Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

Καλήμερα προσπάθησα χτες να κάνω μια αγορά από το sportsdirect με paypal μου ήρθε ένα e-mail από το paypal που γράφει

 

 

Thanks for using PayPal. Please note that this is not a charge. Your account will be charged when the merchant processes your payment. You may receive multiple emails as the merchant processes your order.

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.


όταν μπαίνω στο paypal μου γράφει ότι ι συναλλαγή που έκανα είναι σε κατάσταση Pending 

 

επειδη δεν το γνωρίζω καλά το paypal μπορεί κάποιος να μου πει τι εγινε? 

 

και κάτι ακόμα στο acc στο paypal στα Notifications γράφει Link and confirm my debit or credit card

αυτό το είχα κάνει όταν έφτιαξα το paypal τώρα για το μου ζητάει πάλι 

αλλα στο status γραφει Verified

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να προχωρήσει η παραγγελία στο sportsdirect (να ελέγξουν αποθέματα και μέχρι να φύγει το πακέτο), παραμένει η παραγγελία pending και τα χρήματα δεσμευμένα. Ε και μετά τα τραβάνε και αν θυμάμαι καλά περνάει σε completed status .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να προχωρήσει η παραγγελία στο sportsdirect (να ελέγξουν αποθέματα και μέχρι να φύγει το πακέτο), παραμένει η παραγγελία pending και τα χρήματα δεσμευμένα. Ε και μετά τα τραβάνε και αν θυμάμαι καλά περνάει σε completed status .

σίγουρα γιατί σε άλλα site τραβάει άμεσος τα χρήματα και σου το στέλνουν 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, το αναποδο δουλευει ετσι?

 

δε πιστευω να υπαρχει προβλημα να κανεις πιστωση (πισω στο λογαριασμο τραπεζης που εχεις δηλωμενο) αν εχεις στο balance λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα προσπάθησα χτες να κάνω μια αγορά από το sportsdirect με paypal μου ήρθε ένα e-mail από το paypal που γράφει

 

 

Thanks for using PayPal. Please note that this is not a charge. Your account will be charged when the merchant processes your payment. You may receive multiple emails as the merchant processes your order.

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

όταν μπαίνω στο paypal μου γράφει ότι ι συναλλαγή που έκανα είναι σε κατάσταση Pending 

 

επειδη δεν το γνωρίζω καλά το paypal μπορεί κάποιος να μου πει τι εγινε? 

 

και κάτι ακόμα στο acc στο paypal στα Notifications γράφει Link and confirm my debit or credit card

αυτό το είχα κάνει όταν έφτιαξα το paypal τώρα για το μου ζητάει πάλι 

αλλα στο status γραφει Verified

 

έτσι γίνεται πάντα με το sportdirect, όταν η παραγγελία σου είναι έτοιμη τότε θα τραβήξουν τα χρήματα.

 

ερώτηση.

πλήρωσες με paypal balance ή κανονικά με την κάρτα σου στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

με την κάρτα στο paypal 


έτσι γίνεται πάντα με το sportdirect, όταν η παραγγελία σου είναι έτοιμη τότε θα τραβήξουν τα χρήματα.

 

ερώτηση.

πλήρωσες με paypal balance ή κανονικά με την κάρτα σου στο paypal?

πόσες μέρες κάνει ξέρεις?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πριν λιγο που εκανα αποπειρα απο το sportsdirect, ακριβως το ιδιο μειλ μου ηρθε, αλλα δεν πραγματοποιηθηκε πληρωμη, εβγαλε σφαλμα..

μίλησες με τιν εξυπηρέτηση σου είπαν τίποτα? 

να έρθει? απο 4 μέχρι 10

σε πόσες μέρες θα τραβήξουν τα χρήματα για να μου στείλουν το e-mail ότι εγινε η πληρωμή για να είμαι σίγουρος 

Link to comment
Share on other sites

μίλησες με τιν εξυπηρέτηση σου είπαν τίποτα? 

σε πόσες μέρες θα τραβήξουν τα χρήματα για να μου στείλουν το e-mail ότι εγινε η πληρωμή για να είμαι σίγουρος 

Οχι δεν μιλησα ακομα, δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο στο paypal , λογικα δεν προχωρησε λογω των γνωστων CC..

Απο κει και περα περιμενω να δω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μιλησα ακομα, δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο στο paypal , λογικα δεν προχωρησε λογω των γνωστων CC..

Απο κει και περα περιμενω να δω.

άμα μάθεις τίποτα πες εάν και δεν νομίζω ναι είναι  από τα capital γιατί είναι μικρο το δικό μου τι πόσο 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πριν λιγο που εκανα αποπειρα απο το sportsdirect, ακριβως το ιδιο μειλ μου ηρθε, αλλα δεν πραγματοποιηθηκε πληρωμη, εβγαλε σφαλμα..

μήπως βγάζει σφάλμα λόγο capital controls ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μήπως βγάζει σφάλμα λόγο capital controls ?

Ναι αλλά δεν έβγαλε το ίδιο σφάλμα με τις προηγούμενες φορές που έφαγα άκυρο από το PayPal.. Αυτό δεν καταλαβαινω..

Χρωστική visa Πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.