Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Μήπως το παρατραβάμε με περιστατικά που έγιναν στα '80s? Αλλιώς μετά από 30 χρόνια να λέμε για τον Hydra που μια φορά πούλησε εισιτήρια των Prodigy σε τιμή χώμα. Κατά τα άλλα, στα υπόλοιπα συμφωνώ.

Ε, πάρε 2005, μια και τον εκθειάζουμε στο ΠΟΘ:

Iδιόχειρη αφιέρωση Παττακού στον Άδωνι Γεωργιάδη και καρφιά από τη Χ.Α. Τι απαντά ο ίδιος - NEWS247

:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις, ε? Αν εγώ πω ότι ο Τσίπρας είναι χαρισματικός ή δυναμική γυναίκα η Κανέλλη, αυτομάτως σημαίνει ότι είμαι Συριζα/ΚΚΕ. Για να μην πω πόσο ανεξάρτητο είναι με την απόδοση μου πάνω στην δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις, ε? Αν εγώ πω ότι ο Τσίπρας είναι χαρισματικός ή δυναμική γυναίκα η Κανέλλη, αυτομάτως σημαίνει ότι είμαι Συριζα/ΚΚΕ. Για να μην πω πόσο ανεξάρτητο είναι με την απόδοση μου πάνω στην δουλειά μου.

Παρεξηγείσαι εύκολα. Πλην όσων διαφημίζουν τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, δεν έχω λόγο να ασχολούμαι με το τι "είναι" ο καθένας. Απλά τυχαίνει να διαφωνώ ότι ο Γεωργιάδης είναι από τους εργατικότερους πολιτικούς των τελευταίων χρόνων. Δεν έχει άλλες προεκτάσεις η απάντησή μου.

Επιπλέον, σήμερα δημοσιεύτηκε η είδηση που επανεπιβεβαιώνει τη στενή του σχέση με μια πολιτική φράξια που ξαφνικά θεωρήθηκε επικίνδυνη για τη Δημοκρατία και τέθηκε εκτός νόμου, αλλά με όλους τους κατά καιρούς συμπαθούντες να μένουν στο απυρόβλητο.

Αν το πρόβλημα είναι όντως στους θεσμούς κι όχι στα πρόσωπα, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι για τον Παππά είναι επιβαρυντική η σχέση του με τους πραξικοπηματίες, αλλά για τον Γεωργιάδη είναι απλή ιστορική περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τυχαίνει να διαφωνώ ότι ο Γεωργιάδης είναι από τους εργατικότερους πολιτικούς των τελευταίων χρόνων.

Θέλεις να το επιχειρηματολογήσεις αυτό το κομμάτι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως, αν και πιστεύω ότι το βάρος της απόδειξης πρέπει να είναι σε εκείνον που ισχυρίζεται ότι ήταν παραγωγικός.

Πάντως, κατά τον τέως αναπληρωτή υπουργό Υγείας Σαλμά, ο Γεωργιάδης είναι προσωπικά υπεύθυνος για τη σημερινή δυσανάλογη αύξηση του ποσοστού συμμετοχής στα φάρμακα και άλλες στρεβλώσεις (πχ Σφοδρή επίθεση Σαλμά κατά Άδωνι Γεωργιάδη!).

Την ίδια στιγμή, ο "νέος" ΕΟΠΠΥ, εμπνεύσεως του ιδίου, φέρεται να κινδυνεύει με οικονομική κατάρρευση, ενώ ειδικά η πρωτοβάθμια, αλλά και η δευτεροβάθμια φροντίδα υποπαρέχονται στο όνομα της περιστολής των δαπανών (πχ Με στάση πληρωμών απειλείται ο ΕΟΠΥΥ | Newsbomb.gr).

Το δε κυριότερο έργο του τέως υπουργού που έχει μείνει στη συλλοκή συνείδηση ήταν να ενημερώνει τον Τόμσεν ότι το σαλάμι δεν πρέπει να το τρως ολόκληρο, αλλά σε φέτες και εμάς ότι δε θα τον αφήσει να του πάρει τη δόξα για τις απολύσεις.

Ειδικά δεδομένης της δήλωσής του ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για τα λάθη στο υπουργείο Υγείας, εγώ απλά του την καταλογίζω και υπογραμμίζω ότι νομίζω ότι ήταν ο μεγαλύτερος υποκριτής του παρελθόντος υπυργικού συμβουλίου, μια ιδιότητα για την οποία ανταμείφθηκε και με τη θέση του κοινοβουλευτικού εκπροσώπου μετά την απομάκρυνσή του.

Link to comment
Share on other sites

ΚΚΕ

ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ : Συλλυπητήριο για το θάνατο του Κιμ Γιονγκ Ιλ

ΣΥΡΙΖΑ

Κόκκινος Ουρανός: Όταν ο Γλέζος προσκύναγε τον Ένβερ Χότζα

ΝΔ

Η ιστορία μιας φωτογραφίας | Άρθρα | Ελευθεροτυπία

ΛΑΟΣ-κτλ

Φασισμός και κλειδαρότρυπα | Το Κουτί της Πανδώρας

ΠΑΣΟΚ

Δε μου αρέσει που έχουμε επιλεκτική μνήμη. Όπως καταδικάζουμε τους Χ.Α. για τις επιλογές τους έτσι πρέπει να καταδικάσουμε όλους για όλα.

Mια μικρή αλλά μη αμελητέα διαφορά, σε όλες τις περιπτώσεις οι πρωταγωνιστές των λινκς θα πουν "Ναι, έτσι ένιωθα τότε, δεν το αρνούμαι!" (και μετά ο καθένας θα πει κάποια σάλτσα για να μην τον φάνε ζωντανό).

Οι ΧΑ μέχρι στιγμής δεν παραδέχτηκαν τα αισθήματα τους για τον ναζισμό.. (αν και νομίζω υπάρχουν εξαιρέσεις, δεν το έχουν κάνει όλοι), εδώ ο Κασιδιάρης έλεγε οτι ο Παπάς ήταν σε αποκριάτικο πάρτυ..

Μy 2 secs, και δεν θα πω κάτι άλλο στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Mια μικρή αλλά μη αμελητέα διαφορά, σε όλες τις περιπτώσεις οι πρωταγωνιστές των λινκς θα πουν "Ναι, έτσι ένιωθα τότε, δεν το αρνούμαι!" (και μετά ο καθένας θα πει κάποια σάλτσα για να μην τον φάνε ζωντανό).

Οι ΧΑ μέχρι στιγμής δεν παραδέχτηκαν τα αισθήματα τους για τον ναζισμό.. (αν και νομίζω υπάρχουν εξαιρέσεις, δεν το έχουν κάνει όλοι), εδώ ο Κασιδιάρης έλεγε οτι ο Παπάς ήταν σε αποκριάτικο πάρτυ..

Μy 2 secs, και δεν θα πω κάτι άλλο στο θέμα.

cents βρε γίδι

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22279]acct[/MENTION]

Αρχικά ξεκίνησε κατά μέτωπο επίθεση με κύκλους γιατρών που εκμεταλλεύτηκαν την θέση τους και θεωρούσαν τα οικονομικά προνόμια τους δικαίωμα.

Δεύτερον, συναντήθηκε με περισσότερο από 3 000 ανθρώπους για να αποκτήσει γνώση στον χώρο της υγείας. Source

– Τις επόμενες μέρες θα κυκλοφορήσω στο Διαδίκτυο μια αναλυτική καταγραφή των υπουργικών πεπραγμένων μου, γιατί πιστεύω ότι όσοι ασκούμε δημόσιο αξίωμα πρέπει να λογοδοτούμε. Οπότε θα δείτε και με ημερομηνίες πόσες και ποιες αποφάσεις έλαβα και αν ήμουν στο υπουργείο. Είναι πολύ άδικο να μου καταλογίζουν κάτι τέτοιο. Για μήνες σχεδόν δεν κοιμόμουν, καθώς στην αρχή δεν ήξερα σχεδόν τίποτα για τον χώρο της Υγείας. Συνάντησα περισσότερους από 3.000 ανθρώπους για να αποκτήσω γνώση του αντικειμένου γιατί έτσι θεωρώ ότι πρέπει να λειτουργεί ένας υπουργός. Οφείλω δε να πω ότι όσα μου πιστώνονται ότι πέτυχα δεν είναι μόνον δικά μου, αλλά και του κ. Λοβέρδου. Εκείνος ήταν που ξεκίνησε την ηλεκτρονική συνταγογράφηση, στο συμμάζεμα ακολούθησε ο κ. Σαλμάς και την όλη προσπάθεια την συνέχισα κι εγώ. Κι αν κάπου υπερέβαλα στην προβολή των επιλογών μου, είναι γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι ένα από τα βασικότερα καθήκοντα του πολιτικού είναι να εξηγεί στους πολίτες γιατί λαμβάνει αποφάσεις που αλλάζουν τη ζωή τους.

Τρίτον, με τα μέχρι τώρα δεδομένα φάνηκε από τους πιο ειλικρινείς (όσο γίνεται, λαμβάνοντας υπόψιν την ειδικότητα του πολιτικού) υπουργούς που προσπαθούσε να απαντήσει επί της ουσίας χωρίς πολλές παπαρολογίες. Ένα απλό παράδειγμα είναι ότι ο ίδιος (σε τηλεοπτική εκπομπή) έχει δηλώσει ότι η αυξανόμενη φορολογία κάθε άλλο σχέση με τον φιλελευθερισμό έχει. Τώρα το που είδες εσύ την υποκριτική, δεν ξέρω. Δεν είδα να έκανε κάτι διαφορετικό από αυτά που υποσχέθηκε.

Τέταρτον. Δεν είναι μόνο οι πολλές εμφανίσεις, είναι και το γεγονός ότι δεν απέρριπτε πανελ που είχε "στηθεί" (αν μου επιτρέπεις) ιδεολογικά ή συμφεροντολογικά εναντίων του. Αντιθέτως προσπαθούσε να απαντήσει και να επιχειρηματολογήσει σε όλα. Πέραν αυτού, δήλωνε δημοσίως ότι είναι ανοικτός για επικοινωνία για συγκεκριμένα ζητήματα (πηγή: ενικός. δεν θυμάμαι ποια video). Αν τώρα έτσι έλεγε αλλά δεν το σήκωνε το τηλέφωνο ή τελικά δεν έσπευσαν να επικοινωνήσουν οι άλλοι επειδή έτσι (έτσι= σιγά που θα τον καλέσουμε για το πρόβλημα μας. καλύτερα τα πανελς να πούμε τον πόνο μας), δεν το γνωρίζω.

Τέλος, για το σύστημα της υγείας. Μια πολύ μεγάλη μερίδα Ελλήνων πιστεύει ότι η "δωρεάν και δημόσια υγεία για όλους" είναι πρωτίστως θέμα εθνικής ταυτότητας. Μαζί τους σε αυτήν την πεποίθηση αλλά υπάρχει ένα ελάττωμα. Και αυτό είναι ότι η "δημόσια και δωρεάν" κοστίζει (και μάλιστα πολύ). Μαζί με το γεγονός ότι τα οικονομικά του κράτους είδαν πάτο δυο φεγγάρια πριν, φαντάζομαι θα καταλαβαίνεις ότι το να μείνει ανεπηρέαστη η υγεία θα ήταν θαύμα. Αυτό που είδα εγώ είναι ότι επιχείρησε να κάνει πιο efficient την κατανομή στον τομέα, μειώνοντας την άσκοπη σπατάλη και να εξοικονομήσει κάποια ποσά τα οποία θεωρητικά μπορούν να κατευθυνθούν στις ανάγκες άλλου τομέα.

Δυστυχώς, στο σημείο που μιλάμε για δαπάνες, υπάρχει ένα θεματάκι που κάνει την πληροφόρηση ακόμα πιο δύσκολη. Και αυτό είναι η διαφάνεια. Αν πχ εγώ μετά βίας καταφέρνω να ελέγξω την εγκυρότητα των αριθμών που υπάρχουν στα links που μου δίνεις, τότε καταλαβαίνεις ότι καταλήγω εύκολα σε ένα δίλημμα "take it or leave it" (για την πληροφόρηση).

Οπότε ναι. Με βάση τα παραπάνω, εγώ τον είδα πολύ εργατικό.

Στα περί Σαλμα, παραθέτω:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Y-5frpB1lOM]Γεωργιάδης - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VhOIxiKxsD0]Αδωνις στο mega εικονικη πραγματικοτητα 2 6 2014 - YouTube[/ame]

ΥΓ. Το like πάει για την επιχειρηματολόγηση, άσχετα αν συμφωνώ/διαφωνώ με αυτήν

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτός που είχε τόσο μυαλό, όταν οι γιατροί του ικα μπήκαν στο εσυ, αντι να τους πει έχετε διορία 2 βδομάδες να δείτε τι θέλετε να κάνετε (να παραμείνετε γιατροί του δημοσίου ή να ασχοληθείτε με το ιδιωτικό ιατρείο σας), συνεχίζοντας να δουλεύετε, τους έθεσε όλους σε διαθεσιμότητα, με αποτέλεσμα να υπολειτουργούν ακόμα και οι νεφρολογικές μονάδες (αιμοκαθάρσεις κλπ). Και υπολειτουργούσαν, όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά, γιατί οι γιατροί πήγαιναν κανονικά αν και παράτυπα.

Ότι προσπάθησε να στρώσει λίγο την κατάσταση, προσπάθησε. Με λάθος βήματα κατ'εμέ, και με ορισμένες ηλίθιες ή/και επικίνδυνες αποφάσεις, αλλά προσπάθησε. Ξέρω'γω υπάρχει και το παράδειγμα του Αρβανιτόπουλου, που κανονικά πρέπει να του ζητήσει και λεφτά πίσω το κράτος...

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερον, συναντήθηκε με περισσότερο από 3 000 ανθρώπους για να αποκτήσει γνώση στον χώρο της υγείας. Source

Πηγή είναι οι δηλώσεις του ίδιου που αποδεδειγμένα είναι αξιόπιστος και ότι λέει είναι 100% αληθές.

Κι εγώ είμαι ο Θεός, αλλά δεν το λέω μη με κυνηγάει ο [MENTION=9387]victor[/MENTION]...

Link to comment
Share on other sites

Πηγή είναι οι δηλώσεις του ίδιου που αποδεδειγμένα είναι αξιόπιστος και ότι λέει είναι 100% αληθές.

Κι εγώ είμαι ο Θεός, αλλά δεν το λέω μη με κυνηγάει ο [MENTION=9387]victor[/MENTION]...

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Περισσότερο έβαλα το link για να το διαβάσει κάποιος όλο.

Ειδικά οι απαντήσεις στα σημεία:

– Μια και το ’φερε η κουβέντα γι’ αυτές τις εκπομπές, έπρεπε την επομένη κιόλας της αποπομπής σας να βγείτε και να ξαναπουλήσετε βιβλία;

– Είναι στις υποχρεώσεις του υπουργού να τσακώνεται και με τα τρολ στα social media;

αξίζουν το ενδιαφέρον της ανάγνωσης.

Τώρα το αν δεν μίλησε με 3000 αλλά ήταν 2999 ή 2500 ή 2000 ή 500 (με δεδομένο ότι υπάρχει diminishing return στο πόση καινούρια γνώση επί του θέματος μπορείς να αντλήσεις), μου είναι αδιάφορο. Το γεγονός ότι ξαναπήγε άμεσα να πουλάει βιβλία, είναι επίσης απόδειξη της εργατικότητας του.

Ορίστε και επίκληση σε δημοσιογράφο. Από το 5:40 και μετά, μπορείς να ακούσεις τη γνώμη του και να σχολιάσεις το κατά πόσο λέει μπαρούφες ή όχι.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HIIUYH73CqA]Άδωνις εργαζόμενος, αμοιβόμενος με Αχαριστία 11Jun14 - YouTube[/ame]

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] θέλω να σου απαντήσω αλλά θα το κάνω αργότερα γιατί βρέθηκε στα χέρια μου εξ ουρανού ένα παγωτό. Καταλαβαίνεις ότι τίθεται θέμα προτεραιοτήτων :p

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στην τσέπη του, με μια μικρή προσωρινή στάση στα ταμεία του Δημοσίου. Το δικό μου ερώτημα είναι αν έχει μελετήσει κανείς τον επιπολασμό των ψυχικών νοσημάτων στον πληθυσμό των κατηγορουμένων για οικονομικά εγκλήματα σε βαθμό κακουργήματος, με επίδικα ποσά πάνω από 100 εκ. €. Κάτι μου λέει ότι μιλάμε για πολύ μεγάλα νούμερα. :D

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στην τσέπη του, με μια μικρή προσωρινή στάση στα ταμεία του Δημοσίου. Το δικό μου ερώτημα είναι αν έχει μελετήσει κανείς τον επιπολασμό των ψυχικών νοσημάτων στον πληθυσμό των κατηγορουμένων για οικονομικά εγκλήματα σε βαθμό κακουργήματος, με επίδικα ποσά πάνω από 100 εκ. €. Κάτι μου λέει ότι μιλάμε για πολύ μεγάλα νούμερα. :D

Μεγάλα νούμερα θες να πεις.

Σε άλλα νέα, ευτυχώς το Ελεγκτικό συνέδριο περιορίζει τις αντισυνταγματικές μειώσεις μισθών και συντάξεων:

Αντισυνταγματικές οι περικοπές στις συντάξεις των δικαστών | Ελληνική Οικονομία | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Άντε, με το καλό και στο υπόλοιπο 99% του κόσμου που δεν εκπροσωπείται σε Βουλή ή Δικαιοσύνη...

Από την άλλη, το Υπουργείο Οικονομικών δηλώνει ότι όσοι θέλουν θα πάρουν πίσω τα λεφτά τους μόνο από τα κρύα, νεκρά δάχτυλα της γραφειοκρατίας:

Οι αποφάσεις του ΣτΕ δεσμεύουν το ΥΠΟΙΚ μόνο για όσους προσέφυγαν - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr

Και αναρωτιέμαι για το σουρεαλισμό που βιώνει ένας πολίτης του ευνομούμενου τούτου κράτους.

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

είναι αυτός που είχε τόσο μυαλό, όταν οι γιατροί του ικα μπήκαν στο εσυ, αντι να τους πει έχετε διορία 2 βδομάδες να δείτε τι θέλετε να κάνετε (να παραμείνετε γιατροί του δημοσίου ή να ασχοληθείτε με το ιδιωτικό ιατρείο σας), συνεχίζοντας να δουλεύετε, τους έθεσε όλους σε διαθεσιμότητα, με αποτέλεσμα να υπολειτουργούν ακόμα και οι νεφρολογικές μονάδες (αιμοκαθάρσεις κλπ). Και υπολειτουργούσαν, όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά, γιατί οι γιατροί πήγαιναν κανονικά αν και παράτυπα.

Ότι προσπάθησε να στρώσει λίγο την κατάσταση, προσπάθησε. Με λάθος βήματα κατ'εμέ, και με ορισμένες ηλίθιες ή/και επικίνδυνες αποφάσεις, αλλά προσπάθησε. Ξέρω'γω υπάρχει και το παράδειγμα του Αρβανιτόπουλου, που κανονικά πρέπει να του ζητήσει και λεφτά πίσω το κράτος...

Το "τους έθεσε σε διαθεσιμότητα" που το βασίζεις? Πως λες δηλαδή ότι αυτός ήταν η κύρια αιτία που απεργούσαν επί 3 μήνες? Δεν ξέρω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι οπότε ρωτάω. Και αν θες, πες μου ποιες αποφάσεις θεωρείς επικίνδυνες και γιατί.

Αυτό που είδα εγώ είναι ότι πήρε κάποιες αποφάσεις που δεν άρεσαν ή ξεβόλευαν, και το είδαν οι γιατροί ως αφορμή για να πουν "αυτός φταίει που κάνουμε εμείς 3 μήνες απεργία". Μπροστά σε κάμερες έλεγε "έχουμε αυτό, πρέπει να κάνουμε τούτο, δυστυχώς κάποιους θα τους δυσαρεστήσουμε αλλά δεν θα υποκύψουμε σε παράλογα αιτήματα. Είμαι ανοικτός για να συζητήσουμε μέσες λύσεις στο γραφείο μου. Όποιος θέλει, ας έρθει". Είδες να πηγαίνει κανένας?

Εύκολα λέει κάποιος "ναι αλλά πήγαμε και δεν υπήρχε κανένας" ή "παίρναμε τηλέφωνο αλλά επίτηδες δεν το σήκωνε". Οκ, υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο αλλά πρέπει να αποδειχθεί. Και όχι, το "πήρα μια φορά τηλέφωνο κι έτυχε να είναι απασχολημένο άρα μας γράφει", δεν είναι απόδειξη. Περισσότερο παρανόηση είναι. Δεν είναι καν λόγος να πει κάποιος "αυτός φταίει που κάνουμε εμείς απεργία 3 μήνες".

Έχω και άλλους λόγους να σου πω που ενδεχομένως κάποιοι γιατροί ενέδωσαν στις απεργίες. Ο ένας ονομάζεται Peer pressure και ο άλλος απλή προκατάληψη (Άδωνις => ΝΔ => μνημόνιο => δανειστές => φτου-φτου-κακό => δεν-τον-ακούμε-καθόλου). Για το τελευταίο, να σου θυμίσω το "από βλακεία γίνεται" που που είχες πει στο άλλο thread.

Από κει και πέρα, η δικιά μου γνώμη έχει ως εξής. Με δεδομένα ότι:

1) Προερχόταν από άσχετο αντικείμενο

2) Είχε να αντιμετωπίσει ένα σωρό χουγια/"παραδόσεις"/προκαταλήψεις/και-να-σου-πω-εγώ-πως-γίνονται-οι-δουλειές/παρανοήσεις

3) Είχε να αντιμετωπίσει τα γνωστά συμφέροντα

4) Η χώρα είχε έρθει (το ξαναείπα και πιο πριν) πολύ κοντά με χρεωκοπία

5) Ο λαός ψάχνει τον υπαίτιο αλλού (κυνήγι μαγισσών)

Εμένα μου φαίνεται μεγάλο κατόρθωμα οι μεταρρυθμίσεις (που όλοι παραδόξως συμφωνούν ότι χρειάζονται) που προσπάθησε να κάνει. Το πιο εύκολο θα ήταν για αυτόν να αρχίσει να πετάει το μπαλάκι σε Τρόικα/μνημόνιο/Germany, να πει μερικές γλυκανάλατες παπαριές παραπάνω, να δώσει μερικές ακόμα χρηματοδοτήσεις επιπλέον (και χεστήκαμε αν δεν μας περισσεύουν) για να παίρνουμε φάρμακα έως και 30 ευρώ, και εν τέλει να κρατήσει την θέση του για όσο διαρκεί η ΝΔ ως κυβέρνηση. Παράλληλα να αξιοποιήσει τον εξτρα χρόνο για να δικτυωθεί με τίποτα underground-εφοπλιστές-με-ένα-τόνο-σκόνη.

Σορρυ, ξέφυγα λίγο αλλά θα τελειώσω σχολιάζοντας τα επιχειρήματα του [MENTION=22279]acct[/MENTION]. Τίποτα από αυτά που έγραψε δεν καταρρίπτουν το "εργατικός" που υποστήριξα.

Το πρώτο επιχείρημα έκανε αναφορά ότι ενδεχομένως ο Άδωνις να έκλεψε χρήματα αλλά με την έλλειψη διαφάνειας και με την ευκολία που μαγειρεύονται οι αριθμοί στα ΜΜΕ, άκρη δεν βγάζουμε.

Το δεύτερο να λέει ότι κινδυνεύει ο ΕΟΠΥΥ που προσωπικά το άρθρο μου φέρνει για προπαγάνδα. Όπως και να χει, πάλι δεν λέει κάτι για την εργατικότητα του.

Όσο για τους εκθειασμούς που υπαινίσσεσαι, κάνεις λάθος. Δεν εκθειάζω κανέναν. Εκμεταλλεύομαι το δικαίωμα μου να αποφασίζω τι "μου ταιριάζει περισσότερο" και θεωρώ social contribution να το επιχειρηματολογώ με όσο το δυνατόν πιο λογικά βήματα. Οπότε δεν θα κάτσω καν να ασχοληθώ με τον καθένα που επικαλείται το δικαίωμα λόγου αρκεί αυτό που θα πω να ταυτίζεται με το δικό του.

Η ενασχόληση της πολιτικής για μένα είναι ένα άσκοπο χόμπυ. Αλλά τι να κάνουμε...

Άλλοι πληρώνονται υπογείως όπως τα φακελάκια που παίρνουν οι γιατροί. Τα έχει αυτά η ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.