Jump to content



Tribes Ascend


Athanasios2104

Recommended Posts

Τελικα το δισκακι εδωσε μεγαλη ανασα στον infiltrator.. Ενα προχειρο παιχνιδι απ το απογευμα:

nfgnrc.png

(Ειχα μονοπωλιο το αντιπαλο generator, φαντασου να παιξω και σοβαρα, τι εχει να γινει :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

ξεκλείδωσα και Doombringer έτσι για δοκιμή (κυρίως για τα force fields για flag defence) και έχω φάει κόλλημα! :D

Το chaingun σίγουρα θέλει σταθερό & καλό χέρι, άλλα νιώθεις terminator (είδα και το 2 χθες :D). Tο saber launcher θέλει σίγουρα buff up, άλλα και πάλι για flag defence εναντίον capper και shrikes πάει γάντι. Tα μεν shrikes βουτάνε πίσω από λόφους για να κρυφτούνε, οι cappers δεν σηκώνονται για να μην τους κλειδώσεις. Πάντως έχω φάει αρκετούς ως τώρα με saber, ειδικά κάτι άκυρους που σου βγάζει το kill ένω είχες στείλει τη ρουκέτα πριν 5 λεπτά και θεωρούσες ότι δεν τους πέτυχες, είναι όλα τα λεφτά :p

Για τα force fields δεν το συζητώ, με ένα supply station δίπλα για να αντικαθιστάς όποιο καταστρέφεται, είναι MUST για flag defence.

Αυτά, κάποια στιγμή θα τσιμπήσω και τις mines :)

Link to comment
Share on other sites

ξεκλείδωσα και Doombringer έτσι για δοκιμή (κυρίως για τα force fields για flag defence) και έχω φάει κόλλημα! :D

Το chaingun σίγουρα θέλει σταθερό & καλό χέρι, άλλα νιώθεις terminator (είδα και το 2 χθες :D). Tο saber launcher θέλει σίγουρα buff up, άλλα και πάλι για flag defence εναντίον capper και shrikes πάει γάντι. Tα μεν shrikes βουτάνε πίσω από λόφους για να κρυφτούνε, οι cappers δεν σηκώνονται για να μην τους κλειδώσεις. Πάντως έχω φάει αρκετούς ως τώρα με saber, ειδικά κάτι άκυρους που σου βγάζει το kill ένω είχες στείλει τη ρουκέτα πριν 5 λεπτά και θεωρούσες ότι δεν τους πέτυχες, είναι όλα τα λεφτά :p

Για τα force fields δεν το συζητώ, με ένα supply station δίπλα για να αντικαθιστάς όποιο καταστρέφεται, είναι MUST για flag defence.

Αυτά, κάποια στιγμή θα τσιμπήσω και τις mines :)

Χαχα, κατι μου ελεγε οτι θα τον συμπαθουσες τον χοντρο!

Εδω και καιρο, οταν μολις τελειωσα τον RDR, ειπα να χωσω DMB - και τον ολοκληρωνω συντομα (πλιν mines βεβαια)..

Εχει το ποιο δυνατο machinegun στο παιχνιδι, οτι ερχετε κοντα σου απλα το γαζωνεις. Αν και ειναι πιο suited για outdoor combat, παρα indoor. (γιατι indoors, τρωει pwn απο κλασεις με explosives)

Αυτο με την ρουκετα ειναι true story.. Αν και αργη, μη νομιζεις οτι οι περισσοτεροι μπορουν να την αποφυγουν.. μονο πισω απο λοφους, ναι.. Το shrike απ την αλλη, μπορει απλως να τρεχει, και η ρουκετα καποια στιγμη θα ψοφισει απο μονη της (πρεπει να το φτιαξουν αυτο).

Αυτο που ειναι ολα τα λευτα ειναι οι σπαστικοι τυποι που ερχονται με Wheel Deal & Pilot και παιζουν αποκλειστικα με Beowulf. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευχαριστιση να πετας τριγυρω (οπως οπως με αυτο το energy), και να τους spammαρεις ρουκετες μεχρι να ψοφισουν, ΚΑΘΕ φορα που βγαζουνε Beowulf.. :hehe:

Που να δεις αμα πεσεις πανω σε απελπισμενους cappers (ιδιως στην Crossfire), βαζεις απλως το Forcefield διαγωνια στην σημαια (για να πεφτουν πανω απο οποιο μονοπατι) και πας και κανεις φραπεδια και τσιγαρο.. Απο μονο του κανει spree.. :hehe:

Α, btw, χθες πρωι αυτο (5:00AM or so):

15rcup5.jpg

:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ το διαλυσανε το παιχνιδι.. :getlost:

Λες και εγινε ξαφνικα για μυωπες με 10 βαθμους.. Παραπανω συμβολα, ολα σε bold.. Και το στοχαστρο? ΑΙΣΧΡΟ.. No wonder γιατι διαβασα κραξιμο στο forum, με το που επαιξα το πρωτο παιχνιδι στην 0.1.848.0 καταλαβα..

Τα 2 νεα πραγματακια που ειναι εν οψη για τον INF (συμφωνα με το menu ad):

Throwing Knives and Ninja Smoke Grenades.

From the strings file:


[TrDevice_ThrowingKnives]
ItemName="Throwing Knives"
InfoPanelDescription="Throwing Knives deal impressive damage, but require a sure aim."
UpgradeDescription[0]="+10 AMMO"
UpgradeDescription[1]="-30% RELOAD\nTIME"
UpgradeDescription[2]="+1 CLIP\nSIZE"


[TrDevice_NinjaSmoke]
ItemName="Flash Grenade"
InfoPanelDescription="Instantly vanish without waiting the normal pulse time from taking damage or firing a weapon. In addition, remain in stealth for 2 seconds even if you take damage. Firing a weapon will still break stealth."
UpgradeDescription[0]="+1 AMMO"
UpgradeDescription[1]="+1 SECOND\nDAMAGE\nHIDDEN"
UpgradeDescription[2]="+1 SECOND\nDAMAGE\nHIDDEN"

Λιγο meh, ακουγονται..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους συναδελφους Tribals! :p

Ξεκινησα και εγω (τελευταιος και καταιδρωμενος) το T:A και το nick μου στο game ειναι Reapster. Μηπως εχει κανεις υποψιν του καμια ελληνικη clan?Γιατι βαριεμαι να παιζω μονος :help:.Αν οχι τοτε καντε με add και cya in-game:dance3:!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους συναδελφους Tribals! :p

Ξεκινησα και εγω (τελευταιος και καταιδρωμενος) το T:A και το nick μου στο game ειναι Reapster. Μηπως εχει κανεις υποψιν του καμια ελληνικη clan?Γιατι βαριεμαι να παιζω μονος :help:.Αν οχι τοτε καντε με add και cya in-game:dance3:!

για ελληνική clan δεν βρήκα κάτι, Athanasios2104 εγώ! VGW!

Link to comment
Share on other sites

ok παιδακια εκανα add οσους βρηκα.Σε ποιο server ειστε?Εγω ειμαι europe-london τωρα και λιωνω:T:. Κριμα που δεν υπαρχει in-game chat για να μιλαμε κιολας... :hm:.Αντε να βρεθουμε καμια φορα να blue plate-ιαστουμε :p

VGW οντως :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.