Jump to content



MSI BIG BANG TRINERGY αποψεις για νεο μηχανημα


lifO

Recommended Posts

Καλησπερα στους φιλους του φορουμ,

Μετα απο μεγαλη αναμονη και τελικα απογοητευση οσο αναφορα το Η67 και P67 αποφασισα να γυρισω στα P55 στανταρ και να επιλεξω την MSI BIG BANG-TRINERGY για ενα νεο μηχανημα που στηνω, του οποιου οι βασικες λειτουργιες θα ειναι gaming (λιγο crysis και call of duty και πολυ sims 3 καθως προοριζεται για την αδερφη μου) οπως και αναπαραγωγη HD ταινιων (1080p) σε τηλεοραση 37" υπολογιζω οτι θα παραμενει ανοικτο τουλαχιστον 18 ωρες τη μερα. Ο επεξεργαστης που λεω να βαλω ειναι ο INTEL CORE I5-760 2.8GHZ μαζι με 4 ή 8Gb Ram (αναλογα με το ποσο θα παει η τελικη τιμη) 2 WD σκληρους σε RAID και μια ASUS ENGTX460 DIRECTCU/2DI/1GD5 1GB DDR5 καθως την βρηκα με μια μικρη εκπτωση σε γνωστο καταστημα.

Εχω διαβασει το review της MSI Big Bang Fuzion που βρηκα στο φορουμ και εχω πιστει οτι ειναι εξαιρετικη επιλογη. Ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει δοκιμασει και την TRINERGY (δεν νομιζω να παιξει SLi αμεσα) και αν γνωριζει τυχον προβληματα της.

Επισης ειμαι ανοικτος και θα ηθελα να ακουσω και αλλες προτασεις εκτος MSI BIG BANG-TRINERGY και INTEL CORE I5-760 2.8GHZ αλλα παντα πανω κατω στα ιδια χρηματα (362.29 ευρω απο eshop).

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος θελω πολυ ρευμα για τον επεξεργαστη μου και δεν μπορω να βαλω 2000 τις μνημες σε κανενα κοσμο και κανενα συμπαν...αν σου αρεσουν τα χαρακτηριστικα επιλεξε την...

επισης δεν εχει υsb 3.0 + sata 3.0 δεν την συνιστω...μονο καλη καρτα ηχου εχει με εξαιρετικη πιστοτητα και ποιοτητα ηχου...σκεψου το καλα...ψαξε αλλο μοντελο, ισως το fusion, αν οχι ξεχνα την msi, και πηγαινε αλλου...

αν παλι την θελεις για απλη χρηση, καλη μεν, αλλα παλιωσε...λιγακι...υπαρχουν και καλυτερες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

gaming και HD ταινιες οπως ειπα και πιο πριν τιποτα αλλο το ιδιαιτερο. Δεν με απασχολει ιδιαιτερα το USB 3 για να πω την αληθεια αλλα καλο θα ηταν να υπηρχε φυσικα. Αν εχεις καμια αλλη υποψη σου σε αυτα τα χρηματα κοντα θα ηθελα πολυ να την δω.

Link to comment
Share on other sites

τον i3 530 εχεις?πειραγμενο ή οχι?και τι χρηση κανεις στο pc σου?

Ναι. Έχω κάνει ένα setup 4.2GHz αλλά η αλήθεια είναι ότι τώρα τον δουλεύω default γιατί κλείνω τα ανεμιστήρια του ψυγείου για να είναι τέρμα αθόρυβο το PC. Photo editing, browsing και gaming κάνω κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχω κάνει ένα setup 4.2GHz αλλά η αλήθεια είναι ότι τώρα τον δουλεύω default γιατί κλείνω τα ανεμιστήρια του ψυγείου για να είναι τέρμα αθόρυβο το PC. Photo editing, browsing και gaming κάνω κυρίως.

θα αλλαζες mobo ή εισαι ευχαριστημενος?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.