Jump to content



Πρόβλημα μετα απο update των drivers..!


QQman

Recommended Posts

Πήγα να κανω update τους drivers στην καρτα γραφικων μου μεσω steam (ati 4850) οταν κοντευε η ολοκληρωση της εγκαταστασης πεταει blue screen...κανει restart και κανω ξανα εγκατασταση τους οδηγους...

Ενω εγκαταστηθηκαν οι οδηγοι δεν βρισκει την καρτα και μου εχει γραφικα τυπου safe mode..

Μου πεταει το εξης μνμ No AMD graphics driver is installed, or the amd driver is not functioning properly. Please install the AMD driver appropriate for your amd hardware.

Εκανα πολλες εγκαταστασεις ακομα και driver sweeper..και ξεχωριστα το catalyst με τους οδηγους...

Τίποτα δεν πιανει..και στην διαχείριση συσκευων μου εχει την καρτα με θαυμαστικο !

Τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έκανα επανεγκατάσταση τους παλιούς , γι'αρχή. ή από backup ή από το CD/DVD.

Στη συνέχεια θα ήμουν πιο προσεκτικός σχετικά με το τι drivers θα κατεβάσω ,αν είναι για την έκδοση της κάρτας μου..κλπ.

Καλό είναι να κάνεις backup τους drivers (όλους) οι οποίοι ξέρεις ότι δουλεύουν σίγουρα.

Υπάρχουν προγράμματα γι'αυτό. Αν ψάξεις ,θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάνε εκκάθαρση ξανά με το driver sweeper 2.9.0 και αφού κάνεις restart δοκίμασε να βάλεις ξανά τους drivers. Μήπως δεν έχεις κατεβάσει τους σωστούς; Τους έχω βρει εγώ για εσένα παρακάτω ανάλογα με τι σύστημα έχεις(γιατί δεν το αναφέρεις πουθενά, ούτε στην υπογραφή σου).

Windows Vista/7 x86:

ATI Radeon

Windows Vista/7 x64:

ATI Radeon

Link to comment
Share on other sites

Τους σωστους εβαζα αλλα δεν ξερω γιατι παιζει κολλημα...ξαναεβαλα τους παλιους και τωρα δεν δουλευει το crossfire...

δοκίμασες δηλαδή αυτούς που σου παρέθεσα παραπάνω και δε λειτούργησαν πάλι; Μπορείς να μας πεις τι λειτουργικό έχεις και το πλήρες όνομα της κάρτας σου; Έχεις και crossfire ε; Πότε άρχισε όλο αυτό να γίνεται; Μετά από τι;

Link to comment
Share on other sites

Εχω win 7 64bit αρχισε οταν πηγα να κανω update τους οδηγους μεσο του steam!!

4850 sapphire την "κοντουλα" μπλε !

Η sapphire έχεις βγάλει μπόλικες τέτοιες. Το πλήρες όνομά της ποιό είναι; 512MB ή 1GB; Δώσε μου φώτο από το gpu-z αν μπορείς και θα καταλάβω μάλλον ακριβώς ποιά είναι. Αλλά πιο απλά, το πλήρες όνομά της. Θέλω να σου δώσω τους drivers που δίνει η sapphire, για αυτό σου λέω όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το atiman uninstaller,απεγκαθιστάς drivers με το uninstall manager του Catalyst,μπουτάρεις σε safe mode,τρέχεις το atiman και σβήνεις τα απομεινάρια,μπαίνεις κανονικά στα windows και κάνεις εγκατάσταση.

Αυτό πρέπει να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το atiman uninstaller,απεγκαθιστάς drivers με το uninstall manager του Catalyst,μπουτάρεις σε safe mode,τρέχεις το atiman και σβήνεις τα απομεινάρια,μπαίνεις κανονικά στα windows και κάνεις εγκατάσταση.

Αυτό πρέπει να δουλέψει.

κάνε ακριβώς αυτά και μετά πήγαινε εδώ:

SAPPHIRE- HOME

και βάλε το Catalyst Software Suite 11.2 (το πρώτο)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.