Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Σόλωνα και οι ακροδεξιοί και οι ακροαριστεροί σκοτώνουν είτε το λένε μαχαίρωμα είτε πορείες.

Απλά στους ακροδεξιούς είναι πιο εύκολο να πεις "φασίστας / ναζί".

Απο εκεί και πέρα δεν νομίζω κανείς * να τους υποστηρίζει ή να λέει "οκ ειναι τα παιδιά" ζωα είναι.

Απλά τα κυνηγάνε λίγο περισσότερο απο τα ακροαριστερά.

* = στοιχειωδώς νοήμων άνθρωπος και όχι μαϊμού με δικαίωμα ψήφου.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κρινω το περιεχομενο... αλλωστε οτι και να βγει στη δημοσιοτητα απο αυτους δεν θα με εκπληξει, αλλα πλεον με ολα αυτα εχει νομιμοποιηθει το "ακροδεξιο" για χαριν του να βγει παρανομο το "ναζιστικο" ή ειναι η ιδεα μου?

Δηλαδη αν (ΑΝ) αυριο π.χ. βγει καποιος και αποδειξει οτι η ΧΑ ΔΕΝ ειναι ναζιστικο κομμα θα παει στο 20-25%** ενω αν αυριο αποδειχτει οτι ΕΙΝΑΙ ναζιστικο, θα πεσει κατω απο 3%???

Αυτα τα οποια κανει αυτη τη στιγμη (ασχετα η λεγομενη "συσταση τρομοκρατικης οργανωσης" του Δενδια) δεν ειναι αρκετα για να πειστει καποιος? Δερνει, σκοτωνει, κλπ κλπ και πρεπει να εχει κανεις τον μπαμπουλα του Ναζισμου για να "τρομαξει"?

Ρωταω γιατι βλεπω γενικα ενα κλιμα "Ε νταξει καλα παιδια... αλλα οχι αμα ειναι να δοξαζουμε τον Χιτλερ, παει πολυ!" και δεν ξερω αν πρεπει να γελασω ή να κλαψω...

*λεω εγω ενα νουμερο, μην πεταχτει κανεις να πει ... "μα ειναι ηδη στο 25% εξαιτιας του Μπαλτακου"

Όσοι έχει τύχει να συνομιλήσω που τους ψήφισαν και ίσως τους ξαναψηφίσουν, το έκαναν από αντίδραση. Είναι ιστορικά αποδεδειγμένο ότι ο κόσμος θα αντιδράσει έτσι αν τον πιέσεις. Ο [MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION] έβαλε ένα ωραίο video σήμερα για την επανάληψη της ιστορίας. Η ψήφος σε αυτούς είναι διαμαρτυρία, είναι "θα σας δείξω εγώ αλήτες" και όχι ψήφος πολιτικού φρονήματος. Όπως ο Χίτλερ έβγαλε τη Γερμανία από το βούρκο και σήμερα μας έχει πατήσει το κεφάλι κάτω, έτσι ελπίζουν να κάνουν οι μπράβοι σε εμάς. Μην ψάχνεις λογική σε αυτό, είναι παράλογο από μόνο του.

Το SS είναι μόνο ένα μικρό κομμάτι.

Αλλά το κερασάκι είναι η τελευταία γραμμή.

Κώστα, οι τύποι έχουν τατουάζ τις σβάστιγκες και φωτογραφίες του Χίτλερ στα γραφεία τους. Αν αυτά δεν έχουν πείσει τον κόσμο, δε θα τους πείσουν τα ψιλά γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Σόλωνα και οι ακροδεξιοί και οι ακροαριστεροί σκοτώνουν είτε το λένε μαχαίρωμα είτε πορείες.

:blink: :blink: :blink: :blink:

Πες μου ότι πραγματικά δε μπορείς να το εννοείς και να το εξισώνεις αυτό το πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πες μου πως εσύ δεν μπορεί να πιστεύεις πως μετά απο αστυνομικούς, Marfin, κλπ θεωρείς πως οι ακροαριστεροί ΔΕΝ σκοτώνουν...

Μην με τρελάνεις τώρα.

ΖΩΑ είναι ΟΛΟΙ.

Και φυσικά μιλάω για βια στις πορείες και κρύψιμο πίσω απο τον πολύ λαό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ τώρα να γράψω ότι άλλο να πηγαίνει κάποιος στοχευμένα και να μαχαιρώνει κάποιον, και άλλο να πηγαίνει ο άγνωστος/κουκουλοφόρος * να βάζει φωτιά στην τράπεζα γνωρίζοντας (?) ότι έχει μέσα κόσμο, αλλά πιστευω ότι δεν θα αλλάξω την γνώμη κανενός.

(*)->ο κουκουλοφόρος παίρνει διαφορετική ταυτότητα ανάλογα το ποιος αφηγείται το περιστατικό.

Για άλλους είναι οι Ακροαριστεροί και οι Αναρχικοί, για άλλους είναι ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ(!) και για άλλους είναι δεξιάς καταβολής παρακρατικοί ή ασφαλίτες προβοκάτορες. Δυστυχώς αυτό δεν το ξέρουμε και για αυτό προσωπικά δεν δέχομαι ότι οι ακροαριστεροί ηθελημένα δολοφόνησαν 3 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά καταλάθος εμποδίζαν την πυροσβεστική τα έχουμε πει αυτά.

Δεν ήξεραν πως ήθελα να σβήσουν την φωτιά και τα συνθήματα "καείτε μουνια" ήταν επίσης καταλάθος.

Όπως κατά λάθος και παρόλο που όλη η ελλάδα με το που τραυματιστεί κανείς οποιοσδήποτε και αν είναι λένε αμέσως ΧΑ (και δεν κατηγορώ σε αυτό), κανείς δεν είπε πως ήταν η ΧΑ στο συγκεκριμένο περιστατικό.

Αλλά ναι "δεν ξέρουμε" εκεί, ξέρουμε μόνο σε όλα τα άλλα.

Και ναι μιλάω φορτισμένα γιατί η μια έγκυος κοπέλα μέσα εκεί ήταν πρώην συνάδελφος.

Έγινε επεξεργασία από Dolly
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάποιοι ιδεολόγοι (και καλά), πάνε να μας πείσουν ότι ο φόνος με μαχαίρι είναι πιο φόνος, από αυτόν με την σύρριγα στον ορό του ασθενούς ΕΦΟΣΟΝ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ΔΕΝ ΣΥΝΗΓΟΡΕΙ (έχει σημασία αυτό).

40 χρόνια προσπαθούν να μας πείσουν. Και υπάρχει μέλλον ακόμα. Ας τους δώσουμε μωρέ για 5-6 χρόνια σερί ότι OSCAR υπάρχει, μπας και σταματήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά καταλάθος εμποδίζαν την πυροσβεστική τα έχουμε πει αυτά.

Δεν ήξεραν πως ήθελα να σβήσουν την φωτιά και τα συνθήματα "καείτε μουνια" ήταν επίσης καταλάθος.

Αλλά ναι "δεν ξέρουμε" εκεί, ξέρουμε μόνο σε όλα τα άλλα.

Και ναι μιλάω φορτισμένα γιατί η μια έγκυος κοπέλα μέσα εκεί ήταν πρώην συνάδελφος.

Δεν πάω να βγάλω λάδι κανέναν, ειδικά τους Αναρχο-ακροαριστερούς. Τους θεωρώ την αιτία αποτυχίας πολλών κινημάτων. Λέω το πολύ απλό, δεν αποκλείεται να ήταν προβοκάτσια. Τα συνθήματα και η εμπόδιση της πυροσβεστικής είναι ψυχολογία του όχλου. Όλο το σκηνικό είναι ο ορισμός της προβοκάτσιας. Ψιλά γράμματα όλα αυτά βέβαια μπροστά στις 3-4 ζωές που χάθηκαν.

Όπως κατά λάθος και παρόλο που όλη η ελλάδα με το που τραυματιστεί κανείς οποιοσδήποτε και αν είναι λένε αμέσως ΧΑ (και δεν κατηγορώ σε αυτό), κανείς δεν είπε πως ήταν η ΧΑ στο συγκεκριμένο περιστατικό.

Η ΧΑ ακόμα ήταν στο 0.5% και δεν την ήξερε κανείς. Ακροδεξιοί και εθνικιστές ή/και προβοκάτορες δεν είναι μόνο η ΧΑ.

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάντως πήγες και Λατινική Αμερική και έχεις κάτι κακό να πεις για τις χώρες εκεί, βάλτο σε παρακαλώ σε spoiler και γράψε και ένα NSFS. Έχουμε παιδιά εδώ που άμα τους πεις ότι δεν είναι ο παράδεισος που ένα χαρωπό παιδί πρωην(?) προέδρος 15μελούς τους έλεγε ότι είναι παθαίνουν ένα κοκομπλόκο.

Μετα θα βαλω κι εγω σε ενα NSFND spoiler τον παραδεισο αναπτυξης που γνωρισα στην Jamaica που δεν εχει φυγει το ΔΝΤ εδω και καμμια 10ετια.

Εκει να δεις χαρα οι ανθρωποι. Στους δρομους ολη μερα κανουν παρτυ και πινουν.... νερο στο ονομα του δικου τους success story. Τετοια "assist" σε κρατος ειχα να δω απο την εποχη του Stockton στον Malone.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1498]SLN[/MENTION] καταρχάς μη μου ταραζεσαι. Η βασική διάφορα μας αγαπητέ ειναι οτι η ΝΔ δε σου έφερε ποτε σαν παράδειγμα την Τζαμαικα σα χώρα μοντέλο. Άλλοι είπαν μακάρι να είχαμε γίνει Αργεντινή κτλ. Οι ίδιοι που τώρα κάνουν γαργαρα για το τι γίνεται εκεί κατω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1498]SLN[/MENTION] καταρχάς μη μου ταραζεσαι. Η βασική διάφορα μας αγαπητέ ειναι οτι η ΝΔ δε σου έφερε ποτε σαν παράδειγμα την Τζαμαικα σα χώρα μοντέλο. Άλλοι είπαν μακάρι να είχαμε γίνει Αργεντινή κτλ. Οι ίδιοι που τώρα κάνουν γαργαρα για το τι γίνεται εκεί κατω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου για την υγεια. Τωρα αλλωστε με την αναπτυξη δεν εχουμε και περιθαλψη αν τυχει κατι.

Αν δεν το εχεις καταλαβει... ο Σαμαρας και εσυ "διαφημιζετε" ενα προιον (ΔΝΤ) σαν λυση. Το ιδιο πραγμα κανουν και οι αλλοι. Διαφημιζουν ενα αλλο προιον σαν λυση. Καταλαβαινω οτι διαφημιζετε διαφορετικα προιοντα, αλλα σαν συναδελφοι "πωλητες" δεν καταλαβαινω γιατι δεν τα βρισκετε?

Αλλωστε μετα απο μερικα χρονια, κατα 90% θα ειστε μαζι αγκαλια προσπαθωντας να μας σωσετε για 50η φορα... δες τι εγινε με την πασοκαρα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου για την υγεια. Τωρα αλλωστε με την αναπτυξη δεν εχουμε και περιθαλψη αν τυχει κατι.

Αν δεν το εχεις καταλαβει... ο Σαμαρας και εσυ "διαφημιζετε" ενα προιον (ΔΝΤ) σαν λυση. Το ιδιο πραγμα κανουν και οι αλλοι. Διαφημιζουν ενα αλλο προιον σαν λυση. Καταλαβαινω οτι διαφημιζετε διαφορετικα προιοντα, αλλα σαν συναδελφοι "πωλητες" δεν καταλαβαινω γιατι δεν τα βρισκετε?

Αλλωστε μετα απο μερικα χρονια, κατα 90% θα ειστε μαζι αγκαλια προσπαθωντας να μας σωσετε για 50η φορα... δες τι εγινε με την πασοκαρα...

Καταρχάς να σου πω ότι δεν αξίζω τις ευχαριστίες σου. Το ενδιαφέρον μου είναι καθαρά υποκειμενικό. Λίγοι μου χετε απομείνει εδώ μέσα για να γελάω οπότε σας προσέχω όσο μπορώ.

Ποιος διαφημίζει ακριβώς το ΔΝΤ σα λύση; Δε με διαβάζεις μου φαίνεται ή σε κόλλησε ο Wizard. Πόσες φορές στο παρελθόν έχω πει, ότι δεν είναι η ιδανική λύση, ειδικά με τους ρυθμούς που υλοποιήθηκε (πολύ γρήγορα στα δημοσιονομικά, με ρυθμούς χελώνας στα διαρθρωτικά) και πόσες φορές έχω πει για το χορό που κληθήκαμε να χορέψουμε λόγω Γιωργάκη;

Απο κει και πέρα για να καταλάβω κιόλας. Η δημοσιονομική προσαρμογή σου ξυνίζει, η τσιγκολελετα του τΣΥΡΙΖΑ σου βρωμάει, έχεις ακούσει κάποια λύση που να σου αρέσει (εκτός απο kickstarter και bitcoin that is).

Link to comment
Share on other sites

έχεις ακούσει κάποια λύση που να σου αρέσει (εκτός απο kickstarter και bitcoin that is).

Έχει αρχίσει και εμένα να μου δημιουργείτε αυτή η απορία από τον δρόμο που ακολουθούν τα γραφόμενα σου as of latetly, και επειδή δεν σε έχω για τον τύπο σαν ένα φίλο μου στην Ελλάδα "αντιδραστικό" που θέλει "αυτο-διοικούμενη αναρχία", αλήθεια ποια είναι η λύση?

Και δεν είναι ειρωνική η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να σου πω ότι δεν αξίζω τις ευχαριστίες σου. Το ενδιαφέρον μου είναι καθαρά υποκειμενικό. Λίγοι μου χετε απομείνει εδώ μέσα για να γελάω οπότε σας προσέχω όσο μπορώ.

Ποιος διαφημίζει ακριβώς το ΔΝΤ σα λύση; Δε με διαβάζεις μου φαίνεται ή σε κόλλησε ο Wizard. Πόσες φορές στο παρελθόν έχω πει, ότι δεν είναι η ιδανική λύση, ειδικά με τους ρυθμούς που υλοποιήθηκε (πολύ γρήγορα στα δημοσιονομικά, με ρυθμούς χελώνας στα διαρθρωτικά) και πόσες φορές έχω πει για το χορό που κληθήκαμε να χορέψουμε λόγω Γιωργάκη;

Απο κει και πέρα για να καταλάβω κιόλας. Η δημοσιονομική προσαρμογή σου ξυνίζει, η τσιγκολελετα του τΣΥΡΙΖΑ σου βρωμάει, έχεις ακούσει κάποια λύση που να σου αρέσει (εκτός απο kickstarter και bitcoin that is).

Θελεις στα σοβαρα να πεισεις καποιον απο εδω μεσα (εκτος απο τον εαυτο σου) οτι ολο αυτο το γλεντι εγινε λογω του Τζεφρυ????

Δηλαδη αλλιως θα τα ειχατε κανει εσεις? Ελα μεταξυ μας τωρα... Αμα ειναι δυσκολη η θεση σου επειδη μας διαβαζουνε στειλτο σε πμ και πες "λεμε και καμια μλκ να περναει η ωρα..." Δεν θα πω κουβεντα παραεξω...στο υποσχομαι. Αντε θα σου στειλω την δικη μου κοσμοθεωρια σε πμ αμα μου πεις (σε πμ) οτι τρολλαρεις...

Ακομα δηλαδη πουλαει το παραμυθι "Χαος παραλαβαμε απο την προηγουμενη κυβερνηση!" ΕλεοC

Σορρυ εσυ μπορει να γελας... αλλα το εχω ακουσει τοσες πολλες φορες το παραπανω που δεν μπορω να γελασω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις στα σοβαρα να πεισεις καποιον απο εδω μεσα (εκτος απο τον εαυτο σου) οτι ολο αυτο το γλεντι εγινε λογω του Τζεφρυ????

Δηλαδη αλλιως θα τα ειχατε κανει εσεις? Ελα μεταξυ μας τωρα... Αμα ειναι δυσκολη η θεση σου επειδη μας διαβαζουνε στειλτο σε πμ και πες "λεμε και καμια μλκ να περναει η ωρα..." Δεν θα πω κουβεντα παραεξω...στο υποσχομαι. Αντε θα σου στειλω την δικη μου κοσμοθεωρια σε πμ αμα μου πεις (σε πμ) οτι τρολλαρεις...

Ακομα δηλαδη πουλαει το παραμυθι "Χαος παραλαβαμε απο την προηγουμενη κυβερνηση!" ΕλεοC

Σορρυ εσυ μπορει να γελας... αλλα το εχω ακουσει τοσες πολλες φορες το παραπανω που δεν μπορω να γελασω αλλο.

Όχι δα. Η κρίση όπως επίσης έχω πει πολλές φορές είναι αποτέλεσμα των πρακτικών των πολιτικών ΚΑΙ των πολιτών αυτής της χώρας που εφαρμόζονται τα τελευταία 40 χρόνια. Στον ΓΑΠ χρεώνω την επιλογή της μεθόδου διαχείρισης της κρίσης την οποία εκ των πραγμάτων έπρεπε ως ένα βαθμό να συνεχίσουμε.

Τελικά θα μας πεις εσύ ποια λύση πρεσβεύεις ή απλά αρκείσαι στο να κατακρίνεις τα πάντα όλα;

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Είσαι ψυχή και το ξερα. Για αυτό και δεν το έκανα και quote άλλωστε

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.