Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

Μου αρέσει που μου έστειλες ΠΜ κλείνοντας με

Στο στέλνω ως πμ αντί για post. Δεν περιμένω απάντησή σου, απλά κατανόηση, αν δεν ζητάω το αδύνατο.
Link to comment
Share on other sites

Το πλήρες κείμενο στο πμ μιας και αδυνατείς να καταλάβεις τα αυτονόητα

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

σου έχω ζητήσει να μην με ξανά κάνεις quote για να περάσεις την κομματική σου προπαγάνδα. Έγραψα ένα σχόλιο για την αφισορύπανση χωρίς να σε κάνω quote ή να ασχοληθώ με την είδηση, χωρίς πολιτικό περιεχόμενο ή σχολιασμό και σε post σου που κάνεις και μένα quote, μας βάζεις και λόγια στο στόμα πετώντας ένα

"καλά τους έκαναν, αφού ρύπαιναν"

και επειδή ίσως δεν πήραμε πρέφα και ένα

"Σε είδα να ρυπαίνεις, δικαιούμε να σου σπάσω το κεφάλι".

Αν εσύ έχεις πρόβλημα επικοινωνίας ή κατανόησης ή αν απλά κάπου θεωρείς ότι, ότι γράφεται έχει και πολιτικές προεκτάσεις, εμείς δεν φταίμε. Είναι δικό σου πρόβλημα να λύσεις και προσωπικά δεν έχω καμιά όρεξη να κάνω υπομονή χρόνια ή δεκαετίες μέχρι να το λύσεις.

Απλά μην με ξανά κάνεις quote για θέματα που νιώθεις ότι υπάρχουν πολιτικές προεκτάσεις και ενδεχομένως φαντασιώνεσαι ότι σου θίγουμε και τον πολιτικό χώρο που υποστηρίζεις. Σε λίγο θα φοβόμαστε να γράψουμε ακόμα και για τον καιρό.

Στο στέλνω ως πμ αντί για post. Δεν περιμένω απάντησή σου, απλά κατανόηση, αν δεν ζητάω το αδύνατο.

τα οποία αυτονόητα είναι ότι

1ον) κανένας δεν έχει όρεξη να διαβάζει τους διαλόγους μας και προσωπικά πλέον δεν θέλω να έχω και διαλόγους μαζί σου

2ον) αν κάποιος mod μας κάνει παράλληλα thread ban θα έχει 100% δίκιο αν και προσωπικά δεν επεδίωξα σε καμιά περίπτωση ανταλλαγή μηνυμάτων μαζί σου. Αλλά, ας πρόσεχα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

2ον) αν κάποιος mod μας κάνει παράλληλα thread ban θα έχει 100% δίκιο αν και προσωπικά δεν επεδίωξα σε καμιά περίπτωση ανταλλαγή μηνυμάτων μαζί σου. Αλλά, ας πρόσεχα.

EyjhC.gif

Link to comment
Share on other sites

NewsIt.gr: Τοπικά Νέα | Κρήτη: Το διδακτορικό της Μαργαρίτας Παπανδρέου - Η κόρη του πρώην πρωθυπουργού κλέβει τις εντυπώσεις!

Στο μόνο που μιμήθηκε τον πατέρα της ήταν πως θέλησε να σπουδάσει σε πανεπιστήμιο στο εξωτερικό και όχι σε κάποιο στην Ελλάδα. Και τελικά επέλεξε το Imperial College όπου πήρε πτυχίο.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν αντιλέγω στο sucksess story, αλλά το σωστό είναι αυτό:

Οι μεγάλες πολυεθνικές όταν λενε οτι θα ερθουν να επενδυσουν δεν εννούν οτι θα φερουν και την εδρα τους στην Ελλάδα. Ενα τμήμα παραγωγής να ερθει που θα απασχολεί καποια ατομα, ειναι επένδυση.

Η βιοχάλκο δεν θα μεταφερει την παραγωγη της στο Βέλγιο, θα μεταφερει την εδρα και θα συνεχισει να παραγει στην Ελλαδα.

Εμείς έχουμε μεταφέρει την έδρα μας στο Λονδίνο. Πληρώνουμε εφορία εκεί όσο εδώ, αλλά αφού πληρώσεις, τέλος. Δεν έχει μετά, ελέγχους, εκβιασμούς, αναδρομικά και λοιπές βλακείες. Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί και τι χρήαμτα μένουν εδώ, αλλά το κάνουν πολλοί και σίγουρα κάποιοι φόροι πάνε έξω.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο καθυστερημένο, αλλά καλό:

Ελευθερία Μεταξά

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη την παρέα!

Λοιπόν, παιδιά, έχω να εξομολογηθώ κάτι! Την αδίκησα την κυρία Ρεπούση... όχι, μη φωνάζετε... μπορεί να έχει δίκιο η γυναίκα!! Να είναι όντως τα αρχαία ελληνικά μια γλώσσα νεκρή κι εγώ να την πήρα τη Μαρία απ'τα μούτρα.

Αυτό σκεφτόμουν λοιπόν, όταν χτύπησε το κουδούνι και πήγα στο πορτομακρύφωνο για να ανοίξω. Το πορτομακρύφωνο καλέ! Ααααα, δεν καταλαβαίνετε.... τι να σας πω; Θυροτηλέφωνο που έχει μέσα αρχαίες λέξεις ( θύρα, τηλέ-) που είναι ψόφιες; Ήταν μια φίλη, που μόλις είχε γυρίσει απ'το θηλυκολόγο της, γιατί είχε σοβαρό πρόβλημα με τις αυγοθήκες της...ααα, δεν τρώγεστε! Τις ωοθήκες εννοώ!! Θέλει να κάνει παιδάκι, αλλά και ο μαζίζυγαριάς της( σύζυγος, καλέ! συν +ζυγός) έχει ένα πρόβλημα, πρόβλημα έχουν και τα αυγάριά της. Ε, τι να κάνω και γω, την παρηγόρησα όπως μπορούσα, γιατί είχα και τις σπιτιακές (οικιακές) εργασίες μου, οπότε δεν είχα και πολύ χρόνο! Έφυγε η φιλενάδα, άνοιξα λίγο την μακρυτηλεόραση, μίλησα και λίγο στο μακρυτηλέφωνο (ε, βρείτε το μόνοι σας! Αμάν!!) είδα και το δελτίο γνωρήσεων (ειδήσεων, καλέ εκ του οίδα, ψόφιας λέξης) όπου οι μεν κατηγορούσαν τους δε για ψηφοκυνήγι (ψηφοθηρία, άσκεφτοι.. ανόητοι δηλαδή). Μαγείρεψα, σκούπισα κι όλα τα σχετικά σπιτοκυρικά μου κι ύστερα βγήκα στο μπαλκόνι και ατένιζα το μπλε νερό (τη θάλασσα, ντε, αλλά έτσι την έλεγαν και οι αρχαίοι οπότε....) και μου έρχονταν διάφορα στο μυαλό... οι φωτιαριές στα δάση με τους φωτιοσβέστες να τρέχουν πανικόβλητοι, το σκαλοστάσιο (κλιμακοστάσιο) που θέλει σφουγγάρισμα, το κουνούπι του Νείλου για να βάλω εντομοδιωχτικό στο παιδί μην το τσιμπήσει κι έχουμε κι άλλα, η αποδουλειά (ανεργία...! πολύ με κουράσατε!) που μαστίζει την Ελλάδα..... απαπα, πολύ στεναχωρήθηκα πρωινιάτικα. Μου φαίνεται θα πάω σε έναν καρδιολόγο.. οχι καλέ, η καρδιά μου δεν έχει τίποτε, στον άλλον θα πάω... που σε ξαπλώνει στο ντιβανάκι κι αρχίζεις την εξομολόγηση... αλλά η ψυχή είναι αρχαία λέξη, πεθαμένη). Έχω πάθει και μια αυτίτιδα και πολύ ταλαιπωρούμαι.....(ωχ! τάλας...αρχαία λέξη!).

Πάντως, ζητώ ειλικρινά μαζιγνώμη απ'την κυρία Ρεπούση....πραγματικά η αρχαία ελληνική γλώσσα είναι νεκρή... όχι, δίκιο έχει η γυναίκα!!!!

ΥΓ. Έχω ένα φίλο που πρόσφατα άνοιξε φούρνο και έχει μεγάλη χαρά το παλικάρι. Αν του πω ότι είναι φωμοφτιάχτης, λέτε να με βρίσει; Αν το κάνει, φίδι κολοβό που σ'έφαγε, Μαρία μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε οποιασδήποτε φύσης δάνειο, ρίξτε μια ματιά και μετά στο δικηγόρο σας για λεπτομέρειες.

TroktikoBlog: ΜΑΖΙΚΕΣ ΑΓΩΓΕΣ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΒΟΜΒΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΜΠΙΝΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ

Link to comment
Share on other sites

^ Λίγο υπερβολικά μου φάνηκαν τα νούμερα στο παράδειγμα για 5 μόλις μέρες το έτος. Παρόλα αυτά όποιος έχει δάνειο σαφώς και θα πρέπει να το κοιτάξει. Πρώην στέλεχος ο άλλος, μπορεί να έφαγε καμιά απόλυση από εκεί που δεν το περίμενε και να αποφάσισε να βγάλει όντως τα άπλυτα των τραπεζών στην φόρα. Μπορεί πάλι ως "νυν διαχειριστής επενδυτικών κεφαλαίων" να ελπίζει να δημιουργήσει αρκετή φασαρία ώστε να πέσουν έστω και προσωρινά οι τιμές των τραπεζικών μετοχών.

Who knows...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θερμό επεισόδιο προκάλεσε η Τουρκία: Κατέρριψε συριακό Mil Mi-17 Hip -ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ

...

Έψαχναν αφορμή να ρεφάρουν για την κατάριψη του κατασκοπευτικού τους... αν τη βρήκαν ή τη δημιούργησαν έχει λίγη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.