Jump to content



Αγορές και paypal


Lakisss

Recommended Posts

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/999069/erxontai-epta-allages-sta-capital-controls--ti-anakoinose-o-armodios-upourgos

 

Σημαντικές αλλαγές στην κατεύθυνση της χαλάρωσης των capital controls εξήγγειλε στο περιθώριο συνέντευξης τύπου ο υπηρεσιακός υπουργός Οικονομίας Νίκος Χριστοδουλάκης. 

Οι αλλαγές αυτές είναι:

  1. Εξάντληση σε εβδομαδιαία βάση του καθορισμένου ορίου συναλλαγών στο εξωτερικό ανα τραπεζικό ίδρυμα, που ήταν σε ημερήσια βάση.
  2. Παροχή δυνατότητας ανοίγματος τραπεζικού λογαριασμού στους νέους φοιτητές.
  3. Μεταφορά των αιτημάτων νομικών προσώπων για συναλλαγές έως και 5.000 ευρώ στα τραπεζικά καταστήματα.
  4. Εντατικοποίηση των διαδικασιών αξιολόγησης των αιτημάτων των φυσικών προσώπων από τις τράπεζες.
  5. Δυνατότητα ανοίγματος ειδικού τραπεζικού λογαριασμού, περιορισμένου χρόνου, σε υποψήφιους βουλευτές και κόμματα. Οι συναλλαγές θα γίνονται όπως ακριβώς και για όλους τους πολίτες, χωρίς καμία προνομιακή μεταχείριση.
  6. Χαλάρωση των περιορισμών στις διαδικτυακές συναλλαγές του εξωτερικού.
  7. Κωδικοποίηση του πλαισίου περιορισμών στην κίνηση κεφαλαίων σε ένα ενιαίο κείμενο.

 

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως είμαστε Ελληνάρες και ακόμα και αν υπάρξει οικονομική σταθερότητα, την επομένη θα πάμε να σηκώσουμε ό,τι έχουμε και δεν έχουμε, νομίζω πως θα κρατήσουν αρκετά περισσότερο.

 

(δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από το παραπάνω)

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως είμαστε Ελληνάρες και ακόμα και αν υπάρξει οικονομική σταθερότητα, την επομένη θα πάμε να σηκώσουμε ό,τι έχουμε και δεν έχουμε, νομίζω πως θα κρατήσουν αρκετά περισσότερο.

 

(δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από το παραπάνω)

Δεν ειναι θεμα Ελληναρα, ειναι δικαιωμα μας να τα παμε οπου θελουμε, εφοσον το δικο μας συστημα κρυβει κινδυνους και θετει περιορισμους

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι κωδικοί προϊόντων έχουν "ξεκλειδώσει" για αγορές... χωρίς να γνωρίσω αν έχουν κάποιο ταβάνι σε κόστος. 

π.χ. με καρτούλα πειραιώς, αγόρασα εφαρμογή από το google play

 

 

Δοκιμασα με χρεωστική πειραιώς, να ανανεωσω την συνδρομη στο plex (26 ευρω) και ενω γραφει οτι αποθηκευτηκε το subscription (η πληρωμη ειναι να γινει σε 3 μερες) με πηραν τηλ απο πειραιως, οτι η συναλλαγη ακυρώθηκε λογω cc...

 

Αν κανω request money απο paypal και στειλω λεφτα απο πιστωτική eurobank μαλλον θα γινει απ οτι διαβασα και παραπανω; τι προμηθεια εχουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετώπiσε κάποιος άλλος πρόβλημα στην δεύτερη φορά εκτός του @icy20 που μας είπε ότι εβαλε 400€ σε δύο φορές; Τώρα που δοκιμάζω για δεύτερη φορά και περίπου είναι η 5η φορά από το πρωί, μου βγάζει αυτό το μνμ  "We were unable to verify this card. Please review and make sure that the information you entered is correct. If the problem persists, please enter a different card"

Με prepaid Eurobank.

Έγινε επεξεργασία από kazaboy
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως είμαστε Ελληνάρες και ακόμα και αν υπάρξει οικονομική σταθερότητα, την επομένη θα πάμε να σηκώσουμε ό,τι έχουμε και δεν έχουμε, νομίζω πως θα κρατήσουν αρκετά περισσότερο.

 

(δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από το παραπάνω)

 

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα του Έλληνα αυτό, αλλά κάθε λογικού ανθρώπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα και αλλα σημερα χρηματα αλλα 150 ευρω. Εχω βαλει πανω απο 600 ευρω σε μια εβδομαδα και τα εχει παρει ολα με την πρωτη προσπαθεια (παντα με την ιδια καρτα)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως είμαστε Ελληνάρες και ακόμα και αν υπάρξει οικονομική σταθερότητα, την επομένη θα πάμε να σηκώσουμε ό,τι έχουμε και δεν έχουμε, νομίζω πως θα κρατήσουν αρκετά περισσότερο.

 

(δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από το παραπάνω)

 

Σεμινάριο με θέμα "ελεύθερη οικονομία"

 

Αν μαζευτούμε αρκετοί / αρκετές θα πετύχουμε καλύτερη τιμή  :kiss2:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με χρεωστική πειραιώς, να ανανεωσω την συνδρομη στο plex (26 ευρω) και ενω γραφει οτι αποθηκευτηκε το subscription (η πληρωμη ειναι να γινει σε 3 μερες) με πηραν τηλ απο πειραιως, οτι η συναλλαγη ακυρώθηκε λογω cc...

Αν κανω request money απο paypal και στειλω λεφτα απο πιστωτική eurobank μαλλον θα γινει απ οτι διαβασα και παραπανω; τι προμηθεια εχουμε;;

2.9%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.