Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Πες τα ρε Snips. Θέλω ο δοσίλογος να κρυφτεί και η ρουφιανιά δεν τον αφήνει.

Όταν συλλάβανε μέλη κάποιας εγκληματικής οργάνωσης(πυρήνες της φωτιάς; ) πριν λίγα χρόνια, στις συνομιλίες των υπόπτων αναφερόταν το όνομα του Βαρδινογιάννη σχετικά με παραγγελίες προς την οργάνωση για δολοφονία κάποιων προσώπων.

Ακούσατε τίποτα μετά από αυτό; Πάω στοίχημα ότι αν αποκαλυπτόταν το σύστημα ΝΔ-ΠΑΣΟΚ και αυτοί που το στηρίζουν ο διάβολος θα κρυβόταν από ντροπή.

http://www.defencenet.gr/defence/item/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%80%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%BF%CE%BA-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CF%85%CE%B2%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%81%CF%81%CE%AD%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B7%CF%80%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%B8%CE%AE%CE%BD%CE%B1

Με επιφύλαξη.

Στο 7,1% η ύφεση το 2012

Τελικά έπεσαν λιγουλάκι έξω. 7,1% από 6,8% η ύφεση για το 2012.

Για το 2013 τα ξέρουμε, 4%. Να τ'αφήσω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μοντέρνα όπλα έχει, νόμιμα ή μη...

αλλά ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΑ έχουμε χάσει κάθε μέτρο. Όχι ότι δεν το περιμέναμε βέβαια..

Λαογραφικό Ιστορικό Μουσείο «Μιχάλη Τσαρτσίδη»

Κι αυτός έχει ναζιστικές σημαίες στην συλλογή του. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΣ ΕΚΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΕΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ!!!

Και μετά να περάσει κι από δώ παρακαλώ. Έχω σειρά περιοδικών PANZER. Επίσης στο World oF Tanks επιλέγω πάντα γερμανικά άρματα και την βρίσκω να καταστρέφω σοβιετικά, βρετανικά, αμερικάνικα, κινέζικα, made in taiwan κτλ. Το παρελθόν μου μάλιστα είναι ακόμα πιο βεβαρημένο καθώς στο BF1942 και στο ΜΟΗΑΑ έπερνα πάντα Γερμανούς.

Πόσα χρόνια έχω στο τσεπάκι; Πάει kill και μέρα η ταρίφα; Αν ναι, με βλεπω για πολλάκις ισόβια. Είμαι και καλός στο σημάδι δυστυχώς ρε γμτ..

ΩΧ ωχ ωχ! Τώρα θυμήθηκα.

Άυτά μετράνε;;;;;

zmbrev02598.jpg

Δεν έχεις δυστυχώς εισάγει 4000 όπλα, τα οποία να έχεις κρύψει.

Δεν έχεις το 40% του "πρώτου θέματος" που πατρονάριζε εμφανώς την ΧΑ

Δεν δηλώνεις εφοπλιστής όντας 5ετης σμηνίας με εφοπλιστική εταιρεία που δηλώνει στην ιδιοκτησία της πλοίο που ανήκει σε άλλον

Δεν έχεις εμπλακεί ούτε καν στο σκάνδαλο της μονής Τοπλού και θέλεις σοβαρά να μας πείσεις ότι είσαι εγκληματίας;

Συνελήφθη ο εμφανιζόμενος ως μέτοχος της εφημερίδας

issue 36 | www.hotdoc.gr

Πάμε στο 34:32

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=v0qycLbYDq8]Hot Doc Radio Τετάρτη 16 Οκτωβρίου - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αρνείσαι όσο θέλεις την πραγματικότητα. Οι αριθμοί είναι αυτοί που θα σε διαψεύδουν.

Οι αριθμοί που δίνεις δεν έχουν να κάνουν με την πραγματική παραγωγικότητα, αλλά με τη χρήση και την εκμετάλλευσή της από τους υπεύθυνους. Όταν ο λαός παράγει, πχ πορτοκάλια, αλλά του τα πετάνε στις χωματερές για να πουλήσουν τα Ισπανικά, τότε δε σημαίνει ότι δεν παράγουμε, αλλά ότι μας δουλεύουν. Το αν λες "δεν παράγουμε τίποτα" είναι σα να αναφέρεσαι στο απλό άνθρωπο ως τεμπέλη και χαραμοφάη. Ξέρουμε καλά ποιοί ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο λαός παράγει, πχ πορτοκάλια, αλλά του τα πετάνε στις χωματερές για να πουλήσουν τα Ισπανικά, τότε δε σημαίνει ότι δεν παράγουμε, αλλά ότι μας δουλεύουν. Το αν λες "δεν παράγουμε τίποτα" είναι σα να αναφέρεσαι στο απλό άνθρωπο ως τεμπέλη και χαραμοφάη. Ξέρουμε καλά ποιοί ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία.

Είναι τελικά θέμα οπτικής γωνίας. Οταν αναφέρομαι στην παραγωγή, εννοώ την ευρύτερη, και όχι μόνο τον αγροτικό τομέα (ο οποίος όσο μεγάλος και να είναι δεν είναι δυνατό να σηκώσει ολόκληρο το βάρος της οικονομίας), αλλά φέρνω στο μυαλό μου εκείνες τις εποχές που είμασταν σε θεση να παράξουμε πολλά περισσότερα βιομηχανικά αγαθά (ψυγεία, τηλεοράσεις, αυτοκίνητα, τα όπλα μας ) απο ότι σήμερα. Εδώ εγώ βλέπω σοβαρή υποβάθμιση, και τη θεωρώ σημαντική. Αν αρχίσουμε δε να ψάχνουμε το γιατί δεν είμααστε σε ακόμα καλύτερη θέση σήμερα, διευρύνοντας την παραγωγή μας, ε τότε θα ''στεναχωρηθούμε''.

Σχετικά με το παράδειγμά σου για τα πορτοκάλια, έχουμε μια μικρή διαφωνία... Δεν ''του τα πετάγε'' κανένας πέραν των ιδίων των παραγωγών και με το αζημίωτο μάλιστα. Έγινε ποτέ απο τότε καμία κίνηση να δημιουργηθεί βιομηχανία μεταποίησης / τυποποίησης και να τα μοσχοπουλάνε εκτός ΕΕ ? Και το αστείο είναι πως την ίδια γκάφα την ξανακάνουν πάλι !! Θέλεις και απόδειξη επί αυτού ? Ορίστε: Πές μου τώρα με τα φωτοβολταικά ΠΟΙΟΣ ''ανάγκασε'' τον αγρότη να γεμίζει τα χωράφια του πάνελ ??

Θές τη δική μου άποψη επι αυτού ?? Οσμίστηκαν ευκολο και άκοπο χρήμα. Και τα περί ''παρασυρμένων'' προσωπικά τα ακούω βερεσέ.

Edit: Κουμπωθείτε !!

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/h_eforia_vazei_xeri_se_50_000_logariasmous_katathesewn.2458529.html

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το παράδειγμά σου για τα πορτοκάλια, έχουμε μια μικρή διαφωνία... Δεν ''του τα πετάγε'' κανένας πέραν των ιδίων των παραγωγών και με το αζημίωτο μάλιστα. Έγινε ποτέ απο τότε καμία κίνηση να δημιουργηθεί βιομηχανία μεταποίησης / τυποποίησης και να τα μοσχοπουλάνε εκτός ΕΕ ?

H τιμή που τους έδιναν για τα πεταμένα ήταν κάτω του κόστους.

Επίσης, αν θυμάσαι, είχαν γίνει κινήσεις μεταποίησης, όπως κονσερβοποίηση, κομποστοποίηση, κλπ, αλλά λόγω κανονισμών ΕΕ, δε μπορούσαν να διακινηθούν και τα μοίραζαν δωρεάν στα σχολεία. Οι μεγαλύτεροι τα θυμούνται.

Για να μην αναφερθώ σε μεγάλες βιομηχανίες, πχ ΔΕΛΤΑ, που αγοράζουν κατεψυγμένη πρώτη ύλη από το εξωτερικό για τους "φρέσκους χυμούς τους", αντί να παίρνουν την εγχώρια παραγωγή. Κι εδώ είναι που θα έπρεπε το κράτος να υποχρεώσει με έμμεσο τρόπο αυτή την κίνηση, όπως πχ να μειώσει φόρους στα εγχώρια και να αυξήσει στα εισαγόμενα.

Όσον αφορά στα πάνελς, πες μου εσύ αν σου έδιναν 1000€ το μήνα για να κάθεσαι σπίτι σου, τι θα έκανες; Θα έλεγες, όχι, εγώ θέλω να πάω να δουλέψω... να ιδρώσω... να φάω 2 ώρες τη μέρα στα λεωφορεία... Αυτό έκαναν οι αγρότες. Με σαφώς λιγότερο κόπο, θα είχαν σταθερό εισόδημα. Για άλλη μια φορά όμως φάνηκαν ηλίθιοι στο να εμπιστευτούν το κράτος που ελάχιστα μετά, άλλαξε άρδην τις υποσχέσεις του και τώρα τους τα παίρνει από φόρους.

Και μη μου πεις ότι θα έπρεπε να το είχαν καταλάβει, αφού η ΔΕΗ αγόραζε ακριβότερα από ότι πούλαγε. Δεκάδες εξηγήσεις μπορεί να υπάρχουν για αυτό. Δεν ήταν υποχρεωμένος ο κάθε, συνήθως απόφοιτος δημοτικού, αγρότης να το γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

H τιμή που τους έδιναν οι μεσάζοντες για τα πεταμένα ήταν κάτω του κόστους.

Επίσης, αν θυμάσαι, είχαν γίνει κινήσεις μεταποίησης, όπως κονσερβοποίηση, κομποστοποίηση, κλπ, αλλά λόγω κανονισμών ΕΕ, δε μπορούσαν να διακινηθούν και τα μοίραζαν δωρεάν στα σχολεία. Οι μεγαλύτεροι τα θυμούνται.

Για να μην αναφερθώ σε μεγάλες βιομηχανίες, πχ ΔΕΛΤΑ, που αγοράζουν κατεψυγμένη πρώτη ύλη από το εξωτερικό για τους "φρέσκους χυμούς τους", αντί να παίρνουν την εγχώρια παραγωγή. Κι εδώ είναι που θα έπρεπε το κράτος να υποχρεώσει με έμμεσο τρόπο αυτή την κίνηση, όπως πχ να μειώσει φόρους στα εγχώρια και να αυξήσει στα εισαγόμενα.

λιγο διορθωμένο. Η λύση άκουγε στο όνομα Γεωργικός συνεταιρισμός. Δεν θα επεκταθώ. Δικός τους κόπος πήγε στράφι, δική τους παραγωγή έμεινε αδιάθετη, ''δικοί τους'' άνθρωποι ήταν στα ηνία, τα κάνανε σκ@τά και έμειναν πλούσιοι και ατιμώρητοι (μερικοί δε, ανακυρήχθηκαν και ήρωες). Κοντά στο νού και η γνώση.

όσον αφορά τα πάνελ, ακόμα και ο αμόρφωτος γνωρίζει το ''ή παππάς - παππάς ή ζευγάς - ζευγάς''. Και πάλι, κοντά στο νου και η γνώση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Όταν το ίδιο το "κοινωνικό" κράτος στήνει κομπίνες εις βάρος σου, εσύ σαν απόφοιτος δημοτικού, πρέπει να ξέρεις πως να τις αποφεύγεις.

την πρώτη φορά ίσως όχι. Την δευτερη ? την τρίτη ? την εκατοστή ??

Ρίξε μια ματιά στο θρεντ της χρεοκοπίας το τελευταίο ποστ του [MENTION=188]yanni[/MENTION] και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Ποιό ''δις εξ αμαρτείν...'' ?? εδώ έχουμε σπάσει κοντέρ λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως έχεις στοιχεία κι αποδείξεις πως τα ίδια άτομα εξαπατήθηκαν μία, δύο, τρεις, εκατό φορές.

Τι στοιχεία θέλεις δηλαδή ?? ότι δεν αντικαταστάθηκε ο πλυθησμός της χώρας, με τίποτα άσχετους, τα τελευταία χρόνια ??

Edit: Νάααταα : http://www.enikos.gr/society/183032,25_konteiner_me_xiliades_opla_sto_moysei.html

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δυστυχώς εισάγει 4000 όπλα, τα οποία να έχεις κρύψει.

Δεν έχεις το 40% του "πρώτου θέματος" που πατρονάριζε εμφανώς την ΧΑ

Δεν δηλώνεις εφοπλιστής όντας 5ετης σμηνίας με εφοπλιστική εταιρεία που δηλώνει στην ιδιοκτησία της πλοίο που ανήκει σε άλλον

Δεν έχεις εμπλακεί ούτε καν στο σκάνδαλο της μονής Τοπλού και θέλεις σοβαρά να μας πείσεις ότι είσαι εγκληματίας;

Συνελήφθη ο εμφανιζόμενος ως μέτοχος της εφημερίδας

issue 36 | www.hotdoc.gr

Πάμε στο 34:32

μην το ψάχνεις... Υπάρχει μία συνήθεια σήμερα (που φυσικά πολύ εύστοχα έχει "επιβληθεί" απο τα κάθε λογής παπαγαλάκια) να εξισώνουμε-ισοπεδώνουμε τα πάντα. Ένας κοινός εγκληματίας που κατηγορήται και είναι καταζητούμενος για απαγωγή, όπλα κλπ κλπ πέρα από τις σχέσεις που έχει με τη ΧΑ, βρέθηκε σπίτι του ναζιστικό μουσείο . Και κάποιοι θέλουν να μας πείσουν ότι δεν είναι ελέφαντας.

ΟΚ παιδιά είναι το ίδιο να έχεις σπίτι σου μια στρατωτική αμφίεση γερμανού στραριώτη ,επειδή είσαι στρατόκαυλος με το β παγκόσμιο πχ, και είναι το ίδιο να είσαι καταζητούμενος εγκληματίας για απαγωγη, που κάνεις εμποριο όπλων και σχετίζεσαι με ναζιστικά κόμμα και να έχεις σπίτι σου όλα αυτά που βρήκαν.

Το άσπρο το κάνετε γκρι και μετά μαύρο. Τύφλα να χει ο κάθε πρετεντέρης:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε μια μικρή γεύση δημοκρατίας και σεβασμού από την αριστερά για να γουστάρετε

Παπαρήγα: Η ΧΑ λέει για διακοσμητικούς αγκυλωτούς σταυρούς, αλλά εμείς πιστεύουμε το σφυροδρέπανο

«Αυτό το κοινοβούλιο δεν το παραδεχόμαστε ούτε ως περιεχόμενο ούτε ως μέσο ανάδειξης, άσχετα πως συμπεριφερόμαστε καλά»

Βέβαια για αυτούς δεν τρέχει τιποτα, δεν φασίστες αλλά επαναστάτες οπότε όλα ειναι δικαιολογημένα.

Link to comment
Share on other sites

μην το ψάχνεις... Υπάρχει μία συνήθεια σήμερα (που φυσικά πολύ εύστοχα έχει "επιβληθεί" απο τα κάθε λογής παπαγαλάκια) να εξισώνουμε-ισοπεδώνουμε τα πάντα. Ένας κοινός εγκληματίας που κατηγορήται και είναι καταζητούμενος για απαγωγή, όπλα κλπ κλπ πέρα από τις σχέσεις που έχει με τη ΧΑ, βρέθηκε σπίτι του ναζιστικό μουσείο . Και κάποιοι θέλουν να μας πείσουν ότι δεν είναι ελέφαντας.

ΟΚ παιδιά είναι το ίδιο να έχεις σπίτι σου μια στρατωτική αμφίεση γερμανού στραριώτη ,επειδή είσαι στρατόκαυλος με το β παγκόσμιο πχ, και είναι το ίδιο να είσαι καταζητούμενος εγκληματίας για απαγωγη, που κάνεις εμποριο όπλων και σχετίζεσαι με ναζιστικά κόμμα και να έχεις σπίτι σου όλα αυτά που βρήκαν.

Το άσπρο το κάνετε γκρι και μετά μαύρο. Τύφλα να χει ο κάθε πρετεντέρης:smoke:

Δεν ξέρω αν είδες την λέξη ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΑ που έγραψα.. ΤΗν άλλη φορά θα την βάλω με BOLD 400αρα.

Δεν ξέρω επίσης αν διάβασες το ΝΟΜΙΜΑ ή ΜΗ που σημειώνω.

Σαφώς και έχει διαφορά ο συγκεκριμένος από τον απλό συλλέκτη πχ. Εγώ έμεινα στην δημοσιογραφία και στο ΠΩΣ (να δανειστώ την λέξη που χρησιμοποίησες εσύ, μπορώ ε; ) ΕΞΙΣΩΝΟΥΝ σε ΜΜΕ, την ΧΑ με καθέναν που διαθέτει ενδεχομένως τέτοια αντικείμενα.

Δεν ξέρω αν άκουσες, είδες στα κανάλια γενικά ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ που να ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ την βούρτσα από την...άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και έχει διαφορά ο συγκεκριμένος από τον απλό συλλέκτη πχ. Εγώ έμεινα στην δημοσιογραφία και στο ΠΩΣ (να δανειστώ την λέξη που χρησιμοποίησες εσύ, μπορώ ε; ) ΕΞΙΣΩΝΟΥΝ σε ΜΜΕ, την ΧΑ με καθέναν που διαθέτει ενδεχομένως τέτοια αντικείμενα.

Δεν ξέρω αν άκουσες, είδες στα κανάλια γενικά ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ που να ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ την βούρτσα από την...άλλη.

Θεωρείς ότι άδικα τον εξισώνουν ή τον συνδέουν με την Χ.Α.?

Ακόμη και αν ξεπεράσουμε το ότι πρόκειται για μέγα λαμόγιο (δήλωνε εφοπλιστής χωρίς πλοία και άλλα πολλά που έβγαλε το HOT DOC στην φόρα), ο τύπος έχει το 40% των μετοχών του Πρώτου Θέματος, της φυλλάδας που προωθούσε την Χ.Α. περισσότερο από τους μισούς βουλευτές της αναδεικνύοντας τον φασισμό σε επιλογή lifestyle.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.