Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Το video ειναι fake, ειναι 2 διαφορετικα επεισόδια κολλημένα.

Αμα δεις ποιο πισω εχω βαλει αυτο,ειχε παίξει πριν 1 μηνα . [ame=http://www.youtube.com/watch?v=pcVqZl5JBBo]Family Guy - Marathon [720p HD] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έμαθα με χαρά χτες, είναι ότι μπορώ να δώσω 9 ευρω, και να φτιάξω 2 πίτσες λαχανικών, και να χορτάσω με μία την ημέρα..

Η πίτσα έχει by default ψωμί και όγκο, δεν χρειάζεται να έχει και μια μπριζόλα (ΚΡΕΑΣ) από πάνω για να χορτάσεις.

Και τι χρειάζεσαι? να έχεις φροντίσει να κάνεις μία βόλτα από πριν στο σούπερ μάρκετ, και την ετοιμάζεις σε λιγότερο από μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

πιτσιρίκος | Τρικυμία σε δαχτυλήθρα (Αντώνη Σαμαρά για σένα)

Το άρθρο του Unfollow -που έχει τίτλο «Ομάδα Αλήθειας Νέας Δημοκρατίας, Χαλκείο με Πρωθυπουργική Σφραγίδα»- κάνει την ηγετική ομάδα της Νέας Δημοκρατίας με τα κρεμμυδάκια. Και απάντηση για όσα στοιχεία αναφέρονται στο άρθρο δεν δόθηκε. Ούτε μήνυση έγινε.

Όταν η Ομάδα Ρουφιανιάς συναντάει την αλήθεια, το γυρίζει στο τσάμικο.

To δημοσίευμα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. Αν δεν υπήρχαν μετανάστες, δε θα τους πυροβολούσαν. Πως να πυροβολήσεις κάποιον που δεν υπάρχει; Δε γίνεται. Άρα φταίνε οι μετανάστες. Στα εξηγώ ωραία; μάθε μπαλίτσα στον άρχοντα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάγκο, άλλο το ένα κι άλλο το άλλο.

Εάν δεν πρόκειται για το πατρονάρισμα της εισροής αλλοδαπών ποιος ο λόγος να υπογραμμισθεί στην είδηση το προφανές ότι οι αλλοδαποί δεν φταίνε;

Στα δικά μου μάτια η είδηση δεν αφορά τους αλλοδαπούς αλλά τους διάφορους τσιφλικάδες που διαφεντεύουν τον τόπο.

Έστειλε ο τσιφλικάς τους επιστάτες του να επαναφέρουν τους σκλάβους στην τάξη, όμως οι σκλάβοι δεν είναι πολιτισμένοι έλληνες , είναι λίγο άγριοι και ορμάνε αν τους δήξις καραμπίνες. Για τη γλυκιά ζωή άρχισαν τις μπαταριες οι επιστάτες γλιστρώντας που που στα κακάκια που τους φεύγανε.

80 εργάτες στο χωράφι!

Ο αγρότης!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ποιο ανάλαφρο για να αλλάξει το κλίμα :p

Toshiba's high-res Kirabook takes on the MacBook Air and Pro all at once | The Verge

Toshiba KIRAbook: στις 13,3 ίντσες, το πρώτο Windows ultrabook που «τη λέει» στο MacBook Pro με Retina | Digital Life

Gief!! Το θέλω, αν και χρησιμοποιώ laptop 30-40 μέρες το χρόνο...

Toshiba_KIRAbook_Open_Front-hero_verge_super_wide.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν πρόκειται για το πατρονάρισμα της εισροής αλλοδαπών ποιος ο λόγος να υπογραμμισθεί στην είδηση το προφανές ότι οι αλλοδαποί δεν φταίνε;

Στα δικά μου μάτια η είδηση δεν αφορά τους αλλοδαπούς αλλά τους διάφορους τσιφλικάδες που διαφεντεύουν τον τόπο.

Έστειλε ο τσιφλικάς τους επιστάτες του να επαναφέρουν τους σκλάβους στην τάξη, όμως οι σκλάβοι δεν είναι πολιτισμένοι έλληνες , είναι λίγο άγριοι και ορμάνε αν τους δήξις καραμπίνες. Για τη γλυκιά ζωή άρχισαν τις μπαταριες οι επιστάτες γλιστρώντας που που στα κακάκια που τους φεύγανε.

80 εργάτες στο χωράφι!

Ο αγρότης!!

Ο μόνος λόγος που το έβαλα είναι γιατί το μόνο που ακούμε είναι το ότι φταίνε οι μετανάστες για όλα τα δεινά των Ελλήνων τελευταία, οπότε ναι μερικές φορές το αυτονόητο πρέπει να επαναλαμβάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που το έβαλα είναι γιατί το μόνο που ακούμε είναι το ότι φταίνε οι μετανάστες για όλα τα δεινά των Ελλήνων τελευταία, οπότε ναι μερικές φορές το αυτονόητο πρέπει να επαναλαμβάνεται.

Κωστή, δε νομίζω να το λέει κανείς αυτό (εκτός από τα Ορκ).

Αυτό που λέμε είναι πως η παράνομη μετανάστευση δημιουργεί σοβαρά προβλήματα και αυξάνει την εγκληματικότητα. Ακόμα κι αυτοί οι ίδιοι άνθρωποι που τους είχαν σα δούλους εκεί, οι οποίοι ήταν απλήρωτοι έξι μήνες, δεδομένου ότι σπάνια έχουν εδώ κάποιον συγγενή να στηριχθούν, πως ζούσαν; Δε θα ήταν λογικό να παρανομούν; Και δεν αναφέρομαι στην παράνομη εργασία καθαυτή, αλλά σε παράνομες πράξεις ώστε να εξασφαλίσουν τα προς το ζην.

Και όπως είπα και σε μια φίλη πρόσφατα, εγώ, εσύ, οι περισσότεροι από εμάς, κερδίζουμε ελάχιστα από αυτούς, γιατί η κοπέλα που θα μου καθαρίσει το σπίτι, ή αυτός που θα μου το βάψει, ακόμα και παράνομα να είναι εδώ, θα πληρωθεί, απλά λιγότερα από έναν Έλληνα. Στο επίπεδο του επιχειρηματία όμως, τα κέρδη είναι πάρα πολλά, αλλά βλέπεις τους επιχειρηματίες δεν τους πειράζει κανείς. Κολλητάρια τους είναι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το λέει ξεκάθαρα ο αρθρογράφος, τη λύση στην πείνα των παιδιών ήρθαν να δώσουν τα ντονατσάδικα, ωραίος ρε.

Πέραν από την πλάκα, το θέμα είναι σοβαρό και υπάρχουν σοβαρές όντως περιπτώσεις οι οποίες δεν λύνονται έτσι εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.