Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Το είδα χθες αργά και το μεταφέρω για τη σημειολογία...

Nooz.gr : Εισέπραττε τη σύνταξη της νεκρής πεθεράς της

Εντύπωση έκανε στο δικαστήριο η καταγωγή της γυναίκας, μάλιστα η εισαγγελέας ζήτησε από τη Γερμανίδα δύο φορές να δηλώσει την καταγωγή της, «γιατί έχουμε ανάγκη να το ακούμε», όπως είπε χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα, αρκεί να μην το παρακάνουν οι χρήστες τις καυτές καλοκαιρινές μέρες.

Δεν νομίζω να μπορεί να προφυλάξει το κινητό από τις υψηλές θερμοκρασίες. Αυτές στις οποίες τα πλαστικά λιώνουν και οι μπαταρίες χαλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Η είναι τρομερά μαμακισμένη, ή το δημοσιευμα (που κλασσικά έχει κατακλύσει όλα τα blogs του κιλού) είναι τελοίως ψευτικο.

Link to comment
Share on other sites

Η είναι τρομερά μαμακισμένη, ή το δημοσιευμα (που κλασσικά έχει κατακλύσει όλα τα blogs του κιλού) είναι τελοίως ψευτικο.

Ε μαλλον αλήθεια είναι

ΠΟΛΙΤΗΣ ONLINE - Η Τσαπανίδου ξέσπασε για το μισθολόγιο

[ame]

[/ame]

Χαχα είναι θεά:

α) Δεν το αρνείται

β) Λέει ότι έπαιρνε και λίγα

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] (να ξεκαθαρίσω ότι κάνω κουβέντα με κάθε καλή διάθεση), σε αυτό που έβαλες με τον Άδωνη δεν αναφέρεται κανένα ποσό.

Τώρα, στην γνωστή λίστα που κυκλοφόρησε πριν περίπου 7 μήνες, αλλά είναι ΠΡΙΝ το 2010, η Τσοπανίδου φαίνεται να πέρνει 143.514 ευρώ τον χρόνο. Τα οποία προφανώς είναι πάρα πολλά, αλλά είναι σχεδόν τα μισά από αυτό που πόσταρες στο αρχικό σου ποστ!

Την στιγμή που αυτή η λίστα βγήκε όταν ήθελαν να χτυπήσουν την ΕΡΤ πριν 7 μήνες, και ξαναβγαίνει συνέχεια τώρα, (με προφανή σκοπιμότητα) επέτρεψε μου να αμφιβάλλω ότι η λίστα γράφει την αλήθεια, και να είμαι σίγουρος ότι το αρχικό σου ποστ σίγουρα λέει ψέματα.

-------------------

Απίστευτο “ξεγύμνωμα” Κεδίκογλου! | Correspondent

Βέβαια το παραπάνω αναφέρει

ιδού η απόφαση του διορισμού του με σύμβαση αορίστου χρόνου – δηλαδή μονίμου υπαλλήλου – στην ΕΡΤ

Το οποίο δεν ξέρω κατα πόσο στέκει..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και μία από τα αθηναϊκά bars (όλα τα site copy-paste είναι)

Δείτε το αίσχος! Το μισθολόγιο της ΕΡΤ! | athensbars

Υπάρχει δύο φορές στην λίστα

ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – 143.514

ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ -ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – ΕΞΑΜΗΝΟ 113.516

H συμβασιούχος Πόπη Τσαπανίδου που αμείβοταν με 956 ευρώ τη μέρα!143.514 ευρώ για το εξάμηνο!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και μία από τα αθηναϊκά bars (όλα τα site copy-paste είναι)

Δείτε το αίσχος! Το μισθολόγιο της ΕΡΤ! | athensbars

Υπάρχει δύο φορές στην λίστα

ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ – ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – 143.514

ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ -ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ – ΕΞΑΜΗΝΟ 113.516

H συμβασιούχος Πόπη Τσαπανίδου που αμείβοταν με 956 ευρώ τη μέρα!143.514 ευρώ για το εξάμηνο!

Χαχαχαχαχα

Στα λεγόμενα μου έρχεσαι!

Πρώτα λεει 143.514 (χωρίς να λέει διάρκεια, εγώ υπέθεσα έτος)

μετά λέει ΕΞΑΜΗΝΟ 113.516

και μετά λέει H συμβασιούχος Πόπη Τσαπανίδου που αμείβοταν με 956 ευρώ τη μέρα!143.514 ευρώ για το εξάμηνο!

Μα με συγχωρείς.

Αν εγώ σου παρουσιάσω ένα έγγραφο που δίνει 3 φορές διαφορετική πληροφορία για το ίδιο υποκείμενο, εσύ θα πιστέψεις αυτό που σε συμφέρει, ή θα μου πεις "Ρε λακαμά, φάσκεις και αντιφάσκεις, δεν μπορεί να ισχύουν και τα τρία" ;

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα

Στα λεγόμενα μου έρχεσαι!

Πρώτα λεει 143.514 (χωρίς να λέει διάρκεια, εγώ υπέθεσα έτος)

μετά λέει ΕΞΑΜΗΝΟ 113.516

και μετά λέει H συμβασιούχος Πόπη Τσαπανίδου που αμείβοταν με 956 ευρώ τη μέρα!143.514 ευρώ για το εξάμηνο!

Μα με συγχωρείς.

Αν εγώ σου παρουσιάσω ένα έγγραφο που δίνει 3 φορές διαφορετική πληροφορία για το ίδιο υποκείμενο, εσύ θα πιστέψεις αυτό που σε συμφέρει, ή θα μου πεις "Ρε λακαμά, φάσκεις και αντιφάσκεις, δεν μπορεί να ισχύουν και τα τρία" ;

Αυτές οι πληροφορίες βγήκαν και δεν τις αρνήθηκε. Αυτήν ρώτα. Μπορεί να είχε 2 6μηνιαία συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι πληροφορίες βγήκαν και δεν τις αρνήθηκε. Αυτήν ρώτα. Μπορεί να είχε 2 6μηνιαία συμβόλαια.

Και σου ξαναλέω ότι στο βιντεάκι δεν ακούγεται κανένα ποσό!

Οπότε και εγώ σε ρωτάω, ποιες "πληροφορίες" δεν αρνήθηκε?

Τα 113.516 το εξάμηνο?

Τα 143.514 το εξάμηνο?

Τα 277.831 του 2008 = 138915,5 το εξάμηνο?

Τα 257.030 του 2009 = 128515 το εξάμηνο?

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχα εξοργιστική για τους εργαζόμενους είναι τα οικονομικά δεδομένα και για την Πόπη Τσαπανίδου. Η παρουσιάστρια της εκπομπής «Συμβαίνει Τώρα» μόνο για το 2008 έπαιρνε «μηνιάτικο» 23 χιλιάδες ευρώ, δηλαδή συνολικές απολαβές 277 χιλιάδες 831 ευρώ.

Την επόμενη χρονιά το κόστος της παρουσίασης της εκπομπής μειώθηκε (λόγο κρίσης;!) κατά 20 χιλιάδες ευρώ «μειώνοντας» το ποσό στις 257 χιλιάδες.

Σήμερα το κόστος της παρουσιάστριας που έχει αντικαταστήσει την Τσαπανίδου είναι 45 χιλιάδες ευρώ, δηλαδή 3750 ευρώ.

2008: 277.831

2009: 113.516 + 143.514 = 257.030

Σου βγήκαν και τα μαθηματικά. Καλύφθηκες;

Link to comment
Share on other sites

A τώρα μάλιστα.. Βγήκαν..

Τότε ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ είναι τρομερά ηλίθια.

Anyway, είναι πριν 3 χρόνια, πλέον η ίδια δεν είναι εκεί, και το προσωπικό της ΕΡΤ έχει μειωθεί περίπου στο μισό.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι τρομερά πλούσια, όχι ηλίθια. Και σε καμιά περίπτωση δεν φταίει ή κάνει λάθος κάπου. Δεν τους έβαλε το όπλο στο κεφάλι να της τα δώσουν και αν όντως οι αντίστοιχοι μισθοί στα ιδιωτικά κανάλια ήταν π.χ. 30-50% ποιο πάνω τότε ναι, λίγα έπαιρνε διότι η εκπομπή της ήταν καλή και πολύς κόσμος την έβλεπε. Η βλακεία είναι των υπευθύνων στην ΕΡΤ που δεν βρήκαν ένα κοριτσάκι 25 χρονών να την βάλουν με το 1 δέκατο του κόστους στην θέση της. Χρειάστηκε να φύγει η Τσαπανίσου για να βάλουν την Σαράφογλου και να αποδειχτεί το προφανές. Ότι η εκπομπή ήταν τόσο καλά στημένη που δεν είχε ανάγκη την Τσαπανίδου των 250 χιλιάδων ευρώ. Οι βλάκες και υπόλογοι είναι οι διευθυντάδες όχι η Τσαπανίδου.

Πριν απαντήσετε για το πόσο λάθος είμαι, είμαστε οι ίδιοι άνθρωποι που αν ο Χ παίκτης ζητάει 2 εκατ. και η ομάδα δίνει 1.8 εκατ. βρίζουμε τον εκάστοτε πρόεδρο που δεν του τα δίνει. Και η TV είναι ένα γήπεδο ΚΑΙ με μεγάλους μισθούς, όπως το ποδόσφαιρο ή το μπάσκετ, διότι θεωρητικά ένας καλός παρουσιαστής επιστρέφει πολλαπλά τον μισθό του μέσω των διαφημίσεων.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες αργά και το μεταφέρω για τη σημειολογία...

Nooz.gr : Εισέπραττε τη σύνταξη της νεκρής πεθεράς της

"έπρεπε να ζήσει" αλλά τα λεφτά ήταν σε τραπεζικό λογαριασμό, δηλαδή δεν καταναλώθηκαν :big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα τεταρτάκι τώρα παρακολουθώ τον Alpha να κυρήττει ότι επειδή δεν έχουμε λεφτά για εκλογές φταίει ο Κουβέλης που μας βάζει σε περιπέτειες αποσύροντας τη στήριξη του από την κυβέρνηση μειοψηφίας. Ρε να μην το είχε σκεφτεί κι ο Παπαδόπουλας αυτό...

Και επιπλέον "διαρρέεται" ότι αν γίνουν εκλογές στην Ελλάδα, οι (υποτίθεται εξασφαλισμένες) δόσεις είναι υπό αίρεση. Όπως και η Δημοκρατία στην Ελλάδα από ό,τι φαίνεται. Α, μην ξεχάσω, η βασίλισσα των χαλιών Μοιραράκη παρακαλάει τον αναμορφωτή του στρατεύματος Βερύκιο με προσωπικό μήνυμα να μην κάνουμε εκλογές. Οπότε το θέμα έληξε.

Link to comment
Share on other sites

Και επιπλέον "διαρρέεται" ότι αν γίνουν εκλογές στην Ελλάδα, οι (υποτίθεται εξασφαλισμένες) δόσεις είναι υπό αίρεση.

Έτσι λέει είπε το ΔΝΤ..

Οπότε χαλαρώστε όλοι, εκβίασε / διέταξε το ΔΝΤ να μην πάμε σε εκλογές, οπότε, δεν θα πάμε σε εκλογές.

Και μόλις τώρα άκουσα την στάση μερικών βουλευτών του ΠΑΣΟΚ.

"Δεν θέλουμε να μείνουμε μόνοι μας με την Ν.Δ. στην κυβέρνηση, ΑΛΛΑ εμείς θα ψηφίσουμε (όχι αυτό που θέλουμε και για το οποίο μας ψήφισαν στις περιοχές μας, αλλά) ότι αποφασίσει η πλειοψηφία του ΠΑΣΟΚ"

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚτζής είμαι και ως ΑΕΚτζής θα έλεγα ότι ο Σγουρός θα έπρεπε να παραιτηθεί προχτές. Και να του απαγορευτεί όχι να πολιτεύεται, αλλά και να ψηφίζει.

Από εκεί και πέρα η ΑΕΚ προσπαθεί να πάρει τα λεφτά που της έφαγε ο Ψωμιάδης και το δημόσιο δεν κάνει τίποτα για να βοηθήσει, αφού είναι και δικά του λεφτά. Επιτρέπει έτσι στον Ψωμιάδη να πάει από αναβολή σε αναβολή και τώρα που έπεσε η ομάδα να δούμε και αν θα ενδιαφερθεί κανένας για αυτά τα χρήματα. Μάλλον πάλι θα σκεφτούν ότι είναι μόλις 5 ευρώ από τις συντάξεις και μάλιστα άμεσα εισπρακτέα. Αλλά και ο άλλος στο defence. Ο καθένας με τον πόνο του. Οι πρώτη ιδέα αξιοποίησης των 20 εκατ. ήταν να κάνουν βόλτα τα αεροπλάνα στο Αιγαίο.

Το κερασάκι στην τούρτα; Ο Μελισσανίδης, ο ΤΙΓΡΗΣ που θα τα ισοπέδωνε όλα, τελικά και το γήπεδο με λεφτά άλλου, τα δικά μας, ψάχνει να το φτιάξει. Υποθέτω είναι 20 εκατ. που καταγράφονται από την μία ως μέρος του τιμήματος για τον ΟΠΑΠ, αλλά και επιστρέφονται από το παράθυρο στον... επενδυτή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.