Jump to content



The iPad thread


Chosen

Recommended Posts

ουπς ο φίλος έκανε λάθος, έψαχνε για Ιπαντ2 και θα μπερδευτικε. Τον ενημερώνο ASAP,

thnx !!!

Edit: αυτό http://cgi.ebay.de/Apple-iPad-2-3G-WiFi-64GB-White-w-Full-Apple-Warranty-/300579900101?pt=DE_iPad_Tablets_PCs_eReaders&hash=item45fbf54ac5 είναι το "νεότερο και πιο τουμπανάτο" μοντέλο ipad μεχρι τώρα έτσι ?

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝΧ !!

Με φορητές συσκευές δεν έχεις πρόβλημα. Κι εγώ από USA τα αγόρασα και μου είπαν στο Apple store εδώ (Δουβλίνο) ότι είμαι κυριλέ.
Μπορεί κάποιος "κάτοικος Ελλάδας" να επιβεβαιώσει αυτό που λέει ο Ιρλανδός παραπάνω, γιατί εδώ είναι Βαλκάνια, δεν είναι παίξε-γέλασε.
Link to comment
Share on other sites

32gb δεν νομιζω... με το 16 πιστευω θα ειναι πολυ ευχαριστημενος!!

Επειδή θα το κρατήσει καιρό πριν πάρει κάτι άλλο έλεγα να πάρει το 32αρι μπας και στο μέλλον θέλει να βάλει και καμιά ταινία για κανένα ταξίδι κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω από Αμερική άρα δεν είναι τόσο ακριβό + ότι αφού θα το κρατήσει για αρκετά χρόνια γιατί να μην έχει καλύτερα χαρακτηριστικά?

Στο σκρουτζ το ipad 1 έχει 414euro το φθηνότερο ενω το ipad 2 έχει 360euro στην Αμερική.

Έγινε επεξεργασία από Periklis_pap
Link to comment
Share on other sites

Να προσφέρω κι εγώ τη μικρή εμπειρία μου με το ipad:

Applications:

- ibooks (free). PDF (πχ περιοδικά) κ ebook viewer.

- IM+ Pro, πολύ καλός για chat με gchat, windows live messenger, twitter κλπ

- Google Earth

- Tapatalk, για να μπαινουμε στο αγαπημένο μας φορουμ και όχι μόνο

- Teamviewer HD, VNC Viewer, RDP, remote desktop apps

- Proto Thema HD

- AVPlayer HD, για να βλέπετε ταινίες σε οποιο φορμά κι αν ειναι.

Games:

- Angry Birds HD, Angry Birds Rio HD, Angry Birds Seasons HD

- Rage HD (fps, πολυ ατμοσφαιρικο)

- Monopoly HD

- Infinity Blade

- Block Breaker 3

- Shanghai

- Sudoku2HD Pro

- Drawn (puzzle-adventure)

- Azada HD (puzzles)

- Field runners (tower defense game)

- Worms 2

- RealRacing2HD

- Plants Vs Zombies HD

- Dead Raid

Αυτα προς το παρόν, οποιος έχει να προτείνει κατι παρόμοιο :)

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε ένα ανιψάκι και ήθελε να του δείξω πώς να κάνει τους υπότιτλους UTF8 από το Teamviewer. Και τα 2 μου PC όμως είναι off λόγω αναβαθμίσεων και δεν ήξερα τι να κάνω. Ξαφνικά θυμήθηκα ότι είχα.. αγοράσει το Teamviewer HD στο iPad και μου δόθηκε ευκαιρία να το δοκιμάσω. Δούλεψε πολύ καλύτερα απ' ό,τι περίμενα και θεωρώ την αγορά του must (:tomato: ) για όλα τα iPad :T:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό παιχνίδι είναι το Metal Gear Solid Touch κατά τη γνώμη μου και μόλις $0.99 αυτή την περίοδο.

METAL GEAR SOLID TOUCH (US) for iPhone, iPod touch, and iPad on the iTunes App Store (δυστυχώς μόνο US App Store)

@Tifozif1 Η εγγύηση ισχύει από όπου και αν αγοράστηκε το iPad, πρόβλημα υπήρχε μόνο όταν δεν κυκλοφορούσε επίσημα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πως φορτώνουμε ταινίες από τον υπολογιστή;

Εξαιρείτε το WiFi που είναι πιο αργό και από τον

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Two_toed_sloth.JPG

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλή φαίνεται. Είδα κι αυτήν

MARWARE Κάλυμμα Eco-Vue MW-EV-IPAD2 :αγορές, τιμές, αξεσουαρ MARWARE Κάλυμμα Eco-Vue MW-EV-IPAD2 - Pixmania

την έχει φίλος μου και λέει βολεύει πολύ το: " Τέλος, το Eco-Vue της Marware διαθέτει πρακτικό ιμάντα για να κρατάτε την tablet με το ένα χέρι."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.