Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

Εγώ με εσωτερικές συναλλαγές από paypal σε paypal, τράβηξα 240Ευρώ(για balance), αγόρασα μπαταρία για το macbook και εξαρτήματα για τον Barco , όχι ότι τα έχω ανάγκη, ας υπάρχουν γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με εσωτερικές συναλλαγές από paypal σε paypal, τράβηξα 240Ευρώ(για balance), αγόρασα μπαταρία για το macbook και εξαρτήματα για τον Barco , όχι ότι τα έχω ανάγκη, ας υπάρχουν γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

 

Ισως δεν καταλαβα καλα τι εγραψες , αλλα απο paypal σε paypal ειναι σαν μεταφορα απο τραπεζα του εξωτερικου σε αλλο λογαριασμο ιδιας τραπεζας.

Έγινε επεξεργασία από platonas
Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν καταλαβα καλα τι εγραψες , αλλα απο paypal σε paypal ειναι σαν μεταφορα απο τραπεζα του εξωτερικου σε αλλο λογαριασμο ιδιας τραπεζας.

Έχω 2 ξεχωριστά accounts με την ίδια επωνυμία, αλλά με άλλες διευθύνσεις και κάρτες στο κάθε ένα. Έκανα απλά request στον εαυτό μου (το 2ο mail), τράβηξε κανονικά, και μετά έκανα τις αγορές που ήθελα. Όπως το guide περίπου :p

Link to comment
Share on other sites

οκ! 

Απλα πολυ γνωστοι μου δεν θεωρουν το paypal σαν...λογαρισμο που ειναι στο εξωτερικο , αγοραζαν πραματα 5-10 ευρω (που ειχαν ηδη στο paypal balance) και λενε στον κοσμο οτι ανοιξαν οι μεταφορες χρηματων στο εξωτερικο.

 

Επισης εμενα μου εστειλε συγγενης που ειχε χρηματα στο balance του , και κανεις δεν καταλαβε οτι τυπικα ηταν σαν να μου μετεφερε απο λογαριασμο δικο του στο εξωτερικο , σε λογαριασμο δικο μου στο εξωτερικο.

 

Απλα ηθελα να ξεκαθαρισει το post σου (σε εμενα κ οποιον αλλο δεν καταλαβε) , μην υποθεσουν μερικοι οτι σταματησε ο περιορισμος !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα προχτές request σε άλλο e-mail. Δεν έφτιαξα δεύτερο λογαριασμό και έχει επιλογή για pay κατευθείαν και δίνεις κάρτα. Με τράπεζα Eurobank τα πήρε με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τι μλκια κάνω ; από το paypal μου ,κάνω request σε άλλο mail.

Στο άλλο mail ,μου ζητάει να κάνω λογαριασμό paypal για να δώσω τα requested λεφτά ,δεν είδα άλλη επιλογή .

Κάνω paypal ,και δε δέχεται την ίδια κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά να αναφερω ότι υπάρχουν αναφορές σε γειτονικά φόρουμ ότι έγιναν επιτυχείς αγορές με PayPal, κυρίως από eBay, όπου τα χρήματα τραβήχτηκαν απευθείας από την κάρτα και όχι από το balance.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με eurobank prepaid αγορα απο ebay και δεν με αφησε

 

Ε αυτό ήταν σίγουρο ότι θα γινόταν, δεν έχουν ανοίξει ακόμη οι συναλλαγές στο εξωτερικό άσχετα που λένε ότι χαλάρωσαν τα cc.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι νομιζα, αλλα το Endomondo μια χαρα με χρεωσε τον Ιουλιο απευθειας την καρτα.

Τα λεφτα τα πηρα πισω βεβαια, αλλα κανενας απο την Εθνικη (για δευτερη φορα) δε μου εξηγησε επαρκως γιατι εγινε αυτο

 

Το σιγουρο ειναι οτι με τις τραπεζες δε βγαζεις ακρη και ο ενας ριχνει την ευθυνη στον αλλο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.