Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Αν είναι πραγματικά ΠΟΛΥ καλό θα κάνω την υπέρβαση και θα αφήσω το υποψήφιο AINOL για αυτό (τρέμε πιστωτική! :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]

Ειδα πιο πριν στο ποστ οτι πηρες ενα Aurora II.

Ξερεις αν εχει GPS?

Επισης το οικονομικο τροπο αποστολης με 7$ εννοεις το Singapore Post(Δινει tracking)?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια λεφτα υπαρχει και αυτο οπου εχει gps αλλα εχω διαβασει οτι θα καθυστερυσει να βγει στην αγορα..

Λετε να περιμενω το Crystal οπου ειναι στα ιδια λεφτα με το aurora και εχω δυο τρια παραπανω πραγματακια η aurora και ξερο ψωμι??

Link to comment
Share on other sites

Από 'τι ξέρω σταμάτησαν να παράγουν aurora. Εγώ μάλλον θα παραγγείλω το flame με registered airmail, και ας ελπίσουμε να μην μου επιβάλλουν φόρους οι τελωνειακοί. Ρώτησα πάντως την ainol και μου είπαν οτι το πακέτο το στέλνουν ως δώρο κάτω των 50 δολλαρίων. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αν και το Playbook σπέρνει, το ταξίδι στο San Francisco τα Χριστούγεννα με έχει διαολιάσει... Η ισοτιμία είναι σε πολύ δυνατά επίπεδα για ψώνια με € και καπάκι εμφανίζονται iPad 4, iPad mini και Nexus 10.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το Playbook σπέρνει, το ταξίδι στο San Francisco τα Χριστούγεννα με έχει διαολιάσει... Η ισοτιμία είναι σε πολύ δυνατά επίπεδα για ψώνια με € και καπάκι εμφανίζονται iPad 4, iPad mini και Nexus 10.

Πάντως για να έχεις και την αλλαγή/αναβάθμιση/συμπλήρωση (όπως θέλεις το λες) στο πίσω μέρος του μυαλού μάλλον σπέρνει ελαφρώς λιγότερο από το προβλεπόμενο :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να έχεις και την αλλαγή/αναβάθμιση/συμπλήρωση (όπως θέλεις το λες) στο πίσω μέρος του μυαλού μάλλον σπέρνει ελαφρώς λιγότερο από το προβλεπόμενο :p

Το Playbook μια χαρά σπέρνει, εσύ μιλάς για τον χρήστη. Π.χ. κανένας από τους δεκάδες SSD που περάσανε από το PC μου δεν είχε πρόβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και το Playbook σπέρνει, το ταξίδι στο San Francisco τα Χριστούγεννα με έχει διαολιάσει... Η ισοτιμία είναι σε πολύ δυνατά επίπεδα για ψώνια με € και καπάκι εμφανίζονται iPad 4, iPad mini και Nexus 10.

Τστστσ.. Με απογοητεύεις. :p 1ον, έχεις βάλει τα iPad στη λίστα μαζί με το Nexus 10?? 2ον, ούτε καν το σκέφτεσαι για κάποιο W8 RT;

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε επιτέλους το nexus 7 και μπορώ να πω ότι πρόκειται για μια πάρα πολύ ωραία συσκευή η οποία παίζει τα πάντα.

ήρθε με 4.1 android και μόνο του έκανε Upgrade στην 4.1.1 και μετά στην 4.1.2. Η μπαταρία του με λογική χρήση και ανοικτό το wifi το 70-80% της λειτουργίας του λέει στα stats ότι έχει δουλέψει 16h 44m Και του απομένει 21%. Με full χρήση που του έκανα χτες στις 10 ώρες έκλεισε.

Η οθόνη είναι πραγματικά τρομερή και πλέον δεν μπορώ να δω άλλη πέραν από αυτή του ipad 3 ή μεγαλύτερης ανάλυσης για να είμαι ακριβής. Επίσης η απόκριση της είναι υποδειγματική στο touch.

Εγώ πήρα το 8αρι και πρόβλημα χωρητικότητας για να εγκαταστήσω τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που ήθελα, δεν είχα (μου μένους 2Gb τώρα που μιλάμε). Μουσική ή ταινίες δεν θα βάλω και αν βάλω να δω θα το "ριζώσω" και θα τις διαβάζει από το εξωτερικό usb..Πάντως το παρήγγειλα πριν ανακοινώσουν ότι το αποσύρουν σαν μοντέλο, οπότε σε οποιον πάει να το πάρει του προτείνω να πάρει το 16αρι ή αν θέλει και 3g το 32gb που βγαίνει σε λίγο. Πάντως μπορεί κάποιος να βάλει 3g dongle αν το ριζώσει φυσικά...

Θα ήθελα βέβαια να μπορώ να έχω μια spare μπαταρία και δυστυχώς για να την αλλάξω (όποτε και άμα) πρέπει να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό.

http://ifixit-guide-pdfs.s3.amazonaws.com/guide_9895_en.pdf

Το θέμα είναι αν ξέρει κανείς που μπορεί κανείς να βρει μια spare;;

Link to comment
Share on other sites

thanks! το έχω σκεφτεί αυτό...αυτό που θέλω είναι να μπορώ να βγάλω την παλιά και να βάλω την καινούργια όταν η original τα φτύσει..

αν δεν υπάρχει λύση μάλλον πάμε εκεί...

Link to comment
Share on other sites

3,7v από eBay με ανάλογες διαστάσεις λογικά υπάρχουν μπόλικες, αλλά δεν έχω ιδέα αν έχουν με αυτό το βύσμα των 5 καλωδίων.

(ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ - ΠΙΘΑΝΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΩ)

EDIT Για αυτό λέω άσχετος. Διάβασα 4S1P αντί για 41SP ποιο κάτω και όλες οι υποθέσεις μάλλον είναι λάθος περί 4ων μπαταριών που φτιάχνουν μια μεγάλη, αλλά θα πάρεις μια ιδέα

Worst case scenario όπου δεν βρίσκεις μπαταρίες ειδικά για το Nexus.

Υποθέτω με βάση αυτό

1 x 150mm RC Lipo Lithium Polymer 41SP Battery Balance Charger Plug | eBay

πιθανόν η μπαταρία του Nexus να είναι 4 μπαταρίες παράλληλα (?) στα 1100mAh που δίνουν συνολικά κάπου στα 4300 (???) οπότε απλά βρίσκεις 4 ίδιες μπαταρίες lithium polymer με κατάλληλες διαστάσεις και ικανοποιητική χωρητικότητα, κάνεις εγχείρηση σε αυτήν του Nexus, ξεκολλάς τις μπαταρίες από το κύκλωμα στο οποίο είναι κολλημένες και κολλάς τις νέες που μόλις αγόρασες και ελπίζεις να μην είναι για τα μπάζα.

Μπαταρίες lithium polymer σαν την παρακάτω έχουν ένα κυκλωματάκι προστασίας εκεί που είναι το κίτρινο σελοτέιπ το οποίο μπορεί να αφαιρεθεί

3.7V 150 mAh Polymer Lithium Battery LiPo For Mp3 MP4 GPS ipod sat Nav | eBay

αλλά ίσως να παίρνει 4 τέτοιες

3.7v 3000mah 3ah lithium polymer battery used MP4 DVD Tablet PC size 6*52*103mm | eBay

και το κυκλώματάκι προστασίας να είναι πάνω στην πλακέτα του Nexus.

ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΩ ΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΔΩ.

Δεν νομίζω πάντως ότι από την στιγμή που μιλάμε για αφαιρούμενη lithium μπαταρία δεν υπάρχει λύση ακόμα και αν δεν βρίσκεις πουθενά μπαταρία ειδικά για το Nexus.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

με μπόλικο ψάξιμο ευρέθη...

Laptop Batttery For C11 ME370T Batttery 3.7V 16WH-in Laptop Batteries from Computer & Networking on Aliexpress.com

Google Nexus 7 Battery C11-ME370T « Sunpow Industrial Limited

το μόνο που απομένει είναι να βρεθεί και σε λογική τιμή.. :p

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.