Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Ο καμίνης ο φιλαράκος μας πάει γερά για δεύτερη θητεία σύμφωνα με τα μέσα τι

χαριτωμένα χρόνια που έρχονται:kiss3:

Καμίνης: Τα προβλήματα δεν θα τα λύσουν οι τραμπούκοι της Χρυσής Αυγής - κοινωνία - Το Βήμα Online

α και ένα δείγμα της δουλειάς του τα τελευταία χρόνια... video

το point σου δε μας είπες.

Χρυσή αυγή να ξεβρωμίσει ο τόπος?

Πάντως δε σε βρίσκω ενημερωμένο. Η ατζέντα άλλαξε εδώ και καιρό, δεν περιλαμβάνει πλέον τόσο όσο στην αρχή τους μετανάστες, γιατι η δουλειά έγινε. Τρουπώσανε, τώρα πάμε για άλλα, όποιος τσίμπησε το τυράκι το τσίμπησε.

Πιάσε κάτι σε προδότες πολιτικούς και κόμματα κλεπτοκρατίας για να είσαι up to date με τον Ηλία. :jester:

Πέρα από την πλάκα. Δεν στηρίζω Καμίνη προφανώς αλλά είδαμε τι εστί ΧΑ δε χρειάζεται να συνεχίζουν ορισμένοι να τσιμπάνε το τυράκι περι μεταναστευτικού κλπ κλπ.. Αποδείχτηκε μία τεράστια προπαγάνδα που κατάφεραν πολύ όμορφα να παίξουν για να αναδειχθούν μέσω του Αγιου Παντελεήμονα και να ανέβουν εκλογικά και κοινωνικα δυστυχώς.

Αν παρατηρήσετε αφού πέτυχαν το σκοπό τους δεν διατήρησαν τόσο έντονα στο λόγο τους το "ΕΞΩ οι ξένοι" αλλά πλέον αυτό έρχεται δεύτερο στο λόγο τους μετά το "Προδότες πολιτικοί". Υπ'αυτήν την έννοια κατα τη γνώμη μου έχει "μπαγιατέψει" το επιχείρημα ΧΑ γιατί δεν μπορώ τους Πακιστανούς στην Αθήνα.

Μου φαίνεται ή το μεταναστευτικό έχει ξεχαστεί λίγο? και μάλλον όχι επίτηδες. Μάλλον επίτηδες είχε αναδειχθεί κάποια περίοδο..

Μία φορά κάποιοι πιάστηκαν λοιπόν στον ύπνο (ας το πω ευγενικα)... Ε τώρα δεύτερη φορά να τους πουλήσουν το παραμυθάκι "Ηλίας για καθαρή Αθήνα" , μάλλον μιλάμε για πολιτικά αμόρφωτους (πάλι ευγενικά το λέω).

Link to comment
Share on other sites

Με το δάχτυλο στη σκανδάλη ο Πούτιν στην Κριμαία;

Ψυχροπολεμικά παιχνίδια ή τύμπανα πολέμου; Ο πρόεδρος Βλαντιμίρ Πούτιν διέταξε έκτακτη άσκηση για να δοκιμαστεί η ετοιμότητα των ενόπλων δυνάμεων στη δυτική Ρωσία. Συνολικά, 250.000 προσωπικό, 1.500 άρματα μάχης και 3.000 ΤΟΜΑ, αλλά και συστοιχίες πυραύλων εδάφους-εδάφους Iskanter και παντός είδους οπλικά συστήματα, όπως και μαχητικά S-30, Su-35, SU-34, MiG-29 κλπ, συμμετέχουν στην άσκηση.

Συγκεκριμένα, συμμετέχουν αντιαεροπορικά συστήματα S-300, S-400, Pantsir-S1, Tor-M1 κλπ. Επίσης, συμμετέχει στην άσκηση και ολόκληρος ο Στόλος της Μαύρης Θάλασσας με τις μονάδες των βομβαρδιστικών και της Ναυτικής Αεροπορίας.

«Σύμφωνα με διαταγή από τον πρόεδρο της Ρωσικής Ομοσπονδίας, οι δυνάμεις της Δυτικής Στρατιωτικής Περιφέρειας τέθηκαν σε επιφυλακή από τις 14:00 (τοπική ώρα) σήμερα» αναφέρει το πρακτορείο Interfax επικαλούμενο τον υπουργό Άμυνας Σεργκέι Σόιγκου.

Την ίδια ώρα, περίπου έξι χιλιάδες άνθρωποι διαδήλωσαν στην Κριμαία εναντίον της νέας κυβέρνησης, εν μέσω σοβαρών επεισοδίων με πληροφορίες να κάνουν λόγο και για έναν νεκρό.

Οι δυτικοί μοιάζουν με κάποιους που βουτάνε το σάντουιτς χωρίς να παίρνουν χαμπάρι ότι ο απέναντι κρατάει το τυρί με το σαλάμι που γλιστράει στη μαγιονέζα και μένουν με το ψωμί στα χέρια. : P

Link to comment
Share on other sites

"...ζητώντας να εξαιρεθούν από το σκανδαλώδη διαγωνισμό των αντίχριστων..." :wall:

"Όχι" στην μετονομασία των σταθμών μετρό λέει η Εκκλησία

το ξέρεις ότι είναι κουλούρι-wannabe το theblob έτσι;

Link to comment
Share on other sites

το ξέρεις ότι είναι κουλούρι-wannabe το theblob έτσι;
Παίζει να είσαι ο μόνος που το κατάλαβε. Ειδικά με την Εκκλησία, γουστάρουν μερικοί και δεν το ψάχνουν :p

Δεν το έβαλα στα αστεία, για να δω αντιδράσεις :hehe:

;)

Link to comment
Share on other sites

Με το δάχτυλο στη σκανδάλη ο Πούτιν στην Κριμαία;

Οι δυτικοί μοιάζουν με κάποιους που βουτάνε το σάντουιτς χωρίς να παίρνουν χαμπάρι ότι ο απέναντι κρατάει το τυρί με το σαλάμι που γλιστράει στη μαγιονέζα και μένουν με το ψωμί στα χέρια. : P

Νομίζω τους υποτιμάς. Προσπερνώ την ιστορία της Γιουγκοσλαβίας και πάω σε πιο πρόσφατα περιστατικά. Μετά τη μεθόδευση της απόσχισης στην Οσετία και την Αμπχαζία από όλες τις πλευρές, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι αυτές οι διχοτομήσεις βολεύουν όλους τους εξωτερικούς πάτρονες. Δε νομίζω πχ ότι οι Αμερικανοί (και λιγότερο η ΕΕ) που έκαναν πλάτες στον Σαακασβίλι και στο τέλος υπαναχώρησαν απλά μπλόφαραν.

Αντίστοιχα, το γεγονός ότι και "οι δυτικοί" και οι ρώσοι υποστηρίζουν όλους τους βίαιους εξτρεμιστές και σε αυτήν την εξέργερση, πάλι σε απόπειρα διχοτόμησης παραπέμπει. Τελικά, οι Ρώσοι αποκτούν τον άμεσο έλεγχο των στρατιωτικών εγκαταστάσεών τους στην Κριμαία, οι αμερικανοί αποκτούν ερείσματα την περιοχή, ανακυκλώνεται η τοπικιστική ένταση και όλοι έχουν αχυρανθρώπους για να εκπροσωπούν τα συμφέροντά τους.

Οι μόνοι που πλήττονται από αυτές τις λύσεις είναι οι τοπικοί πληθυσμοί.

Link to comment
Share on other sites

ΚΕΡΔΟΣ - Κατά 39% αυξήθηκαν τα κέρδη της Πλαίσιο

Μπορεί πολλοί να τους κοροϊδεύουμε, αλλά κονομάν καλά απ τα OEM τους....

@Works - TurboX και τα σχετικά, έχουν πολλαπλάσιες επικέρδιες απο τα επώνυμα που σφάζεσαι με άλλους 100 εντός και εκτός Ελλάδας...

Link to comment
Share on other sites

Κυβέρνηση εθνικής ενότητας στην Ουκρανία - Ειδήσεις - Κόσμος - in.gr

Στον σχηματισμό κυβέρνησης εθνικής ενότητας κατέληξε το ουκρανικό κοινοβούλιο. Πρωθυπουργός της Ουκρανίας διορίστηκε ο πρώην υπουργός Οικονομικών Αρσένι Γιατσένιουκ.

.......Ο νέος πρωθυπουργός κατήγγειλε ότι τα τελευταία τρία χρόνια 70 δισεκατομμύρια δολάρια «έκαναν φτερά» από τα κρατικά ταμεία της Ουκρανίας και κατευθύνθηκαν προς υπεράκτιες εταιρείες.

Γιατί κάτι δεν μου κάθεται καλά εδώ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τους υποτιμάς. Προσπερνώ την ιστορία της Γιουγκοσλαβίας και πάω σε πιο πρόσφατα περιστατικά. Μετά τη μεθόδευση της απόσχισης στην Οσετία και την Αμπχαζία από όλες τις πλευρές, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι αυτές οι διχοτομήσεις βολεύουν όλους τους εξωτερικούς πάτρονες. Δε νομίζω πχ ότι οι Αμερικανοί (και λιγότερο η ΕΕ) που έκαναν πλάτες στον Σαακασβίλι και στο τέλος υπαναχώρησαν απλά μπλόφαραν.

Αντίστοιχα, το γεγονός ότι και "οι δυτικοί" και οι ρώσοι υποστηρίζουν όλους τους βίαιους εξτρεμιστές και σε αυτήν την εξέργερση, πάλι σε απόπειρα διχοτόμησης παραπέμπει. Τελικά, οι Ρώσοι αποκτούν τον άμεσο έλεγχο των στρατιωτικών εγκαταστάσεών τους στην Κριμαία, οι αμερικανοί αποκτούν ερείσματα την περιοχή, ανακυκλώνεται η τοπικιστική ένταση και όλοι έχουν αχυρανθρώπους για να εκπροσωπούν τα συμφέροντά τους.

Οι μόνοι που πλήττονται από αυτές τις λύσεις είναι οι τοπικοί πληθυσμοί.

Σου φάνηκε ότι διαφωνώ;

Απλά οι ρώσοι παίρνουν την βιομηχανική περιοχή και οι δυτικοί τα χωράφια. Εξ αυτού και η παρομοίωση με το σάντουιτς ; )

Link to comment
Share on other sites

Σου φάνηκε ότι διαφωνώ;

Απλά οι ρώσοι παίρνουν την βιομηχανική περιοχή και οι δυτικοί τα χωράφια. Εξ αυτού και η παρομοίωση με το σάντουιτς ; )

Ε, όσο να 'ναι, μου φάνηκε να εννοείς ότι τους πήραν τη μπουκιά από το στόμα. Απλά επεσήμανα ότι ο καθένας παίρνει ό,τι θέλει και είναι και οι δύο πλευρές ικανοποιημένες. Άσε που δε μ' αρέσει και η μαγιονέζα στα σάντουιτς... :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.