Jump to content



Αγορές και paypal


Lakisss

Recommended Posts

Όχι, απλώς σου ξαναζητάει να κάνεις τη διαδικασία του verification για αυτές που έχεις ήδη περασμένες.

Εγω τις καρτες μου τις βλεπω οπως πριν, δε μου εχει βγαλει καποιο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τίποτα. Την έβγαλα και τη ξαναπέρασα (δε χρειάστηκε verify μιας και ήταν περασμένη απο παλιά) αλλά πάλι τα γίδια και τα πρόβατα :p

 

Δε με θέλει ΟΥΤΕ ΤΟ paypal. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΜΕΝΑ  :weep:

 

 

cNL0EOm.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Να σας ρωτήσω κάτι γιατί το θέμα paypal θα με τρελάνει. Απο εχθές έχω κάνει προσπάθειες όπως και σήμερα το πρωί για να κάνω μία παραγγελία. Να σημειώσω ότι έχω λεφτά στο paypal balance άρα δεν ειναι απαραίτητο να τα δώσω απο κάρτα.

 

Παρόλα αυτά όμως όποτε πάω να κάνω τη συνναλαγή μου λέει

 

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

 

 

Στο paypal δεν έχει τίποτα για confirm ίσα ίσα που είμαι και verified. 

 

post-33144-0-64238800-1439965141_thumb.ppost-33144-0-22600200-1439964738_thumb.p

 

 

Στη τράπεζα όμως όσες φορές προσπάθησα να κάνω συναλλαγή με χρέωνε και απο κάτι.

 

post-33144-0-18070600-1439965140_thumb.p

 

 

Ετσι πήγα και έβαλα την μία κάρτα σε έναν άλλο λογαριασμό paypal, με χρέωσε όπως φαίνεται απο πάνω πήρα τον 4ψηφιο τον πέρασα στο paypal και όλα καλά. Επίσης πλέον αφήνει απο τη τράπεζα Πειραιώς να βάλεις και τη κάρτα του λογαριασμού σου (debit) παλιά δε την έπαιρνε με τίποτα, άρα δε χρειάζεται να φορτίζουμε πλέον χρεωστικές και να παίρνει 1 ευρώ ανα φόρτιση. Δεν έχω ψωνίσει ακόμα βέβαια αλλά αφού τη πήρε δε βρίσκω το λόγο να κολλήσει και ο δεύτερος λογαριασμός paypal.

 

καμιά ιδέα τι παίζει και πως θα μου γυρίσουν πίσω όλα αυτά τα ευρώ; :p

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα τι παίζει και πως θα μου γυρίσουν πίσω όλα αυτά τα ευρώ;
 

 

E βαλε καλε τον κωδικό που σου δίνει για να στα πιστώσει στο balance.  :p :p

 

 

Οτι κάρτα έχει η πειραιώς διαθέσιμη, την έχω δοκιμάσει. Τι κανω λάθος?

Μονο με request παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Που να τον βάλω ρε συ βλέπεις πουθενά να λέει confirm? :p

 

Ο κωδικός αυτός είναι για άλλο paypal account που δοκίμασα τη κάρτα. Αχ δε διαβάζετε αν έχει πάνω απο  2 σειρές το ποστ :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Να σας ρωτήσω κάτι γιατί το θέμα paypal θα με τρελάνει. Απο εχθές έχω κάνει προσπάθειες όπως και σήμερα το πρωί για να κάνω μία παραγγελία. Να σημειώσω ότι έχω λεφτά στο paypal balance άρα δεν ειναι απαραίτητο να τα δώσω απο κάρτα.

Παρόλα αυτά όμως όποτε πάω να κάνω τη συνναλαγή μου λέει

Στο paypal δεν έχει τίποτα για confirm ίσα ίσα που είμαι και verified.

attachicon.gifsshot-169.pngattachicon.gifsshot-168.png

Στη τράπεζα όμως όσες φορές προσπάθησα να κάνω συναλλαγή με χρέωνε και απο κάτι.

attachicon.gifsshot-167.png

Ετσι πήγα και έβαλα την μία κάρτα σε έναν άλλο λογαριασμό paypal, με χρέωσε όπως φαίνεται απο πάνω πήρα τον 4ψηφιο τον πέρασα στο paypal και όλα καλά. Επίσης πλέον αφήνει απο τη τράπεζα Πειραιώς να βάλεις και τη κάρτα του λογαριασμού σου (debit) παλιά δε την έπαιρνε με τίποτα, άρα δε χρειάζεται να φορτίζουμε πλέον χρεωστικές και να παίρνει 1 ευρώ ανα φόρτιση. Δεν έχω ψωνίσει ακόμα βέβαια αλλά αφού τη πήρε δε βρίσκω το λόγο να κολλήσει και ο δεύτερος λογαριασμός paypal.

καμιά ιδέα τι παίζει και πως θα μου γυρίσουν πίσω όλα αυτά τα ευρώ; [emoji14]

Όταν πήγες να κάνεις την αγορά, ήταν αρκετό το πόσο στο balance? Γιατί όταν δεν αρκεί το πόσο πηγαίνει να τα τραβήξει από την κάρτα, το οποίο φυσικά δεν γίνεται.

Για την επιστροφή χρημάτων κοίταξε στα recent activities αν γράφει τη συναλλαγή που πήγες να κάνεις και επέλεξε cancel ώστε να ακυρωθει η συναλλαγή και να επιστραφούν τα χρήματα.

Επίσης πολύ φοβάμαι ότι ούτε με τον καινούργιο λογαριασμό θα μπορέσεις να κάνεις αγορά μέσω κάρτας. Όχι ότι δεν γινεται, αλλά είναι πολύ λίγες οι περιπτώσεις που έγινε συναλλαγή με καρτα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγες να κάνεις την αγορά, ήταν αρκετό το πόσο στο balance?

 

 

Ναι κατα πολύ μάλιστα γι αυτό παραξενεύομαι πιο πολύ. Ενώ ειχα κάνει αγορά πριν μέρες (με το γνωστό κόλπο που είπατε πιο πάνω) χρησιμοποιώντας το balance

Το recent activities το έχω δει πολλές φορές χωρίς να έχει τίποτα για επιστροφή. Τους έστειλα μειλ και αναμένω τι θα μου πουν....

Πωτσ γκενεν αυτο?

 

έλα μου ντε :p 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase.

 

Και εμενα αυτο μου βγαζει σε αγορα απο Ebay..και ειμαι Verified εδω και χρονια...

 

@karmen1983

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

εχεις λεφτά στο balance? Γιατί έχω αλλά δε με αφήνει να πληρώσω ούτε μέσω balance

 

Οχι δεν εχω προσπαθησα κατευθειαν να αγορασω να δω αν δουλευει.

 

Τωρα θα δοκιμασω να βαλλω χρηματα στο balance.

 

@@

 

 

 

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card Visa x-ΧΧΧΧ, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

$^%#^%$5 την Alpha μου.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Να σας ρωτήσω κάτι γιατί το θέμα paypal θα με τρελάνει. Απο εχθές έχω κάνει προσπάθειες όπως και σήμερα το πρωί για να κάνω μία παραγγελία. Να σημειώσω ότι έχω λεφτά στο paypal balance άρα δεν ειναι απαραίτητο να τα δώσω απο κάρτα.

 

Παρόλα αυτά όμως όποτε πάω να κάνω τη συνναλαγή μου λέει

 

 

 

Στο paypal δεν έχει τίποτα για confirm ίσα ίσα που είμαι και verified. 

 

attachicon.gifsshot-169.pngattachicon.gifsshot-168.png

 

 

Στη τράπεζα όμως όσες φορές προσπάθησα να κάνω συναλλαγή με χρέωνε και απο κάτι.

 

attachicon.gifsshot-167.png

 

 

Ετσι πήγα και έβαλα την μία κάρτα σε έναν άλλο λογαριασμό paypal, με χρέωσε όπως φαίνεται απο πάνω πήρα τον 4ψηφιο τον πέρασα στο paypal και όλα καλά. Επίσης πλέον αφήνει απο τη τράπεζα Πειραιώς να βάλεις και τη κάρτα του λογαριασμού σου (debit) παλιά δε την έπαιρνε με τίποτα, άρα δε χρειάζεται να φορτίζουμε πλέον χρεωστικές και να παίρνει 1 ευρώ ανα φόρτιση. Δεν έχω ψωνίσει ακόμα βέβαια αλλά αφού τη πήρε δε βρίσκω το λόγο να κολλήσει και ο δεύτερος λογαριασμός paypal.

 

καμιά ιδέα τι παίζει και πως θα μου γυρίσουν πίσω όλα αυτά τα ευρώ; :p

Αφού έστειλες ερώτημα στην υποστήριξη είναι και λίγο ρητορικό πλέον, αλλά θυμάμαι ότι οι χρεώσεις επιβεβαίωσης επιστρέφονται μετά από λίγες μέρες ακόμη κι αν δεν γίνει εισαγωγή του κωδικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Να σας ρωτήσω κάτι γιατί το θέμα paypal θα με τρελάνει. Απο εχθές έχω κάνει προσπάθειες όπως και σήμερα το πρωί για να κάνω μία παραγγελία. Να σημειώσω ότι έχω λεφτά στο paypal balance άρα δεν ειναι απαραίτητο να τα δώσω απο κάρτα.

 

Παρόλα αυτά όμως όποτε πάω να κάνω τη συνναλαγή μου λέει

 

 

 

 

αυτο μπορει να το κανει αν εχεις πχ ευρω στο balance, πας να πληρωσεις κατι σε αλλο νομισμα και εχεις ρυθμισμενο το paypal να μην κανει αυτο τη μετατροπη αλλα η τραπεζα. ετσι αφηνει το balance και παει να χρεωσει την καρτα.

αν θελεις να πληρωσεις σε αλλο νομισμα απο αυτο του balance πρεπει να ειναι ρυθμισμενο να κανει το paypal την μετατροπη συναλλάγματος για να ολοκληρωθει. το κακο ειναι οτι χρεωνει περιπου 5% προμηθεια ετσι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.