolut.Ποιος ο λογος και τι παραπανω προσφερει?

Λογω CC βλεπω συχνα το ονομα της?

Δουλεύει παντού, δεν κρατάει κάτι για αλλαγή συναλλάγματος, μπορείς να εκδόσεις και φυσική κάρτα κτλ κτλ.

Θα στα πει κάποιος άλλος όμως πιο αναλυτικά γιατί δε τα ξέρω κ εγώ τόσο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.