Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Μπορεί επιβατικό και μάλιστα φορτωμένο να αποφύγει 2 πυραύλους;

Που να ξέρω ; Αυτό αναρωτιέται και το άρθρο.

Επειδή ήταν ρώσικο το αεροπλάνο και μάλλον ρωσικοί οι πύραυλοι μπορεί να μην ματσάρουν : P

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τους "αποφύγει", γιατί οι περισσότεροι πύραυλοι που εκτοξεύονται από φορητούς εκτοξευτές δεν έχουν επαρκή εμβέλεια για να φτάσουν το επίπεδο πτήσης ενός επιβατικού αεροπλάνου. Δε νομίζω ότι κινητοποίησαν και καμιά συστοιχία αεράμυνας για να στοχεύσουν επιβατικό αεροπλάνο. Άλλωστε, σε αυτήν την περίπτωση το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό.

Το ακόμη πιο απλό ερώτημα είναι αν ένα επιβατικό αεροπλάνο που δεν ανήκει σε ισραηλινή εταιρεία (σχεδόν όλα φέρουν κάποιας μορφής αντίμετρα) μπορεί καν να ανιχνεύσει ότι πύραυλοι εκοξεύτηκαν εναντίον του. Προσωπικά, δύο μέρες τώρα που είδα την είδηση μου φάνηκε μπαρούφα και δεν ασχολήθηκα περισσότερο, αν και βλέπω ότι αναδημοσιεύεται παντού πλέον.

Link to comment
Share on other sites

αν και βλέπω ότι αναδημοσιεύεται παντού πλέον.

Το καλο με το internet ειναι η ταχύτητα μετάδοσης ειδήσεων οχι η ακρίβεια, δες τι εγινε με τον Shumil Tripaath ή όπως λεγόταν τις προάλλες στη Βοστόνη

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τους "αποφύγει", γιατί οι περισσότεροι πύραυλοι που εκτοξεύονται από φορητούς εκτοξευτές δεν έχουν επαρκή εμβέλεια για να φτάσουν το επίπεδο πτήσης ενός επιβατικού αεροπλάνου. Δε νομίζω ότι κινητοποίησαν και καμιά συστοιχία αεράμυνας για να στοχεύσουν επιβατικό αεροπλάνο. Άλλωστε, σε αυτήν την περίπτωση το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό.

Το ακόμη πιο απλό ερώτημα είναι αν ένα επιβατικό αεροπλάνο που δεν ανήκει σε ισραηλινή εταιρεία (σχεδόν όλα φέρουν κάποιας μορφής αντίμετρα) μπορεί καν να ανιχνεύσει ότι πύραυλοι εκοξεύτηκαν εναντίον του. Προσωπικά, δύο μέρες τώρα που είδα την είδηση μου φάνηκε μπαρούφα και δεν ασχολήθηκα περισσότερο, αν και βλέπω ότι αναδημοσιεύεται παντού πλέον.

μαθε τοτε οτι την εγραψε και το defencenet.gr.Πιστηκες?

Link to comment
Share on other sites

Μη τους ξαναπεί κανείς ναζί και ρατσιστές τους ανθρώπους δηλαδή..

9397_507195236013987_248114859_n.png

Αν πάρουν χαμπάρι ότι με αυτά που λένε/γράφουν/κάνουν μπορούν να βγάλουν άνετα αναπηρική σύνταξη τότε την κάτσαμε :(

Ο.Π. ναζί ή αντιναζί; | Χρυσάβγουλα

pater-antinazi.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μούφα, αλλά εγώ τον "Οδυσσεύς Πατεράκης" στο Fb δεν τον βρίσκω.

Είναι κρυφό προφίλ, εμφανίζεται μόνο σε ορίτζιναλ χρυσαυγίτες :D

Εντάξει, κουφιοκέφαλοι οι 99 στους 100 της ΧΑ, αλλά αυτό το πράγμα στο internet με τα fake screenshots έχει παραγίνει.

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου η σελίδα του Οδυσσέα Πατεράκη στο facebook εξαφανίστηκε.

49 minutes ago

Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνουν τα ορκ αυτό, την άλλη φορά είχαν κάνει φωτοσοπ την μπλούζα ενός που είχε το σήμα των SS πάνω. Ο κόσμος το χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι.

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά, εμείς πληρώνουμε το νταβατζιλίκι στην ΑΕΠΙ όταν αγοράζουμε χαρτιά για τον εκτυπωτή, ή άδεια cd & dvd. Άσχετοι και Επικίνδυνοι που Πολεμούν το Ίντερνετ.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά, εμείς πληρώνουμε το νταβατζιλίκι στην ΑΕΠΙ όταν αγοράζουμε χαρτιά για τον εκτυπωτή, ή άδεια cd & dvd. Άσχετοι και Επικίνδυνοι που Πολεμούν το Ίντερνετ.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

βασικά πάνε να μπλέξουν τώρα με την Deutche Telecom, τον Κόκκαλη και τις άλλες λοιπές δυνάμεις....

νομίζω ότι δεν το έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλα αυτά, εμείς πληρώνουμε το νταβατζιλίκι στην ΑΕΠΙ όταν αγοράζουμε χαρτιά για τον εκτυπωτή, ή άδεια cd & dvd. Άσχετοι και Επικίνδυνοι που Πολεμούν το Ίντερνετ.

Βρέθηκα πρόσφατα σε πολιτικό εφετείο. Περίπου το 70% των αγωγών ήταν ΑΕΠΙ εναντίων κάποιων. Δε θυμάμαι συγκεκριμένες υποθέσεις γιατί πάνε μήνες, αλλά μερικά ήταν εξωφρενικά....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι από τη μία μας τα παίρνουν με το ζόρι, γιατί θεωρητικά μπορεί να αντιγράψουμε "προστατευμένο" πνευματικό υλικό, κι από την άλλη προσπαθούν να μη σε αφήνουν να παρανομήσεις και να αξιοποιηθούν τα λεφτά που σου πήραν με το έτσι θέλω.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί επιβατικό και μάλιστα φορτωμένο να αποφύγει 2 πυραύλους;

Kανονικά όχι γιατί δε διαθέτει αντίμετρα. Στο συγκεκριμένο συμβάν μάλλον αυτοί που τους εκτόξευσαν ήταν στόκοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.