Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Για να αξιοποιήσουμε τα 668b ποια κάρτα ήχου προτείνετε ; επίσης χρειάζεται να αγοράσουμε κάτι εξτρα;

εγω με την onboard μια χαρα ακουω και απο ενταση πανε πολυ καλα. η πιο γνωστες του ηχου λογικα θα σου βρουν το τελειο συνδυασμο για μεγιστη ακουστικη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

εγω με την onboard μια χαρα ακουω και απο ενταση πανε πολυ καλα. η πιο γνωστες του ηχου λογικα θα σου βρουν το τελειο συνδυασμο για μεγιστη ακουστικη ποιοτητα.

Τώρα τα razer electra έχω , με τα superlux και μια κάρτα ήχου της προκοπής θα δω διαφορά στην ενταση του ήχου αλλά και στην ποιότητα του ;

Link to comment
Share on other sites

681 EVO

Θα εχουν μεγαλη διαφορα απο τα 668b/669;;Μηπως να παω καλυτερα σε αυτα γιατι στο μελλον ποτε δεν ξερεις μπορει να μπει καποια καρτα ηχου η καποιος ενισχυτης αν υπαρχουν τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα εχουν μεγαλη διαφορα απο τα 668b/669;;Μηπως να παω καλυτερα σε αυτα γιατι στο μελλον ποτε δεν ξερεις μπορει να μπει καποια καρτα ηχου η καποιος ενισχυτης αν υπαρχουν τα χρηματα.

Eμενα προσωπικα ο ηχος τους μου αρεσε πιο πολυ απο 668b.

Πιο fun τα EVO λογω bass πιο boring (πιο flat)τα 668b χωρις να κερδιζεις σε "clarity" και "soundstage", τουλαχιστον απο τις δοκιμες μου.

Aπο ανεση ειναι η μερα με τη νυχτα με τα 668b, τα οποια δε μου εκατσαν ποτε καλα, ακομα και με τα extra velour pad.

Eνα αλλο πλεονεκτημα των EVO ειναι οτι σου δινουν στην τιμη extra valour pads, στα 668b αν τα θελεις ειναι 17 ευρω παραπανω.

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Eμενα προσωπικα ο ηχος τους μου αρεσε πιο πολυ απο 668b.

Πιο fun τα EVO λογω bass πιο boring (πιο flat)τα 668b χωρις να κερδιζεις σε clarity και soundstage, τουλαχιστον απο τις δοκιμες μου.

Aπο ανεση ειναι η μερα με τη νυχτα με τα 668b, τα οποια δε μου εκατσαν ποτε καλα, ακομα και με τα extra velour pad.

Eνα αλλο πλεονεκτημα των EVO ειναι οτι σου δινουν στην τιμη extra valour pads, στα 668b αν τα θελεις ειναι 17 ευρω παραπανω.

Οκ ευχαριστώ άρα και εγώ πάω για τα άσπρα 681 evo.

Link to comment
Share on other sites

δεν τα εχω δοκιμασει τα 669 και δεν ξερω.

δες αν σε βοηθησει αυτο το review:

https://forum.lowyat.net/index.php?showtopic=1733080&st=2520&p=50691586entry50691586

Ευχαριστώ θα το τσεκάρω α και πρέπει να αγοράσουμε και : ενισχυτη ακουστικων και dac/καρτα ηχου;

Είμαι με onboard Realtek ALC898

Link to comment
Share on other sites

Αν προχωρήσετε σε ομαδικη,πειτε μου για ενα Superlux 681 evo WH.

Επειδη δεν εχω συμμετασχει ξανα σε ομαδικη,και ειμαι θεσσαλονικη,ενημερωστε με μια πως θα παιχτει το ολο σκηνικο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το τσεκάρω α και πρέπει να αγοράσουμε και : ενισχυτη ακουστικων και dac/καρτα ηχου;

Είμαι με onboard Realtek ALC898

μόλις έβαλα την κάρτα ήχου πάνω, χάζεψα από την διαφορά απόδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημερες μου!

Μεσα κ εγω στην ομαδικη για Superlux 681 evo ΒΚ. (Νεες παραλαβες παραμονη)

Με μενα κ αν ειναι μεσα ακομη οι παρακατω, ειμαστε 9..Αλλος ενας..

PolomanGR

alkibiadhs

zakis

sakinor

GruntGR

budragenio

TifoziF1

SpirosKGR

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.