Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

[Off-topic] Μάγκες κρατάτε τα λεφτά σας διότι μας βλέπω για ομαδική ξανά :)

Superlux HD681MKII aka HD681 Evo

9e0a9975im.jpg

Specs:

Type: Dynamic, semi-open-

drive unit: Ψ50 mm, neodymium iron

Sensitivity: 98 dB SPL (1mW) at 1KHz

Frequency response: 10-30,000 Hz

Maximum input power: 300 mW

Rated impedance: 32 Ω

earmuffs: imitation leather

wire : 2.5 m straight line, unilateral outlet

fittings: threaded lock connector into the gold-plated stereo 3.5 mm

Weight (with cable): 276 g / 9.75 oz

with the goods Annex:

• Carrying pouch

• 3.5 mm / 6.3 mm gold-plated stereo adapter (Lo tooth type)

replaced the parts: EPK681 earmuffs kit (including one pair of earmuffs and a pair of dust-proof sponge piece)

Τοοοοοσσσοοοοοοο sexyyyyy!!!!

[/Off-topic]

Link to comment
Share on other sites

εχθές πρόλαβα να τα ακουσω. Το μόνο που ζητάνε είναι καλή πηγή. Τα άκουσα με Sony DVP-NS800V + Marantz SR 5200+ Pink Floyd "Dark side of the moon" remastered SACD.

Μάζευα τα σαγόνια μου. 3 φορές σερί άκουσα το album.

Επίσης το Huawei IdeosX5 τα οδηγεί μια χαρά, σε αντίθεση με το zte blade (san francisco) το οποίο ζορίζεται.

post-4796-1416076789,6259_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

[Off-topic] Μάγκες κρατάτε τα λεφτά σας διότι μας βλέπω για ομαδική ξανά :)

Superlux HD681MKII aka HD681 Evo[/Off-topic]

Εντάξει μωρέ, αν κάνουν 29€, τα αγοράζουμε κι αυτά. [MENTION=10170]swatoner[/MENTION] να είσαι stand by :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Τα ακουστικά "παίζουν μεγάλη μπαλίτσα" :banging:

Όσο για τον [MENTION=10170]swatoner[/MENTION], πραγματικά το παληκάρι δεν υπάρχει. Όχι μόνο μας "έφτιαξε" με την παραγγελία, αλλά μέχρι και Γαλάτσι ανέβηκε για την παράδοση (για εμένα και τον Rusty). Νίκο πραγματικά σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

[MENTION=24575]Rusty_Tool[/MENTION] ξέρεις... έξω από e-shop... Σου στέλνω τώρα pm για τα περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

μόλις τα δοκίμασα κ εγω ακούγοντας eloy . πολύ ελαφρυα ,άνετα και ωραίο μπασάκι.

για τα λεφτά τους είναι άριστα

@swatoner , ευχαριστούμε κ πάλι φίλος για ολο τον κόπο σου

@AnimaTronic , εισαι αρχηγός, μ'εβγαλες απο κόπο

Link to comment
Share on other sites

@AnimaTronic , εισαι αρχηγός, μ'εβγαλες απο κόπο

Να δεις ο [MENTION=10170]swatoner[/MENTION] απο τι κόπο μας έβγαλε :D

Μετά απο αρκετές ακροάσεις θα έλεγα οτι τα ακουστικά είναι απίστευτα. Τα έχω πάνω σε μια Creative X-Fi HD USB (τα "οδηγεί" κομπλέ) και πραγματικά αυτό που ακούω δε το έχω ξανακούσει. Βέβαια δεν είμαι ο κατάλληλος για να κρίνω, μιας και τα καλύτερα ακουστικά που είχα ήταν τα Behringer HPS3000 και τα Creative Fatality (τα @@ μου κουνιούνται δηλαδή...).

Προτείνονται ανεπιφύλακτα, ειδικά με αυτή την τιμή. Άμα το 'ξερα, θα έπαιρνα 2-3 :p

Έγινε επεξεργασία από AnimaTronic
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το παραλάβω εγώ σκέπτομαι να αρχίσω να ψάχνω για υλικά ώστε να κάνω έναν ενισχυτή ακουστικών με λυχνίες Κάτι σαν αυτό

Ενισχυτης ακουστικων 12volt με την ECC82

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το παραλάβω εγώ σκέπτομαι να αρχίσω να ψάχνω για υλικά ώστε να κάνω έναν ενισχυτή ακουστικών με λυχνίες Κάτι σαν αυτό

Ενισχυτης ακουστικων 12volt με ν ECC82

Στείλε μου τα στοιχεία σου κ τρόπο αποστολής που θέλεις. Προτιμώ γεν ταχυδρομική κ παραλαβή από κατάστημα. Κόστος 6 ευρώ. Δυστυχώς δεν βρήκα άτομο.

Το πμ θα το δω αύριο. Στήνω το case μου σήμερα επιτέλους

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και γω τα ακουστικά μέσω του φίλου Νίκου (Messias), τον οποίο και ευχαριστώ πολύ! Τα ακουστικά είναι κορυφαία! Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον swatoner που έτρεξε για όλους μας! Να σαι καλά φίλε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

[offtopic : Σήμερα ανακάλυψα τυχαία το συγκεκριμένο forum, μετά από αναζήτηση αρκετών ημερών για την αγορά ακουστικών για το pc. Διαθέτω μέχρι 100 ευρώ και αμφιταλαντευόμουν τον τελευταίο καιρό αν αξίζει να πάρω κάποιο από τα γνωστά "gaming" headphones/headsets. Έχω κάτι φτηνά headphones της Phillips εδώ και 1μιση χρόνο -> 200x200px-ZC-e4375e5d_shp20001.jpeg όμως έχω θέμα με το ότι ζεσταίνονται υπερβολικά εύκολα τα αυτιά μου (στη μία ώρα κοκκινίζουν! :crazy: ) και θέλω να κάνω μια αναβάθμιση, καθώς ακούω πολλές ώρες μουσική στο pc. Είχα δοκιμάσει τα Razer Charcharias ενός φίλου και ήταν φοβερά από άποψη άνεσης στον τρόπο που "κάθονταν" στα αυτιά, όμως τα 80-85 ευρώ μου φαίνονται πολλά για την ποιότητά τους. ]

Αφού, λοιπόν, διάβασα όλες! τις σελίδες του συγκεκριμένου thread, πείστηκα ότι τα Superlux HD668B αξίζουν σίγουρα από άποψη ποιότητας και λογικά? μαζί με τα velour pads των akg K-240 δεν? θα ζεσταίνουν ιδιαίτερα τα αυτιά μου.

Στο ψητό : Αν γίνει ξανά καμιά ομαδική παραγγελία στο άμεσο μέλλον ρίχτε κανά pm.. :banging:

Έγινε επεξεργασία από thepenknife
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28696]thepenknife[/MENTION]

Μην περιμένεις να σου στείλουν πμ. Σίγουρα κάπου θα χαθεί και θα ξεχαστεί. Απλά έχε το νού σου σε κανα μήνα + μπας και ξαναγίνει καμία ομαδική.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.