Jump to content



Kατασκευή evaporator


eleven

Recommended Posts

Τωρα που αποχτήσαμε τεχνογνωσία (βλ UNSEEN ) ορεξη (βλ UNSEEN ) εξοπλισμόςκτλ που χρειάζονται αλλα έλειπε ενα μικρό εξάρτημα είπα να βοηθήσω λίγο την κατάσταση

με βάση μερικά σχέδια που μου έδωσε UNSEEN σχεδλιασα αυτο το evaporator .Mια που δεν ξέρω και πολλά πάνω στο θέμα κάθε ιδέα -πρόταση θα ήταν ευσπρόδεκτη

Αρχικό σχέδιο

post-62-1416070889,012_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Τέλειο! :worship: :worship: :worship: :worship:

Πως θα υποχρεώσεις το φρεον να ακολουθήσει αυτή την διαδρομή?

Θα σφραγίσεις τόσο καλά τα αυλάκια από πάνω έτσι ώστε να μην επικοινωνούν μεταξύ τους ούτε στο ελάχιστο?

Link to comment
Share on other sites

μπβαβο 11,καλη επιτυχια

παντως η ασημοκολληση δεν ειναι και ευκολο πραγμα,πρεπει να το ζεστανεις με 2 φιαλες προπανιου συγχρονως!

επισης στο iceclodcomputing που βρηκες το σχεδιο λεει οτι το evaporator θα πρεπει να αντεχει σε πιεση 450 PS!!!!!

αληθεια λετε να ειναι?

κανπνικα η πιεση σε ενα τετοιο συστημα δεν ειναι αναλογη με την δυναμη του κομπρεσσορα?

πχ αν βαλουμε 1/8 η πιεση θα ειναι 1/8?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Skinny13 Για τις απορίες που έχεις μίλα με τον Unseen αυτός έιναι ο ειδικός πάνω στο θέμα Εγώ απλός βοηθάω (για την ώρα )

Υ.Γ Για το πάχος που με ρώτησες μια χαρά είσαι εκει που το φτιάχνεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι eleven και unseen, γιατί δεν δοκιμάζετε στρογγυλό μπλοκ? Δεν έχω τα στοιχεία να το αποδείξω ακόμη αλλά νομίζω ότι θα αποδίδει καλύτερα. Επίσης δοκίμασε να κάνεις τα αυλάκια πιο στρογγυλά έτσι ώστε να δημιουργείς στροβιλισμό στο εσωτερικό. Μετά το φορματ θα προσπαθήσω να ποστάρω ένα σχέδιο. (υπάρχει άκρη για κομμάτια χαλκού μεγάλου πάχους? Αν γίνεται εταιρία για να παραγγείλει το πανεπιστήμιο (ο χαλκός που έχω τελειώνει))

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει σχέδιο του μπλοκ του baker αν και έψαξα! Το μόνο που δανείστηκα είναι το στρογγυλο σχήμα που μου φάνηκε και πρακτικό-ωραίο. Τα οβάλ δόντια είναι δική μου έμπνευση!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.