Jump to content



Paysafe card,αξιζει;


Hydra

Recommended Posts

Ε λεφτα ειναι και αυτα .... αλλα γενικα θελω να ξερω,γιατι μπορει να χρειαστει να δωσω παραπανω ... (50 ή και 100)

Αστο φίλε ξέχνα το , για τέτοια ποσά , δεν λερώνεται κανένας ..

Και στο λέει κάποιος με 9.500 πιστωτικό όριο ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για αγορες στο νομισμα του ευρω ομως,κατι τετοιο δεν γινεται.Οποτε 25 πληρωνεις,25 εχεις.

@panoc Απο θεμα ασφαλειας ολα καλα;

δεν υπαρχει θεμα ασφαλαειας, αφου συνηθως δε χρειαζεται να βαλεις τιποτε αλλο απο το πιν.

κατι που ισψς δε ξερεις ειναι οτι εαν δε χρησιμοποιησεις ολο το ποσο μενει υπολοιπο στη καρτα οποτε και μπορεις να κανεις μια αλλη αγορα μετα, η αξια της οποιας ομως δε μπορει να υπερβαινει το υπολοιπο που εχει μεινει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει θεμα ασφαλαειας, αφου συνηθως δε χρειαζεται να βαλεις τιποτε αλλο απο το πιν.

κατι που ισψς δε ξερεις ειναι οτι εαν δε χρησιμοποιησεις ολο το ποσο μενει υπολοιπο στη καρτα οποτε και μπορεις να κανεις μια αλλη αγορα μετα, η αξια της οποιας ομως δε μπορει να υπερβαινει το υπολοιπο που εχει μεινει.

Μπορείς να παντρέψεις το υπόλοιπο με μια ή και περισσότερες paysafe κάρτες στα περισσότερα σοβαρά online καταστήματα. Γενικά πάντως αυτο που έχω παρατηρήσει εγώ ειναι ότι στις επιλογές πληρωμής ενος προϊόντος η πληρωμή με κάρτα paysafe βγαίνει ακριβότερη σε σχέση με τις υπολοίπες (π.χ paypal,κατάθεση σε τραπεζικό λογ. κτλ). Από εκεί παίρνουν και την προμήθεια τους. Ο οικονομικότερος τρόπος είναι κατάθεση σε τραπεζικο λογαριασμό αλλά σε περίπτωση "στραβής" τρεχεις και δεν φτάνεις... Paypal και πάλι Paypal απο εμένα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατσε τι εννοεις οτι με paysafe βγαινει ακριβοτερη η πληρωμη?Αμα ενα πραγμα κανει 20 ευρω,ο ιδιο δε θα το πληρωσω τοσο με μια paypal,στην οποια εχω βαλει 20 ευρω ,οσο και με μια paysafe που την αγορασα 20 ευρω?Αν π.χ το προϊον κοστιζει 20.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει σε ορισμένα online καταστήματα να γραφούν τιμες για ενα συγκεκριμένο προϊόν: πχ. "τιμη 25€ πληρωμή μέσω Paypal" και "τιμή 25€+2€ πληρωμή μέσω Paysafe" (το +2€ ειναι τυχαίο νούμερο). Το έχω δει αυτό 100% αλλά νομίζω οτι δεν ισχύει παντου γιατί εχω δει και ίδιες τίμες ανεξαρτήτα απο τον τρόπο πληρωμής. Απο κάπου πάντως παίρνουν προμήθεια.

edit

Παίδες εαν είστε απο 18 και πάνω πηγαίνετε βγάλτε μια prepaid να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο,να κάνετε και όσες συναλλαγές θέλετε με όσα χρήματα θέλετε.

Έγινε επεξεργασία από AlCapone
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσφερουν ολα τα καταστηματα τη δυνατοτητα για αγορες με paysafe;

Τουλαχιστον τα περισσοτερα...;;

Μαν ότι γράφει η ταμπέλα σε κάθε κατάστημα!! :hehe:

Αν έχει επιλογή για πληρωμή μέσω paysafe καλώς... διαφορετικά τον π....!

Για αυτό λεω prepaid και paypal που είναι στάνταρ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

η μονη περιπτωση να μην εχεις διαθεσιμο ολοκληρο το ποσο της paysafe ειναι εαν την περασεις στο paypal οποτε και το paypal κραταει προμηθεια επι της καρτας και σου μειωνει το διαθεσιμο υπολοιπο.

Δεν υπαρχει πουθενά επιλογη να φορτώσεις λεφτα στο paypal απο όσο κοίταξα στο site.

Μπορεις να το αναλύσεις λιγο? :flower:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πουθενά επιλογη να φορτώσεις λεφτα στο paypal απο όσο κοίταξα στο site.

Μπορεις να το αναλύσεις λιγο? :flower:

μια φορα μου εχει τυχει απο ταιβανεζικο για τηλεκατευθηνομενα απο το οποιο ηθελε να αγορασει φιλος και στο οποιο εβαλα 50Ε και με πηγε σε μια σελιδα του paypal και απο εκει εκανα την αγορα.

δε ξερω πως γινεται μεσα απο το paypal.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

πως γίνετε η πληρωμή με paysafe?

δεν το έχω καταλάβει...

αγοράζεις μια paysafe με π.χ. 50E

και πας σε ένα κατάστημα και τους την δίνεις?

και υπάρχει κάποιος τρόπος απλά να τσεκάρει κάποιος τρίτος από το net το υπόλοιπο τις κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

Περνεις καρτα των 100€ , κανεις αγορες των 100€,τελος.Η καρτα σου εχει μεσα 100€.

Αν το καταστημα δεχεται paysafe.

υπαρχουν ομως καταστηματα αγορων που σου κρατανε δασμο .

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις μια καρτα 25€....αγοραζεις πχ απο το steam ενα παιχνιδι των 10€....πλεον η καρτα σου θα χει 15€....

Το υπολοιπο το τσεκαρεις απο εκει που λεει ''πιστωτικο υπολοιπο''.

Τραγικα ευκολη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

πως γίνετε η πληρωμή με paysafe?

βάζοντας τον serial number της κάρτας

και υπάρχει κάποιος τρόπος απλά να τσεκάρει κάποιος τρίτος από το net το υπόλοιπο τις κάρτας?

Απλά πας στο site και απο εκει επιλέγεις πιστωτικό υπόλοιπο όπου βάζεις το serial number και σου λεει το διαθέσιμο υπόλοιπο!

Link to comment
Share on other sites

βάζοντας τον serial number της κάρτας

Απλά πας στο site και απο εκει επιλέγεις πιστωτικό υπόλοιπο όπου βάζεις το serial number και σου λεει το διαθέσιμο υπόλοιπο!

δηλαδή άμα έχω 50E στην κάρτα μπορώ να στείλω το serial και να δει πως έχω 50E?

και τα λεφτά πως μπορεί να τα πάρει? πρέπει να δώσω την κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα σου πω αφορά το steam.....μόλις επιλέξεις πληρωμή με paysafe σε κάνει redirect σε secure site της paysafe όπου εκεί βάζεις το serial...αν δημιουργηθεί πιστωτικό υπόλοιπο αυτό παραμένει στη κάρτα για μελλοντική χρηση!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια που λέει ο φίλος tazerom ισχύουν και σε σπορτινγκμπετ και ποκερσταρς που εχω δοκιμάσει

Μια ερώτηση αν μου επιτρέπεται το hijack...

Υπάρχει τρόπος αν έχουμε αρκετές paysafe ( είτε κωδικό είτε όλη την καρτούλα)

να τις μετατρέψουμε σε μετρητό;

Έχω βρεθεί με 300€ συνολικής αξίας pay τις οποίες δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω αλλά

δε ξέρω και πως να τις μετατρέψω σε μετρητό...

Link to comment
Share on other sites

φτιάχνεις ένα λογαριασμό στα ποιο πάνω site τυχερών παιγνίων και τα περνάς εκεί (paysafe).

Κάνεις κατάθεση από λογαριασμό τραπέζης σου (προπληρωμένη κάρτα) μία φορά τουλάχιστον για να ελεγχθεί το ποίος είσαι και μετά κάνεις ανάληψη από το λογαριασμό του παιχνιδιού στον λογαριασμό της τράπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.