Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Ελα φρεσκο απ οτον βιβλιοπώλη

Γεωργιάδης: «Εάν χρειαστεί να κλείσω νοσοκομεία, θα τα κλείσω»

Πάντως το να τοποθετεις το παιδακι με τις ειδικες αναγκες για να σου κανεις την δουλεια, να φαει ολο το σκατο μετα και εσυ να την βγαλεις καθαρη (ηρθε απο το ΛΑΟΣ δεν ειναι δικος μας) ειναι εξυπνη τακτικη Αντωνακη. Εβαλε και τον εταιρο της παρεας να τσατιζει/κραταει με λουρι την πρασινη συνηστωσα του κομματος με τα εξυπνα για τον Αντρεα (κοινως σκαστε, εμεις κανουμε κουμαντο, απλα γαβγιστε λιγο να φανει οτι κατι κανετε) και θα τον ξεφορτωθει στον καταλληλο καιρο οταν θα πρεπει να φτιαξει εικονα πιο λαοφιλη (βγαζω τους ακροδεξιους απο την καθαρη δεξια).

Καλο, καλο...

Link to comment
Share on other sites

At the end of the day ήταν ξένοι που είχαν έρθει εδω ως κατακτητες. Ηταν "στο προγραμμα" να σε φυστικωσουν όπου και όπως μπορούν. Τους αριστερούς "συμπατριώτες" μας που έκαναν παιδομαζωματα πως τους ψηφίζουν οι Ελληνες;

Ναι.. μόνο αι Κομμουνισταί το έκαναν αυτό.. Αν ήσουν άρεν μετά την αντίσταση, ή οι Κομμουνιστές θα σε έπαιρναν ή οι ταγματασφαλήτες.

Μαντευω πάντως, ότι το κόμμα σου, δεν υπολόγιζε σε τέτοιο γιγάντωμα της ΧΑ όταν έδινε λεφτά για να τυπωθεί το προπαγανδιστικό υλικό της ΧΑ πριν χρόνια..

Τώρα διέλυσαν το ΛΑΟΣ χτυπώντας το από 2 μεριές, και έχουν την ΧΑ μέσα στο κοινοβούλιο, δεν ξέρουν τι να κάνουν παρά να ακολουθήσουν ατζέντα ΧΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. μόνο αι Κομμουνισταί το έκαναν αυτό.. Αν ήσουν άρεν μετά την αντίσταση, ή οι Κομμουνιστές θα σε έπαιρναν ή οι ταγματασφαλήτες.

Μαντευω πάντως, ότι το κόμμα σου, δεν υπολόγιζε σε τέτοιο γιγάντωμα της ΧΑ όταν έδινε λεφτά για να τυπωθεί το προπαγανδιστικό υλικό της ΧΑ πριν χρόνια..

Τώρα διέλυσαν το ΛΑΟΣ χτυπώντας το από 2 μεριές, και έχουν την ΧΑ μέσα στο κοινοβούλιο, δεν ξέρουν τι να κάνουν παρά να ακολουθήσουν ατζέντα ΧΑ.

Το κόμμα μου όπως λες συνειδητά αποφεύγει να αναφέρεται στη Χρυσή Αυγη προσπαθώντας να χτυπήσει τα γεννεσιουργικα αιτια που οδήγησαν στη γίγαντωση αυτού του κόμματος. Εσείς απο την αλλη όχι τόσο βλακωδως οσο θα πίστευε κάποιος πιέζετε για νομούς που το μόνο αποτέλεσμα που θα έχουν είναι να τους ηρωοποιησουν στα ματια του λαού. Εσείς ακριτα υποστηρίζετε τον κάθε παράνομο μετανάστη.

Οπως είπα όχι βλακωδως. Ξέρετε πολυ καλα κάθε ψήφος προς τη Χρυσή Αυγη είναι ψήφος απο τη Νεα Δημοκρατία. Προσέξτε μόνο μην το παρακανετε και βγουν πρωτοδευτεροι.

Οσον αφορά το παιδομάζωμα. Οι ληστοσυμμοριτες έστελναν παιδια στη Βουλγαρία. Δεν έχω ακούσει για ελληνόπουλα που πήγαν δια της βίας στην Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Προειδοποιηση: στο ΣΚΑΙ εχει το ''δεξι χερι'' του Χριστοδουλου.

**Λιγο πριν εδειξε τον Χριστοδουλο να μιλα στη πλατεια Αριστοτελους (τη χρονια που βγηκε η θρησκεια απο τις ταυτοτητες). Ο κοσμος χιλιαδες απο κατω να φωναζει ''Ελλαδα σημαινει ορθοδοξια'' και τον Χριστοδουλο να λεει ''οποιος πηγε να αγγιξει την εκκλησια, το χερι του ξεραθηκε''.**

Κ μετα μιλανε οι Ιταλοι για μαφια κ οι ρωσοι για γκανγκστερς. Meh....

Link to comment
Share on other sites

Προειδοποιηση: στο ΣΚΑΙ εχει το ''δεξι χερι'' του Χριστοδουλου.

**Λιγο πριν εδειξε τον Χριστοδουλο να μιλα στη πλατεια Αριστοτελους (τη χρονια που βγηκε η θρησκεια απο τις ταυτοτητες). Ο κοσμος χιλιαδες απο κατω να φωναζει ''Ελλαδα σημαινει ορθοδοξια'' και τον Χριστοδουλο να λεει ''οποιος πηγε να αγγιξει την εκκλησια, το χερι του ξεραθηκε''.**

Κ μετα μιλανε οι Ιταλοι για μαφια κ οι ρωσοι για γκανγκστερς. Meh....

Ή αλλιώς πως να διαστρεβλώσετε την πραγματικότητα. Αλλά εντάξει, άποψή σου, σεβαστή.

Ο Χριστόδουλος ήταν δημοφιλής και αυτό ενοχλούσε πολλούς. Για αυτό και τον φάγανε. Τώρα βάλανε τον άλλον που είναι εξαφανισμένος και όλοι αυτοί που ενοχλούνταν από ανθρώπους σαν τον Χριστόδουλο είναι ήσυχοι.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ή αλλιώς πως να διαστρεβλώσετε την πραγματικότητα. Αλλά εντάξει, άποψή σου, σεβαστή.

Ο Χριστόδουλος ήταν δημοφιλής και αυτό ενοχλούσε πολλούς. Για αυτό και τον φάγανε. Τώρα βάλανε τον άλλον που είναι εξαφανισμένος και όλοι αυτοί που ενοχλούνταν από ανθρώπους σαν τον Χριστόδουλο είναι ήσυχοι.

Ο εξαφανισμενος κανει μπιζνες οπως καθε αρχιεπισκοπος-νονος-νταβατζης. Ο Χριστοδουλος πηγε να ανεβασει κατηγορια τη μπιζνα. Και αν ξεφευγε λιγο το πραγμα, θα χε τη στηριξη του κοσμου για να ξελασπωσει κ γι'αυτο τον φαγανε, αν θελεις να πιστευεις οτι τον φαγανε. Ηταν πιο δημοφιλης απο τους πολιτικους και επειδη ειχε πολλα προβατα απο κατω να τον στηριζουν εκανε παιχνιδι με τη κυβερνηση. Κ ο Ανθιμος τα ιδια κανει αλλα οι πολιτικοι τον χαριζουν. Σου λεει ''χαζος ειναι ο τυπος, ασε τον ησυχο''.

Link to comment
Share on other sites

Ο εξαφανισμενος κανει μπιζνες οπως καθε αρχιεπισκοπος-νονος-νταβατζης. Ο Χριστοδουλος πηγε να ανεβασει κατηγορια τη μπιζνα. Και αν ξεφευγε λιγο το πραγμα, θα χε τη στηριξη του κοσμου για να ξελασπωσει κ γι'αυτο τον φαγανε, αν θελεις να πιστευεις οτι τον φαγανε. Ηταν πιο δημοφιλης απο τους πολιτικους και επειδη ειχε πολλα προβατα απο κατω να τον στηριζουν εκανε παιχνιδι με τη κυβερνηση. Κ ο Ανθιμος τα ιδια κανει αλλα οι πολιτικοι τον χαριζουν. Σου λεει ''χαζος ειναι ο τυπος, ασε τον ησυχο''.

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Εσύ με είπες πρόβατο και μερικά εκατομμύρια ακόμα, διότι προσωπικά τον συμπαθούσα τον Χριστόδουλο.

Από εκεί και πέρα σε αφήνω να φαντασιώνεσαι ότι όλοι οι παπάδες είναι μαφιόζοι, γκάνγκστερ, νονοί, νταβατζήδες και ότι άλλο αγαπάει η ψυχή σου.

Αλλά να μου συγκρίνεις τον Άνθιμο με τον Χριστόδουλο; Ο ένας ήταν σοβαρός, λαοφιλής και τον ενδιέφερε να φέρει τον κόσμο στην εκκλησία, ο άλλος είναι απλά γραφικός και θέλει να τον δείχνει η τουβου.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

gJAObXB.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο Martin Niemoller

Στη Γερμανία οι ναζιστές πρώτα ήρθαν για τους κομμουνιστές, και εγώ δεν μίλησα γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής.

Μετά ήρθαν για τους Εβραίους, και εγώ δεν μίλησα γιατί δεν ήμουν Εβραίος.

Μετά ήρθαν για τους συνδικαλιστές, και εγώ δεν μίλησα γιατί δεν ήμουν συνδικαλιστής.

Μετά ήρθαν για τους καθολικούς, εγώ ήμουν προτεστάντης και γι’ αυτό δεν μίλησα.

Μετά ήρθαν για μένα, αλλά μέχρι τότε δεν είχε μείνει πια κανείς να μιλήσει για μένα..»

Κάποιος, κάποτε, έγραψε ένα ψαγμένο ομολογουμένως στοιχάκι και από τότε δεν μπορούμε να κατηγορούμε Εβραίους, κομμουνιστές, Καθολικούς, και συνδικαλιστές...

Μόνο τους βλάκες Έλληνες, Αρχαίους και μη, έχουμε το δικαίωμα να σιχτιρίζουμε πια.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος, κάποτε, έγραψε ένα ψαγμένο ομολογουμένως στοιχάκι και από τότε δεν μπορούμε να κατηγορούμε Εβραίους, κομμουνιστές, Καθολικούς, και συνδικαλιστές...

Μόνο τους βλάκες Έλληνες, Αρχαίους και μη, έχουμε το δικαίωμα να σιχτιρίζουμε πια.

Κάποιος κάποτε περίγραψε τα γεγονοτα για να μπορούν οι επόμενες γενιές να αποφύγουν τα ίδια λάθη.

Sent from my HTC 8X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι ένα: Πόσο βαθιά θα χμμμ.... υποκληθουν οι Στουρναροαδωνιδες με ξένο πισινό;

Smoke signals™

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα οι κομουνιστές πρώτα ήρθαν για τα παιδιά και τα πήραν όλα και τα έστειλαν στον εξωτερικό και εγώ δεν μίλησα γιατί δεν ήμουν παιδί.

Μετά ήρθαν για τους παπάδες και εγώ δεν μίλησα γιατί δεν ήμουν παπάς.

Μετά ήρθαν για τους δασκάλους και εγώ δεν μίλησα γιατί δεν ήμουν δάσκαλος.

Μετά ήρθαν για τον απλό λαό, για τις γυναίκες και τα βρέφη και τους κατέσφαξαν όλους με κονσερβοκούτια και σφυριά, και εγώ δεν μίλησα, απλά έτρεχα να γλυτώσω.

Τελικά σώθηκα και τους έχω τώρα να μυξοκλαίγονται σαν αθώες περιστερές.

Δείτε το "Ελένη" τώρα που μπορείτε, γιατί τότε που βγήκε, έσπαγαν τους κινηματογράφους τα φασιστικά κομμούνια.

Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι χριστιανός και όχι αριστερός προσωπικά το βλέπω τελείως υποκριτικό. Ο μεγαλύτερος αριστερός που πέρασε από την γη λεγόταν Ιησούς Χριστός. Εκτός αν η ισότητα, η ισονομία και η κοινωνική αλληλεγγύη είναι καπιταλιστικές/φιλελεύθερες ιδεολογίες...

Smoke signals™

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.