Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Δημιουργία εντυπώσεων είπα, θεωρία 2 άκρων κτλ. "Φασίστες σκότωσαν Αριστερό, Αναρχοκάτι σκότωσαν Αστυνομικό, μόνη λύση η Λαϊκη Κεντροδεξιά." Θα ήταν κακό για εσένα να θυμηθεί ο κόσμος τα ωραία που έχουν πει μέλη της Ν.Δ. για την Χ.Α. (τα έβαλε πριν κάποιες σελίδες ο DJD), ή να δει τι ωραία συνεργασία υπήρχε και υπάρχει μεταξύ τους.

Οπότε, ας πετάξουμε την κανονιά για τους δολοφόνους Αναρχοαριστερούς.

Συγκρίνεις σε επικινδυνότητα το επάγγελμα του αστυνομικού με την ιδιότητα του (αντίφα) τραγουδιστή;

Θα μου δείξεις τον αριστερό με το βέλος ή την μολότωφ;

Γιατί όλοι ξέρουμε ότι Χ.Α. και Ν.Δ. είναι συγκοινωνουντα δοχεία, πρόσφατα μάθαμε τις τακτικές και την παραστρατιωτική οργάνωση της Χ.Α., παλιότερα ξέραμε τι ξύλο έριχναν οι ΝεοΔημοκράτες , -όλα αυτά είναι και σε απάντηση του πρώτου-, αλλά Αριστερό με βέλος και μολότωφ δεν έχω δει, κάτι αναρχο-αντιεξουσιαστές ξέρω ότι τα χρησιμοποιούνε αυτά, ενίοτε και η Χρυσαυγήτες για να κάψουν επιχειρήσεις αλλοδαπών..

Κάτσε γιατί τώρα γελάμε

Δλδ οι αντεξουσιαστές δεν είναι κομμάτι της αριστεράς; Δεν ανήκουν στην εξωκοινοβουλευτική αριστερα; Μήπως και ο Τοξοβόλος ηταν Χρυσαυγίτης και δεν το ξέρω; Πόσους έχει πάει να βγάλει απο τα κρατιτήρια ο Κωνσταντόπουλος όταν ήταν προεδρός σας; Συνέχισε να πιστεύεις ότι όλοι οι αριστεροί έχουν φωτοστέφανο γύρω απο το κεφαλάκι τους. Καλό το παραμύθι σου αλλά υπάρχουν παραπάνω απο ένας δράκοι.

Link to comment
Share on other sites

Την δουλειά του Παναγιώτη Φύσσα ή Killah P δεν την ξέρω, αλλά διαβάζοντας πιο πάνω το ποστ του [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] που μιλάει ότι θέλει να γίνει το αίμα που τρέχει ενός μπάτσου νεκρού ή η σφαίρα στο κεφάλι ασφαλίτη, τότε το μόνο που μπορώ να πώ είναι ότι καλλιεργεί μίσος, παρόμοιο με το μίσος που του αφαίρεσε τη ζωή.

Αλλά σε παρακαλώ πες μου εσύ. Γιατί να θέλει να γίνει σφαίρα στο κεφάλι ενός συνανθρώπου του; Για ποιο λόγο να θέλει να γίνει το αίμα που τρέχει από - δολοφονημένο, λογικά - συνάθρωπό του;

Ούτε εγώ την ξέρω την δουλειά του, οπότε, το google είναι δύναμη..

Αυτό λοιπόν που κατάλαβα για το τραγούδι είναι ότι είναι διάφοροι Ραπ τραγουδιστές που λένε ο καθένας κάτι μικρό.

Αν το έγραψε όλο ο Killah P δεν το ξέρω, στην αρχή τραγουδάει ο Killah P και λέει για τον 15χρονο Αλέξη. (Να γιατι μπορεί να θέλει να γίνει σφαίρα στο κεφάλι ενός συνανθρώπου του)Τους στίχους με τις σφαίρες στον ασφαλίτη κτλ δεν το τραγουδάει ο ίδιος αλλά κάποιος άλλος. Ζωντανός είναι, ρώτησε τον γιατί τα λέει. :baby:

Η βία φέρνει βία παιδιά, τα έχω ξαναπεί.. Και που είστε ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Δλδ οι αντεξουσιαστές δεν είναι κομμάτι της αριστεράς;

Όχι! Οι αντιεξουσιαστές είναι αντιεξουσιαστές, δεν συμφωνούν σε πολλά σημεία με την Αριστερά.

Δεν ανήκουν στην εξωκοινοβουλευτική αριστερα;

Όχι δεν ανήκουν εκεί, εξωκοινοβουλευτική αριστερα είναι η ΑΝΤΑΡΣΥΑ, είναι τα μ-λ ΚΚΕ και άλλα κόμματα. Με εξάιρεση την Αντιεξουσιαστική Κίνηση - Βικιπαίδεια οι αντιεξουσιαστές δεν κατεβαίνουν καν στις εκλογές και άρα δεν επιδιώκουν να μπουν στο κοινοβούλιο.

Μήπως και ο Τοξοβόλος ηταν Χρυσαυγίτης και δεν το ξέρω;

Αναρχικός ή Αντιεξουσιαστής ήταν, Αριστερός δεν ήταν.

Πόσους έχει πάει να βγάλει απο τα κρατιτήρια ο Κωνσταντόπουλος όταν ήταν προεδρός σας;;

Δεν ξέρω, πες μου εσύ. Πιστευω ότι οποιονδήποτε άνθρωπο συλλαμβάνουν ή προσαγάγουν στον σωρό, χωρίς να έχουν στοιχεία εναντίον τους, και τους φορτώνουν τα πάντα στις διαδηλώσεις πρέπει κάποιος να τον υπερασπιστεί. Να χαρείς, μην πάμε πάλι να δουμε ποιοι ρίχνουν μολότωφ στις πορείες, και ποιους πιάνει η αστυνομία.

Συνέχισε να πιστεύεις ότι όλοι οι αριστεροί έχουν φωτοστέφανο γύρω απο το κεφαλάκι τους. Καλό το παραμύθι σου αλλά υπάρχουν παραπάνω απο ένας δράκοι.

Δεν μίλησα για φωτοστέφανο, απλά εδώ και 3 χρόνια η ίδια ιστορία, "Οι Αριστεροί σπάνε, καίνε και χτυπάνε" , έλεος. Όλοι ξέχασαν ότι η Ν.Δ. είχε οργανωμένα τάγματα εφόδου, τι υποκρισία λοιπόν να μιλάει για βία τώρα ο Σαμαράς...

Η δεκαετία του ΄80 ήταν χρυσή για τον Σαμαρά, έστω κι αν την πέρασε σχεδόν όλη στα έδρανα της αντιπολίτευσης. Δεξί χέρι του Ευάγγελου Αβέρωφ, διαδραμάτισε κεντρικό ρόλο στη δεξιά στροφή της Ν.Δ., με την οποία επιχειρήθηκε να κρατηθεί το κόμμα ζωντανό μετά την εκλογική συντριβή από τον Ανδρέα Παπανδρέου. Μέσα σε αυτό το κλίμα, ο Σαμαράς έδινε σταθερά το «παρών» σε διχαστικές εκδηλώσεις, όπως εκείνες στην Πηγάδα του Μελιγαλά, ενώ ακολουθούσε μια ρητορική (για «πρασινοφρουρούς» κ.ά.) που ξεσήκωνε τους ροπαλοφόρους «Κένταυρους» και «Ρέιντζερς» της γαλάζιας γενιάς.

Πηγή Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ανήκουν εκεί, εξωκοινοβουλευτική αριστερα είναι η ΑΝΤΑΡΣΥΑ, είναι τα μ-λ , και με εξάιρεση την Αντιεξουσιαστική Κίνηση - Βικιπαίδεια δεν κατεβαίνουν στις εκλογές και άρα δεν επιδιώκουν καν να μπουν στο κοινοβούλιο.

Αυτός ο Φύσσας στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν άνηκε; Η εξωκοινοβουλευτική Αριστερά λοιπόν ή μέλη της μιλάνε και εύχονται για σφαίρες στα κεφάλια αστυνομικών κτλ κτλ κτλ. Μεταξύ λοιπόν του Φύσσα που εύχεται και στήνει καριέρες (ο θεός να την κάνει) με τις ανοησίες που έλεγε και ευχόταν και του ΧΑτη που τον σκότωσε η μόνη διαφορά που διακρίνω είναι η απείρως μεγαλύτερη βλακεία που έδερνε το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση για όλους παραπάνω αλλά σε αυτό το πολίτικο σκηνικό ζητάς να ενταχθούμε ρε Κώστα;με το μπαρδον δλδ αλλά προτιμώ να μην ξέρω κανένα τους (δεν εννοώ τους παραπάνω αλλά τις ιδέες που πρεσβεύουν,παρά να κάθομαι να μαλώνω για το ποιος έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης

άσε που εχω δηλώσει ότι αν βάλει ο Βεργης ξανά υποψηφιότητα θα πάει μονοκούκι η ψήφος :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Φύσσας στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν άνηκε; Η εξωκοινοβουλευτική Αριστερά λοιπόν ή μέλη της μιλάνε και εύχονται για σφαίρες στα κεφάλια αστυνομικών κτλ κτλ κτλ. Μεταξύ λοιπόν του Φύσσα που εύχεται και στήνει καριέρες (ο θεός να την κάνει) με τις ανοησίες που έλεγε και ευχόταν και του ΧΑτη που τον σκότωσε η μόνη διαφορά που διακρίνω είναι η απείρως μεγαλύτερη βλακεία που έδερνε το δεύτερο.

Ωραία συμφωνούμε, δεν σκότωσαν όμως κανέναν οι εξωκοινοβουλευτικοί Αριστεροι! Δεν χτύπησαν κανέναν οι Αριστεροί.

Τα βέλη και τις μολότωφ κατανοείς ότι δεν τα χρησιμοποίησε η Αριστερά;;

Να σε δω να καταδικάζεις και την βία της ΟΝΝΕΔ και του μεγάλου σου Ηγέτη.

Οι παλιοι τραμπούκοι ΟΝΝΕΔιτες μεγάλωσαν και σήμερα “καταδικάζουν την βια απ’ οπου και αν πρόερχεται”

Για ρωτήστε κανέναν παλιό Καλαματιανό να σας πει για τη δράση τους στη δεκαετία του ’80. Για τις τζαμαρίες που κατέβαζαν και για τον αρχηγό τους, τον γνωστό και μη εξαιρετέο Αντώνη Σαμαρά….αρχηγό της Ν.Δ. σήμερα και επίδοξο σωτήρα μας.

Καθόλου μη γουρλώνετε τα ματάκια σας. Έτσι είναι όπως ακριβώς το λέω. Ο Αντώνης Σαμαράς ήταν ο αρχηγός των τραμπούκων στην Καλαμάτα στη δεκαετία του ’80, με μεγάλη δράση. Μπορεί να είναι μια σελίδα της ζωής του που θέλει να σκίσει αλλά πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θυμούνται….

Πηγή
Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση για όλους παραπάνω αλλά σε αυτό το πολίτικο σκηνικό ζητάς να ενταχθούμε ρε Κώστα;με το μπαρδον δλδ αλλά προτιμώ να μην ξέρω κανένα τους (δεν εννοώ τους παραπάνω αλλά τις ιδέες που πρεσβεύουν,παρά να κάθομαι να μαλώνω για το ποιος έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης

άσε που εχω δηλώσει ότι αν βάλει ο Βεργης ξανά υποψηφιότητα θα πάει μονοκούκι η ψήφος :p

Ειλικρινά δε λέω σε κανέναν που και με τι να ενταχθεί. Να μην είναι αδιάφορος θέλω. Το ότι διαφωνούμε εδώ μέσα είναι καλό. Σημαίνει ότι ακόμα μπορούμε. Κουτσή, στραβή, ανάποδη αλλά ακόμα ένα είδος δημοκρατίας έχουμε. 40 χρόνια πριν θα βρισκόμουν στην μακρόνησο γι'αυτά που γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε λέω σε κανέναν που και με τι να ενταχθεί. Να μην είναι αδιάφορος θέλω. Το ότι διαφωνούμε εδώ μέσα είναι καλό. Σημαίνει ότι ακόμα μπορούμε. Κουτσή, στραβή, ανάποδη αλλά ακόμα ένα είδος δημοκρατίας έχουμε. 40 χρόνια πριν θα βρισκόμουν στην μακρόνησο γι'αυτά που γράφω.

Και τώρα σε νησί είσαι. Θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις αυτό :p

Link to comment
Share on other sites

Nooz.gr : Θρίλερ στην Κένυα-Δεκάδες όμηροι, 39 νεκροί

«Έριξαν μια χειροβομβίδα. Μας έδειχναν κείμενα γραμμένα στα αραβικά. Εάν μπορούσες να τα διαβάσεις ήσουν ασφαλής. Εάν όχι πυροβολούσαν»
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Φύσσας στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν άνηκε; Η εξωκοινοβουλευτική Αριστερά λοιπόν ή μέλη της μιλάνε και εύχονται για σφαίρες στα κεφάλια αστυνομικών κτλ κτλ κτλ. Μεταξύ λοιπόν του Φύσσα που εύχεται και στήνει καριέρες (ο θεός να την κάνει) με τις ανοησίες που έλεγε και ευχόταν και του ΧΑτη που τον σκότωσε η μόνη διαφορά που διακρίνω είναι η απείρως μεγαλύτερη βλακεία που έδερνε το δεύτερο.....
να συμπληρώσω .... και πολλούς πολλούς άλλους ομοίων πολιτικών πεποιθήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Myralis

Ελευθερία της γνώμης έχουμε βεβαίως βεβαίως, αλλά με τέτοιο avatar και με τέτοια πια υπογραφή, ακόμα και να βγείς να πεις ότι "το νερό αποτελείται από υδρογόνο και οξυγόνο", κολημμένο αριστερό θα σε πούνε.

Να συμπληρώσω μάλιστα ότι στο Ελληνικό γίγνεσθαι μπορεί να αλλάξεις την φράση ΔΕΞΙΑ, ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ, ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ με την λέξη ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην υπογραφή σου χωρίς να αλλάξει διόλου το νόημα της. Παίζεις με τα χρώματα...

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω μάλιστα ότι στο Ελληνικό γίγνεσθαι μπορεί να αλλάξεις την φράση ΔΕΞΙΑ, ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ, ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ με την λέξη ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην υπογραφή σου χωρίς να αλλάξει διόλου το νόημα της. Παίζεις με τα χρώματα...

Αυτο ακριβως.

Μεχρι να ξεκολλησει ο αγραμματος ελληνας απο τις ταμπελες δεξιος/αριστερος κ ολα τα παρακλαδια αυτων και αρχισει να ''διχαζεται'' απο το λογικο κ το πιο λογικο οι αλλες χωρες θα εχουν μετακομισει σε αλλο πλανητη. Θελουμε περιπου 3-4 γενιες να χαραμιστουν για να φυγουν τα καταλοιπα αυτα. Εικαζω πως το ποσοστο των λογικων στη χωρα αυτη ειναι περιπου 3-4%, αν εξαιρεσεις του λογικους-βολεμενους.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.