Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

Γιατι οταν εχω ενα σωρο βλακειες αριστερα και δεξια , πελαγωνω . Δεν απαντησες ομως στην ερωτηση μου , 

Εστω πως βγαζω το revolut , οταν πχ θα παω να κανω μια αγορα , θα πληρωσω ως mastercard η ως paypal 

(επισης καπου ειδα στην εθνικη οτι εμβασμα εως 100ε το κοστολογουν 8ε  - εκτος αμα ειδα καπου λαθος ) 

Είδες λάθος. Κατα πάσα πιθανότητα είδες πόσο κοστίζει το έμβασμα από αποστολή μέσω τράπεζας (δλδ να πας σε κατάστημα) ή απλά μπέρδεψες τις χρεώσεις.

Η χρέωση είναι 1 ευρώ για οποιοδήποτε ποσό εμβάσματος (με max 500ευρώ το μήνα)

 

Θα πληρώσεις με paypal μέσω mastercard. Δλδ όπως έκανες πάντα πριν εμφανιστούν να Capital control.

Link to comment
Share on other sites

Είδες λάθος. Κατα πάσα πιθανότητα είδες πόσο κοστίζει το έμβασμα από αποστολή μέσω τράπεζας (δλδ να πας σε κατάστημα) ή απλά μπέρδεψες τις χρεώσεις.

Η χρέωση είναι 1 ευρώ για οποιοδήποτε ποσό εμβάσματος (με max 500ευρώ το μήνα)

 

Θα πληρώσεις με paypal μέσω mastercard. Δλδ όπως έκανες πάντα πριν εμφανιστούν να Capital control.

 

 

Πριν τα CC δεν ειχα φτιαξει paypal , τωρα το εκανα  :p 

Εφοσον εχω τετοιο κερδος με το revolut , το πολυ πολυ να το δημιουργησω οταν θελησω να αγορασω κατι με μεγαλυτερη αξια 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν εχω ενα σωρο βλακειες αριστερα και δεξια , πελαγωνω . Δεν απαντησες ομως στην ερωτηση μου , 

Εστω πως βγαζω το revolut , οταν πχ θα παω να κανω μια αγορα , θα πληρωσω ως mastercard η ως paypal 

Αν δεν χρησιμοποιουσες paypal πριν, δε σε αναγκαζουν τα cc να χρησιμοποιησεις τωρα

 

Εμεις τη βγαλαμε γιατι το paypal δε πληρωνει πλεον απο ελληνικες καρτες

Link to comment
Share on other sites

μία καλή λύση παιδιά είναι να ρωτάτε το μαγαζί που θέλετε να αγοράσετε αν δέχεται να το πληρώσετε με bank wire. στέλνετε εκεί έμβασμα και όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά πήγα να συνδέσω τη revolut με το paypal χθες βράδυ. Χθες έκανε κίνηση αλλά για 0$ οπότε δεν έπαιρνα confirmation code.

Σήμερα το πρωι ξαναπάτησα το confirm απο paypal και έκανε χρέωση 1$ στη κάρτα. Που στο καλό είναι όμως ο κωδικός για να τον βάλω στο Paypal?

Ξέρεις κανείς;

 

Screenshot_2016-02-24-09-34-36.thumb.pngScreenshot_2016-02-24-09-35-03.thumb.png

 

 

edit: Ok μόλις μου έβγαλε το κωδικό. Λήξη συναγερμού :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας,

επειδή με την revolut δεν μπόρεσα να κάνω μία αγορά latop μέσω paypal ,

το support τους μου απάντησε :

 

"Paypal do not support us which is why it won't go through "

 

Γνωρίζω ότι μικροποσά περνάνε, αλλά από ότι φαίνεται ισχύει το παραπάνω, τουλάχιστον στην περίπτωση μου.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω. Το καλό πάντως με τη revolut είναι ότι από amazon Αγγλίας το refund εμφανίζεται άμεσα στη κάρτα.

Μου επιστρέψανε 40 λιρόνια που ήταν τα μεταφορικά μιας παραγγελίας και εμφανίστηκαν άμεσα. Ισως επειδή έχει και έδρα Αγγλία βέβαια. Παλαιότερα έκαναν 5 μέρες περίπου να εμφανιστούν σε Ελληνική κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι το paypal ενημερώθηκε σε τρεις μέρες για την "ακύρωση",

αλλά η revolut δεν ενημερώθηκε από τον πωλητή ή το paypal ,

με αποτέλεσμα να περιμένω την αυτόματη επιστροφή στις 10 ημέρες που δεν αναζήτησε κανείς τα λεφτά.

 

Η αγορά ήταν από Αγγλία.

 

Κατά τα άλλα είμαι και εγώ fan της revolut,

και αρκετά αγανακτισμένος με το paypal και το ανύπαρκτο του support ( 2-3 ημέρες ανά mail ) τρως εβδομάδα άνετα για να συνεννοηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.